Biz Oyuncak & Aktivite

Büyük küçük herkese Hipokid

Irmak’ı etkinliklerle büyüttüm desem yalan olmaz.  Araba kullanmadığım zaman ev civarında, kullanmaya başladığımda ise nerede olursa olsun çocuklar için yapılan etkinliklere götürüyordum.

Çanta boyama, ebru, origami, masallar… Aklınıza ne gelirse… O zaman şimdiki kadar yoktu da. Ne yapıp edip buluyordum. Okula gitmediği için sosyalleşmesine yardımcı oluyordu. Gelişimine katkısını zaten düşünebiliyorsunuz. Şimdi seçenekler öyle harika ki, bence anne babalara büyük kolaylıkla sunuluyor. Çocuklara sunulan fırsat da sınırsız. Çünkü bazıları online ve nereden isterlerse katılabiliyorlar.

Şimdi sizi çok seveceğiniz ve çok da faydalanacağınız bir platformla tanıştırmak istiyorum.

Kısa süre önce Hipokid’in kurucusu Evren Büyük Kepkep ile tanıştım ve açıkçası kurdukları sisteme hayran kaldım. Irmak’ın yaşına uygun aktiviteler ve kamplar olduğunu görünce de çok sevindim. Evet, doğru duydunuz; kamplar. Zamanımızın uyduğu ilk kampa katılmak istiyoruz ailece. Şimdi yazıyı hazırlarken baktım, şu an onlarca aktivite görünüyor, insan hangisini seçeceğini şaşırıyor.

Her aktivitenin yaş grubu mutlaka belirtiliyor, buna şüpheniz olmasın. Kısacası Hipokid, doğa kamplarından kodlamaya, felsefeden astronomiye onlarca seçeneği tek bir platformda bir araya getirerek çocuk ve gençleri ilgi alanlarına uygun aktivitelerle buluşturuyor.

Evren Hanım diyor ki:

TÜİK verilerine göre Türkiye’de 0-17 yaş grubunda 22 milyondan fazla çocuk ve genç var. Her yıl bir milyon çocuk dünyaya geliyor ve her evde benzer soruların cevapları aranıyor. Çocuk aktiviteleri pazarı oldukça dağınık bir sektör. Bir yanda aileler ilgi duydukları konularda aktivite arıyor, bir yanda hizmet sağlayan kurumlar ailelere ulaşmaya çalışıyor. Mevcut durum iki taraf için de oldukça zahmetli.

Çocukların gelişiminde okul saatlerinin dışında ya da hafta sonu gerçekleştirdikleri faaliyetlerin önemi tahmin edilenin çok üstünde. UNICEF raporlarına göre çocuklar 5 yaşına kadar beyin gelişimlerinin yüzde 90’ını tamamlamış oluyor. Dolayısıyla özellikle erken çocukluk döneminde içlerindeki o yüksek potansiyeli ortaya çıkarmak için onları farklı faaliyetlerle tanıştırmak büyük önem taşıyor. Biz de Hipokid.com olarak aktivite keşif sürecini dijital ve zahmetsiz bir deneyime dönüştürüyoruz. Aileler zaman yönetiminde çok zorlanıyor ve karşılarına çıkan ilk aktivite fırsatını değerlendiriyor. Bu da benzer çevrelerde benzer çocukların yetişmesine neden oluyor. Tüm çocuklar ya bale ya da basketbol kursuna gidiyor. Biz erişimi kolaylaştırıp çocuklara yetenek ve ilgi alanlarına uygun farklı aktivitelerle tanışma fırsatı sunuyoruz.”

Sitedeki aktivitelerin 18 yaşa kadar düşünülmüş olması çok güzel. Bir de siz tek tek, mekan mekan bakmıyorsunuz. Hipokid’de görüp seçiyor, ödemeyi de böyle hallediyorsunuz. Zamandan da kazanıyorsunuz. Eylül 2021’de hizmet vermeye başlayan Hipokid.com; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Gaziantep ve Bodrum başta olmak üzere Türkiye genelinde seçkin kurumlar ve uzman eğitmenlerle yaygın bir iş ortağı ağı kurarak internet sitesi üzerinde yüzlerce aktiviteyi çocuk ve gençlerle buluşturuyor. Hipokid çocuk aktivitelerinin yanında ayrıca anne ve babalara yönelik olarak da birçok ebeveyn atölyesi sunuyor. Ebeveynler İçin Felsefe, Ergen İletişimi… Ergenliğe yaklaşanlar benim o atölyeyi duyunca gözlerimin parlamasını çok iyi anlar. 🙂

İlk kayıtlarda, arkadaşlarınıza önerdiklerinizde özel indirimleriniz de oluyor. Ayrıca çeşitli uygulamalarla yapılan işbirlikleri de farklı kampanyalar sunuyor. Irmak “Astonotların Uzayda Yaşamı”nı heyecanla bekliyor.

Siz de bakın, yararlanın, ara tatil öncesi mutlaka kendinize uygun şahane bir etkinlik bulacağınıza eminim…

Bütün bilgileri Hipokid : Çocuklar için çeşit çeşit aktiviteleri hemen keşfedin! adresinde görebilirsiniz.

İyi eğlenceler 🙂

Belki kamplarda, atölyelerde denk geliriz. Ne güzel olur…

 

 

 

 

HipoKid ile #işbirliği

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı