Alışveriş

Arada kaldım tam aradaaaaa

Esraaa, sormuşsun hemen yanıtlıyorum. aynen başlıktaki gibi arada kaldım canımmm…

Benim ev işiyle ilişkimi biliyorsunuz. Haftada bir yardım alıyorum, acil durumlarda da devreye giriyorum. Bazen ev içinden ordu geçmiş gibi oluyor. Bu durumda da iş başa düşüyor. Özellikle hafta sonları. Alışveriş kısmı Arkın’da, uygulama kısmı bende.

Annem gibi değilim temizlik konusunda. Çünkü annelerimiz çamaşır suyunun kokusu olmadan ev temizlenmedi zannederlerdi. Hele ki mutfak tezgahı, lavabo beyaz ise… Aile büyüklerimin evlerinin kokusu hep aklımda mesela. Bizde de tam tersi, o yoğun çamaşır suyu kokusu olmamalı. Doğumla alakası yok, evlendiğimden beri aynı şekilde davranıyorum. Hatta biz doğuma gitmeden önce ev temizlenmişti, annem böyle girişteki beyaz fayanslar için önermişti de göz göze gelmiştik. Bir daha da söylemedi zaten.

Erken bebeklik dönemini de geçtim, kızım emeklerken, yürürken, yerdeki her şeyi ağzına götürürken oraların çamaşır suyu ile silinmesini düşünemiyorum bile.

Eğer mutlaka şartsa da o ürün organik- doğal olmalı. Hiçbirimiz alerjik de değiliz, sadece güneşe çıkınca hapşırıyoruz. Hani bu takıntımın kaynağı nedir diye soracak olsanız tek nedeni, gerçekten zararlı olduğunu düşünmem.

Zaten yaz kış camlar hep açık. Şu anda da mesela hava 14 derece ama odaların camları yukarı doğru açık. Salondaki de tamamen… Yerden ısıtmalı olduğu için ev, çok sıcak oluyor. Sabah uyanıp açıyorum bütün camları, havalandırıyorum, mikropları kovuyorum. Her temizlik için kimyasallara gerek olmadığını düşünüyorum. Hele ki zararlı maddelerin ürün açıldıktan 26 saniye sonra kana karıştığını öğrendikten sonra. Hatta o zaman dedim ki kendi kendime “Doğru temizleyen ürün bulamazsam, pis kalsın ev, kendi yöntemlerimle temizleyeyim. Bu, kimyasalların kana karışmasından iyidir.” E onu da yapamıyorum ki. Tamam zararlı olmasın da diğer mikroplar, ayakkabının altından eve gelenler… Hani Susam Sokağı’nda vardı bir şarkı “Arada kaldım tam aradaaaa” diye. İşte tam da öyle.

Bu yüzden hem size hem de bir zamanlar, daha Instagram bu kadar aktif değilken birbirimizi bloglarda etiketlediğimiz gibi Nehir ve Nur’a sormak istiyorum.

Sizin çözümler neler? Ne kullanıyorsunuz? Neleri tercih ediyorsunuz?

Ve sizler? Ne önerirsiniz? Hadi hep beraber konuşalım…

 

 

 

Görsel, Google’dan alınmıştır. 

 

2 Yorum
  1. Gamzekrtkvn 6 sene ago
    Reply

    Ben tam zıttı çamaşır suyunu sevenlerdenim malesef ama alternatif sirke kullanıyorum genelde özellikle yerleri silerken .

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamı