Alışveriş Biz

Anne kız takım giymek…

tisort

Hep diyorum ya büyük konuşmamak gerek diye. Anne olmadan önce, Irmak bebekken “Ay” derdim, “Neden anneler kızlarıyla takım giyerler ki?” Lafımı yuttum. Öyle böyle değil hem de…

Yuttum çünkü sen başta karşı olsan da çocuk istiyormuş.

Yuttum çünkü bir şeyi giymesini istediğinde bazen çözüm bu oluyormuş.

Yuttum çünkü her zaman yapılmadığı sürece güzel görünüyormuş.

Sürekli aynı giyinmiyoruz tabii ancak arada denk gelince Irmak seviyor. Keza ben de. Özellikle bir şey giymek istemediğinde etkili oluyor. Ve bazen de benim gibi görünmek istediğini bildiğim için sevdiğinin farkındayım.

Şimdi saçlarına takmış durumda. Benim saçım uzamadan asla açık gezmeyecekmiş. Benimkilerin o boya gelmesine en az iki sene var. Bizimki iki sene toplatacak saçını demek. “Peki” diyorum “Gel seninkini biraz kestirelim, hem rahat edersin.” Cevabı net: Hayır. Asla. Kendi bilir. Evet harika ancak bu sıcaklarda sinüzit olmasın diye az da olsa kurutuyorum. Sıkılıyor, yine de razı. Fizik baba, fakat inat ben.

Terlik konusu bu yaz beni zorladı. Ona da almak istedim benim sandaletlerden, beğenmedi. Parmak arası ile de rahat edemedi. İşte biz bu krizi yaşarken Brezilyalı ayakkabı markası Boaonda’dan gelen hediye harika oldu. Anne kız takım terlikler. Gördü, çok beğendi. Arkadan da şunu demeden edemedi: “Sen sokağa terlik giymeyi sevmiyorsun. Bu yüzden sakın bana giymemi söyleme.” Zaten tatilde giyeceğimizi söyleyince rahatladı. Nelerin hesabını yapıyor! Terlik çok rahat. Aslında markanın harika ayakkabıları da var Türkiye’ye gelmelerini iple çektiğim. Topuklu ayakkabı giymeyen ben, lansmanda topuklu bir modeli denemiş rahatlığına inanamamıştım. Boaonda’lar mağazaların yanı sıra,  www.markamixi.com sitesinde satılıyor.

boaonda

Şalvar ise benim bu yılki favori giyeceğim. Nerede bulacağım, nasıl yapacağım derken Atelier Petit Pas’da gördüm, bayıldım. Irmak’ı da kandırmayı başardım. Ben giydiğim zaman o da giyiyor. Öyle rahat ki. Cimcirik bile itiraf etti. Kendime birkaç şalvar daha aldım ancak hiçbiriyle bu kadar rahat etmedim. Bir de çocuklar için olan tüm modellerin aynısı anneler için de olsa, o zaman kesin birkaç tane daha alırım.

salvar

 

Bir tek bunlar da değil ki… Minnie Mouse tişörtlerimiz, benim jean tutkumun ona yansıması ve jean gömleklerimiz, bazı taytlarımız, botlarımız… Mesela pembe botları bende kırmızısı var diye istedi. Onunkileri H&M’den almıştık. Tepe tepe de giydi. Yeni sezonda da olur umarım. Çok rahat etti çünkü. Fiyatı da  gayet uygundu.

çizme

Yani neymiş. Büyük konuşmayacakmışsın Şebnem. Aman siz siz olun, siz de demeyin. Bazen çocuklar o kadar ısrar ediyorlar ki, bir kıyafet yüzünden üzülmelerine dayanamıyor insan. E itiraf edeyim, bazen ben de çok seviyorum üzerimizdeki bir parçanın aynı olmasını. 🙂

bot gomlek

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı