Kadınlar pantolonları neden sever? – Şebnem Seçkiner | Mükemmel anne yoktur, kendimizi kandırmayalım…
Loading

Kadınlar pantolonları neden sever?

Bu soruya benim cevabım çok net: Çünkü rahat. Benim için tıpkı spor ayakkabı gibi. Tıpkı sırt çantası gibi…

Pantolon ve şalvar, dolabımda en sevdiklerim. Her ne kadar elbise de sevsem pantolonlarımın gönlümdeki yeri ayrı. Sekiz sene ortaokul, lise hayatım boyunca etek giyince, okul biter bitmez pantolona verdim kendimi. 🙂

Az önce bol bol pantolon gördüm, aklıma geldi yazmak. Hani dönem dönem sizinle e-posta kutuma düşen bilgileri paylaşıyorum, işte yine bir e-posta geldi. Bol pantolon gördükten sonra annemin etek giydiğimde devreye giren, “düzgün otur” manasına gelen  “kaş gözleri” geldi aklıma.

Annemlerin zamanı düşünüyorum. Biz çocukken hep etek giyerdi. Pantolon görmezdim pek üstünde. Ah bir de o füzo taytlar vardı, unutmak istediğim. 🙂 Hatta bir ara büyüyünce “ben de giymek zorunda mıyım” acaba diye düşündüğümü hatırlıyorum. Bir o füzolar bir de ten rengi pantolon çorabı. Bu ikisi yüzünden büyümek istemediğim bir dönem bile oldu!

Şimdi bakıyorum, annem de hep pantolon giyiyor. Devir değişti, zevkler değişti, pantolon geldi bizim gardıroplarda baş köşeye oturdu. Zaten dışarı çıktığınızda bakın bir, sayın, etek mi daha çok göreceksiniz, pantolon mu? (Kendimi kandırıyor olabilir miyim ki?)

Hah bir de ben bunu yazıyorum ya, sonra Irmak neden etek giymiyor diye düşünmesin kimse. Çocuğun rol modeli belli. 🙂  Annem geçen gün isyanlardaydı yine, “Hiç eteğin yok mu” diye sordu. Var annecim var da etekle rahat eden kim? Kızını tanımıyor musun? Yaş oldu 38, artık bu yaştan sonra değişmemi mi bekliyorsun?

Siz neden pantolon seviyorsunuz? Benim nedenlerim aynen şunlar:

Pantolon ile tarz yaratmak kolay. Üzerine giydiğiniz tişört-bluz ve seçtiğiniz ayakkabı ile aynı pantolonu şık bir davete de giyersiniz, kahve içmeye giderken de… Özgür bırakıyor yani… Arada elbise giydiğim bile oldu dar pantolon üstüne. Özellikle Instagram’da hep dediğim gibi, rüküşlükte rakip tanımıyorum!

“Giy-çık”a en uygun parça, pantolon. Dar, boyfriend kesim, bol, kumaş, denim, İspanyol paça derken çeşit çok fazla. Hepsinin ortak özelliği nedir? Az önce yazdığım gibi “giy-çık”a uygun olması.

Bütün ayakkabılara uyuyor. Evde tek bir pantolonum var sadece topuklu ile giydiğim (o da boyu yüzünden), onun dışında hepsi tüm ayakkabılarla giyilebiliyor. Kumaş pantolon altına spor ayakkabı, en sevdiklerimden. Converse ile giyilenler ise zaten vazgeçilmezim.

Etekle rahat araba kullanamıyorum. Hele ki trafikte kaldıysam, hele ki o bacaklar birbirine yapıştıysa!

Oturma kalkma, frikik derdi yok. Ne zaman etek giysem annem karşımdan kaş göz yapardı bana oturmamı düzeltmem için. O iki diz birleştiğinde rahat edemiyorum. Tamam tabii ki pantolonla da oturmama dikkat ediyorum, ancak daha rahat hissediyorum kendimi! Bu anne kaş gözlerine de bir yazıda değinmek gerek…

Çorap kaçtı sorunu yok. Kış aylarında etek demek, çorap demek. Çorap demek, kaçması demek, yanında yedek çorapla gezmek demek. Düğüne giderken bile yedek çorap alıyorum yanıma. Kaçırma konusunda o derece başarılıyım yani.

Hem pantolon kiloları saklamam da izin veriyor. Fazla kilom yok görünse de aldanmayın siz. Kandırmak değil de vücuduma göre yaptığım doğru seçimlerden kaynaklanıyor bu görüntü diyelim. 🙂

Etek giyenlere özeniyorum, “ah ben de her gün giysem” diyorum da, sadece düşüncede kalıyor bu. Rahatlıktan vazgeçemiyorum!

Az önce bahsettiğim e-posta’da ben en çok bu üç modeli beğendim. Hatta maviyi diğerlerinden iki tık fazla sevdim. İsterseniz  bonprix’nin web sitesinden inceleyebilirsiniz. Sizce hangisi? (Beyaza bayıldım evet de pek bir zayıf olmak lazım onun için. Aradıkları kişi ben olmasam gerek 🙂 )

 

Yanları İkişer Cepli Paçası İşlemeli Yeşil Streç Pantol
Paçası İşlemeli Yanları İkişer Cepli Yeşil Streç Pantolon

 

Paçaları Yırtmaçlı ve İpli Yanları Cepli Beli Lastikli Desenli Pantolon
İşte benim favorim bu. Paçaları Yırtmaçlı ve İpli Yanları Cepli Beli Lastikli Desenli Pantolon

 

beli-britli-5-cepli-koyu-pembe-beyaz-yazlik-pantolon-bonprix
Bel Hizası Britli 5 Cepli Yazlık Beyaz Pantolon

 

Leave a Reply