Yeni MentalUP indirimi - Şebnem Seçkiner | Mükemmel anne yoktur, kendimizi kandırmayalım...
Loading

Yeni MentalUP indirimi

Yaşasın, yeniden başlıyoruz. Aylardır bekliyordum, günü geldi… Geçen seneki MentalUP kampanyalarını hatırlıyorsunuz değil mi? Sadece bize özel indirim verilmişti biz de hep beraber kullanmıştık. Şimdi, tekrarlama, daha önce almayanlara hatırlatma zamanı.

MentalUP’ı hiç bilmeyenler için anlatmadan önce hemen yazayım, bu indirim sadece bize özel. Zaman zaman farklı kampanyalar yapıyorlar fakat hiçbiri bundan daha uygun olmayacak. Yıllık üyelik 149 TL yerine 96.00 TL. Kredi kartına dokuz taksit yapılıyor, aynı zamanda havale/EFT de yapılıyor. Aslında üç ve altı aylık üyelikle de var ancak bizim indirimimiz yıllıkta geçerli.

Şimdi, gelelim hem web sitesinden açabileceğiniz hem de telefonunuza/tabletinize indirebileceğiniz, dört yaştan itibaren tüm çocukların kullanabileceği MentalUP’a.

MentalUp ne yapıyor?

 • Özel dikkat egzersizleriyle, çocukların odaklanmalarına yardımcı oluyor.
 • Problem çözme becerilerini geliştiriyor.
 • Dil becerilerini destekliyor.
 • Matematiksel zeka oyunlarıyla işlem yapabilme becerilerini geliştiriyor.
 • Hafıza gelişimine yardımcı oluyor.
 • Düzenli kullanımda çoklu zeka gelişimini destekliyor.
 • Düşünme ve öğrenme becerilerinin gelişimini destekleyerek okul başarısına da katkı sağlıyor.

Oyunlar, yani egzersizler, “Hafıza, Görsel, Dikkat, Mantık ve Sözel”den oluşuyor. Yani her konuyla ilgili bulabilirsiniz. Mesela bir anda toplama yaparken diğer soruda en çok hangi şekil gösteriliyor, onu buluyorsunuz. Geçen yıldan beri bizim favorimiz, harita oyunu. Ah pardon bir de renk karmaşası… Yeni oyunlar arasından henüz seçemedik. Çoğul konuşuyorum çünkü Irmak oynarken resmen yanından ayrılamıyoruz. Ailece benimsedik. 🙂  Buraya tıklayarak hepsine bakabilirsiniz. Bence güzel bir detay; her bir egzersizde çocuğun ne yönde desteklendiği de yazıyor.

İlk tavsiyem, kendinizi kaptırıp çocuğunuzun yerine oynamamanız. Çünkü bir kez başladığı zaman performansına göre seviyesi değişiyor. Bu hatayı biz yapmıştık ve yaşına göre zor bölümler çıkmıştı çocuğun karşısına. Şimdi duruyoruz. 😊

Önerilen süre her gün 25 dakika. Yani her gün 10 egzersiz. Zaten siz siteye girdiğinizde kaldığınız seviyeden başlıyorsunuz. Eskiden günde 10 oyundu, her gün 1’den başlıyordu. Şimdi yine günde 10 oyun öneriliyor, ancak her gün ilerliyor, 11-12 diye devam ediyor, harita değişiyor, çocuğun karşısına hep aynı harita çıkmıyor. Haritalarda sandıklar da gizli. Bu sandıklarda genel kültür bilgileri var, oyunla ilgili değil. Biz önce ipucu sandık fakat değilmiş. Haritanın konusu neyse ona göre genel kültür bilgisi geliyor. Bir güzellik de haritaların değişmesi. Mesela diyelim ki ormanda başladınız, üç gün sonra çocuğunuz birden kendini ayda buluyor.

Devam ediyorum. 😊 Bütün bu egzersizler bittikten sonra “Performans – Çalışma Raporu”nu görüyorsunuz. Bu rapor hem çocuğunuzun egzersizleri çözmede yaşıtlarına göre ne seviyede olduğunu gösteriyor, hem kendi becerileri arasından öne çıkan yönlerini gösteriyor, hem geliştirilebilir yönlerini gösteriyor, hem de düzenli yapıp yapmadığını gözlemleyebiliyorsunuz.

Çocuklar için en keyifli değişikliklerden biri de artık oyunda bir karakter olması. Harika da bir gardırobu var. Giydiriyorsunuz, seviyelerde ilerledikçe gardırop zenginleşiyor. İşin güzel yanı, tıpkı oyunlar gibi sürekli de güncelleniyor.

Evet, oyunlar da öyle. Yani, hiç bitmiyor. 😊

Egzersizler yapılıyor, karakter giydiriliyor ve sıra geliyor Anı Defteri’ne. Günlük egzersizler tamamlandığında bir parça puzzle geliyor, anı defterine kaydediyorsunuz. Harita bitince bu parçalarla puzzle tamamlanmış oluyor.

Sitede çocuk gelişimi ile ilgili makaleler dahi bulabiliyorsunuz. Bana en çok sorulanlardan biri BİLSEM olduğu için, onu da ekleyeyim. MentalUP BİLSEM’i destekliyor, öğrencileri hazırlıyor.

İndirim yazmışım da kodu vermemişim. İndirim kodu: 3095

İndirimli üye olmak için www.mentalup.net/indirim sayfasına gidip 3095 kodunu kullanmanız gerekiyor.

Yalnız bence düşünüyorsanız hemen alın, bu indirimi yeni versiyonu sizinle tanıştırmak için kaptım. Sonra indirim oranı değişebilir, bitebilir. Suçlu ben olmayayım.

Biz, birçoğunuzun bildiği gibi geçen yıldan bu yana ailece çok seviyoruz. Uzman değilim, fakat anne olarak bir öneride bulunabilirim. Lütfen bunu bir ödev olarak düşünmeyin, çocuğunuza öyle yansıtmayın. “Bugün ne yaptın? Ay bunda neden hata yaptın?” demeyin. Bırakın eğlensin, bırakın eğlenirken de öğrensin.

Neymiş bu MentalUP diyenler veya MentalUP’ın yeni sürümünü henüz görmeyenler BURAYA tıklayarak inceleyebilirler.

Tam sürüme indirimli geçmek isteyenler de unutmamalı: 3095 kodunu girebileceğiniz özel sayfa şu: www.mentalup.net/indirim

O zaman hadi hepimize iyi oyunlar, iyi egzersizler. Seveceksiniz, eminim.

 

#mentalup #mentalupzekaoyunları #mentalupdesteğiyle

 

 

 

14 comments

 1. Merhaba şebnem hanım. Sizin linkten girince hiç kayıt yapmadan ödeme ekranına giriyor. Uygulamadan satın al deyince de indirim kodunu kabul etmiyor.. direk ödeme ekranı gelmesi biraz garip geldi. Aydınlatabilir misiniz acaba? Teşekkür ederim

  1. Merhaba
   Ödeme sırasında zaten üyelik soracaktır. Sormadı mı? Uygulamadan almayın, web sitesinden alın. Normak üye olun, sonra ödeme sayfasına gidin ve kodu girin. Uygulamadan olmuyor sadece siteden

 2. merhabalar.3 aylık uyelik için indirim kodu işe yaramıyor.3 ay için indirim kodu olmayacakmı.üye olmak istiyoruz.

 3. Şebnem hanım merhabalar biz apple store dan indirdik mental up u üye olmadan deneme sürümünü kullanıyoruz iki üç gündür lunaparkta başladık aynen anlattığınız gibi günlük on oyun oynanıp sonrasında yarın yine gel diyor 😊 üye olunca içerik değişecek mi yeni şeyler eklenecek mi yoksa deneme sürümünün devami mi olacak şuanda karakterde değişiklik yapmak istediğimiz de üyelik sordu sadece oyunlarda bi değişiklik ekleme vs olmayacaksa üye olmaya gerek yok mu acaba?Yanıtınız için şimdiden teşekkürler…

  1. Üye olmaya gerek var çünkü oynadıkça yeni oyunlar gelecek, seviye giderek artacak. Karaktere yeni giysiler – stickerlar gelecek. Oyunlar sürekli yenileniyor, deneme sürümünde kalırsanız seviye artmaz ki…

Leave a Reply