Alışveriş Biz

Bu yazıda sürpriz var!

IMG_4025

Beni yakından tanıyanlar çok iyi bilir ki, incik boncuk delisiyim.

Kendimi bildim bileli, kolyesiz, küpesiz, bileziksiz, yüzüksüz sokağa çıkamıyorum. Irmak bebekken ona zarar vermesin diye alyansım dışında bir şey takmıyordum fakat ne zaman büyüdü, yine başladım takıp takıştırmaya. 🙂 Takılarımın kaç TL olduğu değil, nasıl göründüğü önemli benim için. Öyle mücevher merakım yok. Aksesuar diyelim benimkilere. Kulağımda alerji olmasa, altın dışında başka şeyler de takabilsem şahane olacak. Bir orada tıkanıyorum. O zaman da oje sürüyorum bir süreliğine, eğer bir küpeye takıksam. Ancak o da bir yere kadar kesiyor, anında yara oluyor kulağım.

İşte bu site, Lilapebbles de tam benim gibi aksesuar meraklıları için güzel bir alternatif. Sahibi yakın bir arkadaşımın kardeşi. Taşlara çok meraklı. Güzel tasarımlar yapıyor. Ve hepsini de sitede satışa sunuyor. Ben en son kendime İkizler burcunun taşı olan yeşil akik bir set aldım. Yukarıda fotoğrafı var. Severek takıyorum. Hatta sanırım kendisi de bir İkizler olan anneme kaptırmak üzereyim. Irmak da kolyeyi kendi çekmecesinde saklamak istedi. Zor kurtardım.

Uğur’dan son alışverişimde bir iyilik istedim. “Hadi indirim yapalım” dedim. Kırmadı beni. Lilapebbles’den alışverişlerde Şubat sonuna kadar geçerli yüzde 25’lik bir indirim kuponu belirledik. Hatta kodun adını “sebnem” koyduk. Bir bakın derim. Kod konusunda yaratıcı olamadığımın farkındayım. 🙂

Doğal taşları sevme nedenim, tıpkı parmak izimiz gibi, hepsinin birbirinden farklı olması. Renkleri, tonları, çatlakları, dokuları… Taşları sentetik taklitlerinden ayırmanın ölçütü de bu farklarmış zaten. Yani doğal taşların hepsi kişiye özel. Bir başkasında benzerini görmek mümkün değil. Tabii en sevdiğim özelliklerinden biri de kıyafete göre değiştirebilme lüksü. Alyansımı da seviyorum evet, fakat giydiklerime, o gün nasıl hissettiğime göre takı değiştirmeye bayılıyorum.

İndirimi kaçırmayın derim. Ayrıca sitede 75 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz. Saat 15.00’e kadar verilen siparişler de aynı gün kargoda. (Genellikle geceleri alışveriş yaptığım  için bundan yararlanamadım henüz.)

Gümüş yüzükler de favorilerim arasında. Aslına biblo da almak istiyorum fakat bizim cimcirik evdekileri boyadığı için biraz daha beklemem lazım sanırım. 🙂

Bilmiyorum siz doğal taşların gücüne inanıyor musunuz? Ben gerçekten inanıyorum. Akik seçme nedenim burcumun taşı olduğu kadar da, etkileri…

Akik taşı, Carnelian, Sard, Sardonyx

Akik taşı doğada başta kırmızı olmak üzere sarı, turuncu, mavi, yeşil ve beyaz renklerde bulunuyor. Bir silisyum dioksit bileşimi. Mutluluk, huzur, bereket, başarı ve uğur getirdiği, kalbe ve gözlere iyi geldiği, özellikle kırmızı renkte olanının yüksek tansiyonu düşürerek dengelediği, cesaret, güç, keyif ve iyimserlik hissi verdiği, aklı ve vücudu güçlendirdiği, üreme gücünü artırdığı, mide ve bağırsak gazlarını düzenlediği, akıcı bir konuşma sağladığı, öfkeyi yatıştırdığı, stresi giderdiği, nazardan koruduğu ve beyaz renkte olanın uyumayı kolaylaştırdığı inancı yaygın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı