Nasıl anlatsam, nereden başlasam… Bir beş gün yurt dışına kaçtık geldik, yazacak o kadar şey var ki hangisinden başlayacağıma karar veremiyorum. En çok sorulanlar üzerinden ilerlemem en doğrusu sanırım.

Öncelikle gitmeye Ocak ayında karar verdik. Ne zamandır çok istiyorduk, Arkın’la Avrupa’ya gitmemiştik beraber, Irmak farklı şehirler görsün, kültürler öğrensin istiyorduk. İki sene önceki Amerika tecrübemizden, benim onla sık sık yalnız tatile gitmemden dolayı uyum sağlayacağına emindim. Nitekim benden daha az söylendi gittiğimiz her şehirde onca adım atarken…

Dedik yakından başlayalım, Budapeşte ve Viyana’ya gidelim. Viyana’ya gitmemizin bir nedeni de okulumuz. Güzel hatıra olsun istedik. Arkadaşlarımızı görürüz dedik. Karar verdik. Ancak tek başımıza rota belirlemek, otel araştırmak istemedik. Ayrıca Arkın’ın vizesi vardı; Irmak ve benim yoktu. Bu nedenle ETUR’dan yardım istedik. Vizemizi Macaristan’dan aldık. Sonuçta otelleri biz bu derece iyi yerden bulamayabilirdik. Budapeşte’de kaldığımız Mercure Korona Otel de, Viyana’daki Allegro Hotel de öyle merkezi yerdeydi ki. Metro, tramvay, tren, otobüs; hepsinin durağına iki adımdı.

Hangi müzeleri gezdiğimizi, nerelere gittiğimizi zaten sonra yazacağım. Ancak şimdi birkaç öneri vermek istiyorum.

Onca sene uçak korkum yüzünden bir yere gidemedik ya, kızıyorum kendime. Zararın neresinden dönsek kârdır. Yine bir sene para biriktirelim, seneye de başka ülke görelim. Hedefimiz bu. Umarım başarabiliriz.

Gittiğimiz müzeleri, sarayları da yazacağım. Önce en çok sorulanları yanıtladım ya, rahatladım. 😊

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.