Cimcirik & Ben

Bir İkizler burcu ile yaşamak

Şimdi… Hep Arkın’ı yazıyorum. Yok mühendis şöyle, yok Kova burcu böyle.

E çuvaldızı kendime batırmanın zamanı geldi.

Evet, hareketliyim. Girdiğim ortamlara 30 saniyede uyum saplayıp herkesle sohbet edebiliyorum. Ancak bence yorucuyum. Kararsız olduğum için yoruyorum.

Misal, Irmak’la Kuşadası’na gittiğimizi yazmıştım turnuvaya. Otelde kapalı havuz vardı. Sokmak istemedim önce. Birkaç saat sonra otelden çıkacaklardı, hava soğuktu, saçını iyi kurutamazsam hasta olabilirdi, havuz temiz miydi… Yazdım WhatsApp grubundan. “Ağız birliği yapalım, sokmayalım.” Herkes “OK” dedikten sonra ilk gelen “Ama ben havuza baktım, iyi görünüyordu” telefonuyla anında fikir değiştirdim. “Hadi” dedim, “sokuyorum.” Ya da akşam  otelde değil Kuşadası’nda yemek teklifini önce üşenip reddettim ardından da “tamam geliyorum” diyen kişiler arasında ilk sıralardaydım. Bunlar en taze örnekler. Irmak da bir şey istediğinde “hayır” desem de fikir değiştiriyorum. Sorun şu ki, çocuk bana inanmayacak. Açık açık da söyledi işte bu videoda. 🙂

Aslında sürekli böyle. Ay bu koltuk güzel, yok bu daha güzel, acaba şunu şöyle mi yaptırsaydım, bak koltuk buraya yakıştı da şuraya çekeyim… Hem yaptırdığım, aldığım şeylerde bile emin olamazken hem de evde sürekli bir değişiklik içindeyim.

Bir yere gidiyoruz, “sıkıldım kalkalım” dedikten 15 dakika sonra en çok eğlenenlerden biri oluyorum. Arkın alıştı artık. İlk tepkimi ciddiye almıyor. Hatta sanrım Irmak da. Zaten Arkın bu videoda İkizler burcu ile yaşamayı Tarantino filmine benzetmişti. Kendisine baksın!

Herkes çift karakterli dendiğinde karaktersiz sanıyor. Oysa işte olay şu ki bir an ağlıyorsam 30 saniye sonra kahkaha atabiliyorum. Aslında hiç inanmazdım burçlara. Bir gün burcumun özelliklerine bakınca çaktım durumu. 🙂

Merak deseniz zirvede! İlkokulda lakabım “meraklı” idi. Az önce Google’da yine arama yaptım, bir tek duyguların paylaşmaya açık olmama kısmı bana uymuyor sanırım. Hani bana enerjin yüksek diyorsunuz ya, annem de öyle mesela. O da İkizler çünkü 🙂

 • Anne bak sahile gideceğim, sen de gel.
 • Yok çıkamam evden.

10 dakika sonra telefon çalar.

 • Hazırım, beni al.

Birbirimizi anlıyoruz da başkaları bu durumda ne hissediyor bilemiyorum. 🙂

Hah bir de kıskanç olduğumuz yazılmış. Bir düşüneyim. Yok mesela kocamı kıskanmam, kimsenin malını mülkünü kıskanmam. Fakat muhteşem dans eden birine imrenebilirim, yeteneğini kıskanabilirim. Değişken olmak, sürekli bir şeyler denemek de tam ben. Çocukken resim kursu, mandolin dersi, gitar dersi, org… Hepsini denedim. Şimdi hangisini yapabiliyorum. Hiçbirini! Arkın’a sürekli yeni projelerle, iş önerileriyle gidiyorum, hı hı deyip geçiyor. “Sen bir düşün sonra konuşalım” diyor mesela. Üç gün sonra düşünüp vazgeçiyorum.

Şimdi düşündüm de yazık adama. Evet değişken bir kadın var karşısında, eh eğlendiriyorum da kendisini ancak yorduğum da bir gerçek. Demek Irmak da İkizler olsa, evde kabus yaşayacak sevgili koca. Irmak duygusal bir Balık. Bazen benden yoruluyor, onu da biliyorum. Ne yapayım, e değişemiyorum. 🙂 Arkın da Kova. Tencere kapak takılıyoruz evde.

Bak yine çok yazdım. Bu da İkizler gevezeliği olsa gerek. Dediğim gibi hep Arkın’a laf atıyordum. Kendimi eleştireyim dedim. Siz nasıl bir İkizler’siniz? Ya da İkizler burcu ile yaşarken, arkadaşlık ederken yoruluyor musunuz? Kıymayın bize 🙂

4 Yorum
 1. Selma Pancar 7 sene ago
  Reply

  Ben de böyle bir ikizlerim, gerçi gevezelik ve yeni ortamlara girince hemen konuşuverme 40 tan sonra ortaya çıktı bende. Devamlı nerede bir kurs , atölye, eğitim varsa bilip hiç birine gitmiyorum mesela. Ya da öğrendiğimin ilk birkaç günü kurs hayaliyle yaşayıp iş icraata gelince vazgeçiyorum. Her daim dışarı çıkabilmek olayına gelince ruh devamlı aksiyonda ama akıl biliyor yapılacak şeyler de var evde sooonraaa aman kim bitirmiş işleri ki ben bitireyim deyip idare edecek kadar halledince doğru dışarı. :))
  Ben enerjinize bayılıyorum dediğiniz gibi kıskançlığım ben neden evde tembellik yapıyorum da millet tutkusuna sarılmış birşeyler üretiyor kısmında oluyor. Aman nazar etmedim size yanlış anlamayın enerjiniz, hevesiniz , azminiz daim olsun.
  Sevgiler

 2. Ayşenur 7 sene ago
  Reply

  Sebnem hanım harika bir yazı olmus aynı ben kararsizlik en cok cocuk yetistirirken zorluyor insanı

 3. İrem 7 sene ago
  Reply

  Ben de bir ikizler burcuyum..meraklı bi insanım ama öğrenmeye meraklı yani birşey duyduğunda sebebinin ne olabileceğini üç dört gün düşünen bir tipim..ve sadece gerçekten değer verdiğim kişileri çok merak ederim..ama aşırı bir merak yani ne yedi doydu mu bir yere gidecekti gitti mi gibi aşırı bir merak..kesinlikle kararsız değilim..birşeyi beğenirim ve denemeden alırım mesela..ve uzun yıllar giyerim..sürekli kıyafet giyip çıkarmaktan hoşlanmıyorum ama girdiğim herhangi bir mağazada kıyafetler arasında kararsız kalmam..insanları çok umursamadığım söylenir aslında genel olarak herşeyi takan bir insanım ama bunu değmeyecek insanlar için yapmam..ha bi de hangi konuda kararsız olduğumu söyleyeyim bir şeyi yapıp yapmamakta kararsız kalmam çoğunlukla yapar sonra pişman olurum ya da olmam ama bazen tam olarak ne söylemem gerektiğini bir türlü kararlaştıramam ve kendi içimde düşünürken insanlar cevap vermeyeceğimi düşünüp konuyu değiştirirler..bu en nefret ettiğim şeylerden biri..oysa ki sadece kırıcı olmamak adına doğru kelimeyi arıyorum ama hem beklemiyorlar hem de sorularına cevap alamadıkları için kızıyorlar..ha bir de ikizlee burcunun bakış açısıyla dünya gerçekten güzel ve her yer her gün görülmeye ve yaşanmaya değer..umarım içimdeki gezme isteğini durdurmamın zararlarını görmem..ha bir de ben de sevgilimi kıskanmam ama sizin de dediğiniz gibi bir kişinin yeteneğine imrenebilirim ama çok ilgimi çektiyse mutlaka hayatımın bir gününde bunu yapmayı denerim ve sadece yapar yapabildiğim için mutlu olur ve devamını getirmem =) ben de durumlar böyle..

 4. Hacer 7 sene ago
  Reply

  Kendimi okudum desem yeridir:) ikizlerin son günü son saatleri ( 21 haziran 22:30 doğum gün ve saatim) olmasından dolayı hep ikizler sayılmam ben derdim. Çünkü burcumu sorup cevap verdiğim de ilk söylenen çift karakterli oluyor ikizler doğrumu oluyordu. Ama ben tamamiyle bir ikizler kadınıyım eşim de kova burcu burç uyumu olarak en iyi anlaşabilen iki burç zaten ondan başkası da beni çekemezdi sanırım:) İkizler burcu kadını iyidir candır sevin onları😀😀

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamı