Biz Cimcirik & Ben

Bir mühendisle evli olmak Vol 3

image

Ev alışverişinde bizde işin uzmanı Arkın. Bunu sık sık dile getiriyorum zaten.

Yağdan baklagile, peynirden deterjana, etten içeceklere kadar. Çünkü…. Hepsi için favori markası var. Ben de bu nedenle elimi eteğimi çektim. Haliyle alışverişi o yapıyor. Aylık alışverişe çıkıyor. Bu normal de işin komik kısmı sonrası…

Aylık aldığı için her şeyi, İçerenköy Metro’yu seviyor. Gerçi tek bir şey alacağı zaman da oraya gidiyor ya… Benden eksikleri istiyor. Bakıp bakıp yazıyorum. Sonra o… Sonra o… Sonra o o listeyi baştan yazıyor.

Metro’yu öyle iyi biliyor ki, giriş kapısından çıkış kapısına kadar geçtiği yerleri düşünerek gideceği yere göre hazırlıyor listesini. Öyle ki listede bakıp da “aaa arkadaki reyonda kaldı” gibi bir yorumu olamıyor. Birlikte gittiğimizde bazen “acaba o mu yerleştiriyor reyonları” diye düşündüğüm oluyor. Ürünlerin yerleri değiştiğinde ne kadar bozulduğunu anlatmama gerek yok sanırım.

Bir mühendisle evli olmak mı demiştiniz? Daha önce bu ve bu yazılarda demiştim ben 🙂

Bu arada, özledim mühendisi… Kaldı 6 gün…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı