Biz Cimcirik & Ben

Babalar Günü’nde uçuyoruz

MP Babalar günü pilot 810x810px

Her ne kadar “yok canım ne alakası var” dese de, Arkın sever özel günleri. Gerçi doğum günü ve Babalar Günü, evlilik yıldönümümüzü solluyor ve buna bozuluyorum ancak surat yapma zamanı değil 🙂

Bu yıl, minik bir hediye aldım (Mavi camlı bir güneş gözlüğü). “Hadi” dedim, “bir de eğlenceli bir gün geçirelim.” İşte bu yüzden de Maltepe Park AVM’de olacağız. Hatta Pazar değil, bir gün önceden gideceğiz… Çünkü tam babalara göre bir etkinlik hazırlamışlar.

Etkinliği düzenlerken de erkek çocuklarının hayallerine gitmişler: Pilot olmak!

Türkiye’nin ilk ve tek gezici uçuş Simulatörü’yle 20-21 Haziran tarihlerinde babalar pilot oluyor. Çocuk kadar eğlenecekler. Ki zaten kendilerinin de aslında birer çocuk olduğu düşünülürse, eğlenmemeleri için hiçbir neden yok.

Bu deneyimi, uzman operatörler eşliğinde ve Boeing 737 NG ya da F 16 – Cessna 172 Simulatörlerle yaşamak için 20-21 Haziran tarihlerinde 100 TL  alışveriş yapmak yeterli!

Biz, Cumartesi sabah ailece oradayız. Irmak’a anlattım. Bu aralar uçaklara çok meraklı olduğunu yazmıştım daha önce. Şimdi soru üstüne soru geliyor:

Babam gerçekten pilot mu olacak?

Uçak hareket edecek mi?

Titreyecek miyiz?

Gerçekten uçmayız değil mi?

Babalar Gününe özel bu sıra dışı etkinliği kaçırmayın derim. Hazır AVM’den bahsetmişken, bloguna da bakmanızı öneririm. Henüz çok yeni. Giderek zenginleşen içeriği ile yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Ve evet, yine scooter ile gideceğiz. Çünkü AVM öyle ferah ki, ne kadar kalabalık olsa da scooter’la rahatça dolaşılabiliyor. Hatta Irmak’ın bayıldığı “yokuşlar” şahane. (Yokuş dediği, mini rampalar. Öyle güzel ki benim de AVM’de patenle gezesim var.) Şu aralar Irmak’ın sccoter ile tek sıkıntısı kask takmak. Fakat, üzgünüm kızım. Kask olmadan scooter’a binmeni istemiyorum.

Gelecekseniz, 20 Haziran Cumartesi görüşmek üzere…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamı