NovaKid: Çocuklar için İngilizce dersler - Şebnem Seçkiner | Mükemmel anne yoktur, kendimizi kandırmayalım...
Loading

NovaKid: Çocuklar için İngilizce dersler

Bu yazıyı hazırlamadan önce dönüp bloğa baktım, İngilizce ile ilgili yazılar paylaşmışım. Oyunlarımız, Irmak çok küçükken yaptıklarımız… Anne olmadan önce çocuklarına bebekken yabancı dil öğretenlere “Biz 12 yaşında öğrendik de ne oldu ki?” diyen ben, başladım o daha ufacıkken İngilizce’yi geliştirmesi için ne yapabilirim diye düşünmeye. Nitekim epey bir şey yaptık, okulda da öğreniyor. Biz ne kadar konuşsak da, filmleri İngilizce izletsek de bir öğretmenle karşılıklı konuşmak gibisi yok. Ben de NovaKid‘i duyunca “Neden olmasın” dedim ve bir deneme dersiyle başladık. Sonra bir ders daha yaptık. Neredeyse bir yıldız düzenli ders yapıyor Irmak. Yazın birkaç hafta ara verdik, şimdi okullar açılınca yeniden başladık. 

NovaKid’i daha önce duydunuz mu bilmiyorum ancak şöyle özetleyebilirim.  “Çocuğunuz evde bilgisayar – tablet ile karşısında yabancı bir öğretmen ile İngilizce pratik yapabiliyor.” Resmen online ders diyebiliriz. İlk dertse çocuğun seviyesi ölçülüyor, diğerleri ona göre planlanıyor. 

Tabii siz “biz” dediğime bakmayın, ben kameraya yaklaşmıyorum bile ancak meraktan çatladığım için (ki beni tanıyorsunuz) salondan da çıkamıyorum. Bir şeyde takıldığı zaman söylememek için ciddi mücadele veriyorum.

4 ve 5 yaş grubu çocuklar için yeni bir eğitim programı başlamış. Çocuklar,
📌 Karşılaşma ve ayrılma esnasında selamlaşmaları,
📌 Kendisi ve çevresindeki olan bitenlerle ilgili temel sorulara cevap vermeyi,
📌 Temel renkler ve şekillerin isimlerini,
📌 10’a kadar saymayı,
📌 A’dan Z’ye alfabenin tamamını öğrenip okumaya geçmeye hazır oluyorlar.

Bu sistem aslında çocuğunuzu İngilizce konuşmaya teşvik ederek öğrenmenin etkili bir yolunu sunuyor. Dersler, interaktif sanal sınıf ortamında, uzaktan öğretim için Avrupa standartlarına uygun olarak hazırlanmış bir ders planına göre işleniyor. Öncelikli amaçlarının çocuğun İngilizce’yi severek, anlayarak ve uygulayarak öğrenmesi olduğunu söylüyorlar. Bu yüzden de derslerde oyunlar var. Çocuk ekranın sağ altında kendini, üstünde ise öğretmenini görüyor. Sol tarafta ise Paint gibi bir sayfa olduğunu ve yazabildiğinizi düşünün. Öğretmenin söylediklerini yapıyor, işaretliyor. Yani sadece oturup sohbet etmiyor.

Dersler 25 dakikadan başlıyor.  

Oluşturulacak yeni üyelikler için güzel bir indirim var. Bu adres https://www.novakid.com.tr/r/x8iy üzerinden kayıt olmanız gerekiyor. Böylece 95 TL hesabınıza ekleniyor. Kayıt olup ilk aşamada 5 ders alıyorsunuz. 

Önemli bilgi: Diyelim ki o ilk 5 dersi aldınız ve çocuğunuz hoşlanmadı. O zaman ödediğiniz ücret size iade ediliyor. Aynı zamanda Ekim ayı için de yüzde 20’ye varan indirimleri mevcut. Yani o ilk aldığınız beş derslik paketin bir dersi ücretsiz gibi oluyor. Daha sonra devam etmek isterseniz yeni paket aldığınızda bu bağlantı üzerinden kayıt olurken kullanma hakkı kazandığınız 95 TL’yi ödemeye indirim olarak yansıtabilirsiniz.

Yukarıdaki adres dışında ŞEBNEM3853 kodunu da kullanabilirsiniz.

Size tavsiyem bunu çocuklara “ders” olarak yansıtmamanız. Mesela ben “ilk başladığımız dönemde Bir İngilizce öğretmeni ile sohbet edeceksin” dedim, öğretmen olduğunu bilse de ders kelimesini kullanmadım.

Aslında belirtmeme gerek yok ancak yine de yazayım; bireysel ders programı pedagog ve deneyimli öğretmenlerce hazırlanmış. Bir de işin güzel yanı, evde istediği rahatlıkta, istediği saatte yapabiliyor olması. İkinci ders çok güldüm, Irmak bir yandan öğretmenle sohbet ediyor, diğer yandan kısık sesle bana “su getirir misin anneee” diyordu. Arkın ders saatini bildiği için parmak ucunda girdi eve. 😊

Size tavsiyem önce bir deneme dersi almanız, sonra karar vermeniz. Her zaman yazıyorum, paylaşıyorum: Ne öğretirsem, öğretebilirsem kârdır. Bilgisayar ya da tablet başında geçireceği sürede neden İngilizce’yi ilerletmesin? Oyun gibi olduğu için gerçekten keyif alıyorlar.

Hadi deneyin de yazın bana yorumlarınızı. Heyecanla bekliyorum….

Son bir not: Evet sevdi ancak haftada en fazla iki kez ders yapmasını isterim. Sonuçta bıkması gibi bir riske girmek istemiyorum. Sevdiği ve eğlendiği sürece öğrenecek, geliştirecek.

Leave a Reply