Alışveriş Biz

Büyüklere yok…

benpanco

Irmak bebekken tüm gün pusetle gezdiğimizi yazıyorum hep. İşte o gezilerde uyumadığı sürece bir mağazaya girmeme izin vermezdi, durduğum an bağırırdı.

Ancak uyuduğunda bakınabiliyordum. Evden çıkınca hemen uyuduğu için de ilk bir saat rahattım. İlk işim kahve almak ardından da bize çok yakın olan Panço’nun Caddebostan mağazasına bakmak olurdu. Yürümeye başlayana kadar tayt ve eşofman giydirdiğim için her çeşidini almıştık. Sonra elbiselere geçtik, sonra zaten kendi seçimleriyle erkek reyonuna takıldık bir süre. Şimdi şimdi, arada etek ve şortlara da bakmaya başladı. Şaşkınım. 🙂

Bu kadar alışveriş yapmış biri olarak Panço’nun adının pantolon ve çocuktan geldiğini bilmezdim. Sormak da aklıma gelmedi hiç. Ki benim kadar meraklı biri nasıl durdu, onu da anlamıyorum. Geçen hafta Panço bizi Nişantaşı’ndaki showroom’una davet etti. Hem yeni ürünleri inceledik hem de bilgi aldık. Mesel marka aile aynı yaşta olduğumu öğrendim. Ticari hayatına, 1978’de toptan satış ile Eminönü’nde başlamış.2005’e kadar yavaş ilerlemiş sonra hızlanmış. Şu anda 110 mağazası, 350 satış noktası var. Sırf Dubai’de 15 mağaza olması planlanıyor.

Panço’nun yeni reklam filmini de izledik. Sloganları “Büyüklere Yok!”Büyüklere olsa zaten hiç durmam alırım  o takımları… Bayıldım çünkü yeni koleksiyona bayıldım.

Marka, ilkbahar yaz koleksiyonu ile etiketlerde göreceğimizi Ekoteks ile birlikte yeni bir çalışmaya imza atmış. Ekoteks ürün güvenliği testleri, ilgili regülasyon ve tebliğler kapsamında yasaklı veya kullanımı kısıtlandırılmış kimyasal maddelerin analizleri ve ürün kalitesini tespit etmek amacıyla talep edilen tüm performans testlerinde, sektörde lider test kuruluşu olarak hizmet veriyor. İşte bu da bizlerin içini rahatlatıyor. Güzelliği bir yana, ürünlerin kalitel ve sağlılı olması her şeyden önemli değil mi?

Ayrıca siz Panço’dan online alışveriş yapabileceğinizi de biliyor musunuz? Ben tabii ki mağaza dolaşmayı svemeyen Irmak ile birlikte bilgisayardan seçiyorum ürünleri. Bedenini de biliyorum artık. Hangi markada kaç beden giyiyor, ezberimde. Sokamıyorum kendisini artık hiçbir mağazaya.

Unutmadan, bir de haberim var. Biz o gün 13 anne, 13 farklı kombin yaptık. Bunların hepsi Panço’nun Instagram sayfasında sunulacak. Hangi ürün en çok beğeni aldıysa, o ürüne yorum yapan, yarışma şartlarını yerine getiren kişiler arasından 10 kişiye 50 TL’lik hediye çeki verilecek. Yarışma başladığı an duyuracağım… Kimin hangi kombini yaptığı ise yarışma bitene kadar sır. 🙂

IMG_8210

 

IMG_7655

IMG_7654 IMG_7653

IMG_7651

P-0945

P-1431

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamı