Biz Oyuncak & Aktivite

Ailece yeni oyuncağımız: Neşeli Ahtapot

Yaş 36, hâlâ oyuncak delisiyim. Ravensburger’in yeni ürünü Neşeli Ahtapot’a bayıldım. Hatta sanırım Irmak’tan daha çok sevdik karı koca. O uyuduktan sonra oynuyoruz çünkü. Bizim de oyuncağımız vardı, ancak şimdikiler bir başka!

Neşeli Ahtapot, 4 yaş ve üzeri için. Ürünün kutusunda 4-99 yaş yazması, bütün anne babaların bizim gibi
olduğunu gösteriyor. Oyunun amacı, Neşeli Ahtapot’un altındaki yengeçleri, bir yere değmeden cımbız ile toplamak. Kollarına değdiğinizde ahtapot gıdıklanıyor ve gülüyor. Böylece sıra diğer oyuncuya geçiyor. İster her oyuncu aynı renk yengeçleri toplasın, isterse de özgür olsun. Kuralları koymak size kalmış. Biz kural koysak da Irmak benim önümden epey yengeç arakladı ve kendini galip ilan etti…

Oyuncağın fiyatı 69.90 TL. Biliyorum, ucuz denemez. Ancak oynadığınız zaman değdiğini fark edeceksiniz. Neşeli Ahtapot’u, adoreoyuncak.com adresinden ya da büyük oyuncakçılardan alabiliriz.

fotograf

En sevdiğim yanı ne biliyor musunuz? Sessiz! Diğer oyuncaklar gürültü makinesi iken, ahtapot sadece gıdıklandığında gülüyor. Yaklaşık 1 yıl önce balık tuttuğumuz bir oyuncağı vardı, susmak bilmeyen müziği yüzünden kaldırmıştım. Irmak bile rahatsız oluyordu.

Irmak’la oynarken. “Ah Irmak. Senin oyuncaklarını gördükçe ben de çocuk olmak istiyorum” dedim. Öyle bir cevap verdi ki, sustum. “Ama anne, sen de çocuksun çünkü annen var.”

Canım kızım. Umarım sen de benim yaşımdayken hâlâ çocuk olursun. Umarım bütün çocuklar çocuk kalır!

 

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı