Biz Cimcirik & Ben

10 maddede kadın erkek farkı

kadin erkek

Yok, bu yazılanların hepsi Arkın’la ilgili değil tabii ki. Bizim evde durum hep böyle olsa, huniyi takar gezerdim herhalde. Ama genel olarak böyle işte kadın erkek durumu. Yalan mı? Tamam haklarını yemeyelim de yine de işte bazen insan tutamıyor kendini 🙂

Kadın plan yapar, her şeyi ayarlar, erkek ona uyum sağlar. Kadın hem evi, hem işi, hem çocuğu harika bir şekilde bir arada götürür. Erkek, işe gidip gelir.

Kadın sabah evi toplayıp sonra çocuğu okula bırakıp sonra toplantıya gider. Gelir, çocuğu alır. Yemek yapar. Erkek gelir, yer ve uyur.

Kadın Mayıs başında yazın hangi günler tatil yapılacağını planlar. Erkek son dakikaya bırakır. Sonra da “yer bulamıyorum” diye söylenir.

Kadın, gün içindeki onca işine rağmen akrabalarını ihmal etmez. Erkek, karısının baskısıyla arar akrabaları.

Kadın, evdeki her şeyin yerini ezbere bilir. Erkek sürekli. “X nerede, bulamıyorum” der. Kadının tarifiyle bulur. Birkaç gün sonra aynı nesneyi yeniden arar.

Kadın, kirli sepetini kullanır. Erkek de kullanır, ama kapağını açmadan.

Kadın, ateşi bile olsa hiçbir şey ihmal etmez. Erkek boğazı kızarsa battaniyeyi üzerine çeker, kımıldamadan yatar.

Kadın, oturmaz. Tam oturmuşken aklına bir şey gelir, kalkar, toplar, düzenler. Erkek ise genelde koltuğa yapışır.

Kadın organizasyondan sorumlu olduğu için sürekli bir söylenme halindedir, bu nedenle dırdırcı görünür. Erkek ise genelde susma modunda olduğundan hep iyidir, çok iyidir, en iyi odur.

Kadın, 3 günlük tatilde uygun fiyatlı bir tatile gidelim der, bir hafta der, kabul ettirir, sonra da “erkek tatile götürdü” olur.

Daha yazasım var da durayım bari. Sevgilim, lütfen alınma. Ha eğer alınıyorsan da demek ki vardır bir nedeni… Öperim 🙂

3 Yorum
 1. selda 9 sene ago
  Reply

  Bu akşam yemeğimizin dialoğudur :
  Evde çalışan teyzenin yaptığı mercimek ve pilavı beğenmeyen Bora ( ki aslında bu ikiliyi çok sever )(6 yaş): Annem sorumluluklarını yerine getirmiyor.
  Anne : ???
  Baba: (Gülerek) Annenin sorumlulukları nedir oğlum?
  Bora: Yemek yapmak, bulaşık yıkamak, yerleri silmek, ütü yapmak, bla bla blaa…
  Anne: Babanın sorumlulukları nedir ?
  Selin (Kız çocuk 4,5 yaş): Çok çalışıp para kazanır. Akşam eve gelince üstü kirliyse değiştirip, eline telefonunu ve kumandayı alıp uzanıp dinlenir. Çünkü çok yorgundur.
  Anne: Ama bende çalışıp çok yoruluyorum.
  Bora: Olsun bundan sonra sorumluluklarını yerine getirip yemekleri hep sen yap (kaşlar çatık anneye bakar )
  Baba: ( Gevrek gevrek gülerek ) Konuş oğlum !
  Anne: Bu çocukları zuzaylılar mı yetiştiriyor düşüncesiyle kafayı bir kez daha yer.
  Not: Söz konusu anne doğumlarla ve hastalıklarla sekteye uğramış senelerdir bitiremediği doktora tezini bitirip teker teker doçent olan arkadaşlarına yetişebilmek amacıyla bahsi geçen teyzeden son iki aydır yardım almaktadır. Pişman değildir, yine olsa yine yapar, bu akşamdan sonra obsesyonlarına yenilip daha önce yardımcı bir teyze kullanmadığı için bin pişmandır.

 2. tosbagalarr 9 sene ago
  Reply

  Katılıyorum sonuna kadar hem de:))

 3. Anonim 9 sene ago
  Reply

  Yok o kadar da değil

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı