Biz Oyuncak & Aktivite

Cadde Playground

    IMG_4896

Dünya çok küçük. Bunu bir kez aha anladım. Her seferinde şaşırmaya devam edeceğim, o ayrı…

Caddebostan’da, bizim eve çok yakın bir çocuk dostu mekanın açıldığını öğrenince gidip tanışmak istedim. Cadde Playground… Geçen hafta Irmak’la gittik sahibi Begüm Hanım’la randevulaşıp. Arkın’a çaktırmadan Irmak için doğum günü mekanı da arıyordum. Haliyle merak da ediyordum. Evet çaktırmadan arıyordum çünkü bütçesel açıdan haklı olarak “bu sene yapmayalım” dedi. Okulda kutlamak yeterli gerçekten ancak ben minik, gerçekten minik bir buluşma olsun istiyordum. Öyle pastalı süslemeli değil. “Anneler çay kahve içsin, çocuklar oynasın yeter” modundaydım. Eve de 3 kişi ancak sığdığımıza göre, ufak ufak bakıyordum.

Neyse, Irmak’la gittik. Begüm Hanım (ki ben birazdan Begüm diyeceğim kendisine) ve annesi Canan Hanım karşıladılar bizi. Öncelikle şunu söyleyeyim. Mekana bayıldık. Harika döşenmiş, oyun alanı çok tatlı, sahipleri çok güler yüzlü… Yarım saatlik sohbetin sonunda benim liseden yakın bir arkadaşımı tanıdığını fark ettik Begüm Hanım’ın. (Kulaklarını çınlattık Rosie…) Ve sonrasında 10 aylıktan beri Göztepe’de yaşadığımı, evlenip 3 sokak aşağı taşındığımı Irmak’ın okulunun annemlerin apartmanına çok yakın olduğumu anlatırken, apartmanın adını söyledim. Canan Hanım “benim abim orada oturuyor” dedi. İçimden “ne olur tanıdığım biri olsun” diye geçirirken (35 daireli bir apartman ve çok kişi değişti), babamın kuzeninin torunu çıkmaz mı Canan Hanım’ın abisi? Yani haliyle Canan Hanım da…

Şimdi bana “babanın kuzenini tanımıyor musun” demeyin. Tanımıyorum. Baba tarafım Bitlisli. Ne kadar kalabalık olduğumuzu ne siz söyleyin ne ben… Tabii biz bunun ardından şok geçirdik. Canan Hanım, annemden “abla” diye bahsedince, uzun süre şaşkınlıktan ağzımı kapatamadım. Begüm Hanım de “Begüm” oldu hemen… Uzun süren bir şaşkınlığın ardından devam ettik sohbete.

Yeni açılmış Cadde Playground. Güzel amaçları var. Sadece bir etkinlik ve parti evi değil mesela. Benim en sevdiğim özelliği hafta sonu kahvaltıları oldu. Ailece gidiyorsunuz. Sonra çocuk isterse oyun alanına geçiyor, siz de oturuyorsunuz. Hem zaten oyun alanı da çok yakın. Her zaman görebiliyorsunuz. Biz kahvaltıya dışarı gittiğimizde Irmak çok sıkılıyor mesela. Burası ideal o nedenle…

IMG_4889

“SİZİN PARTİNİZ”

Partiler de çok hareketli oluyormuş. Diğer mekanlardan farkı, “sizin partiniz” diye bir paket olması. Bu pakette süsleme size ait. Sadece mekan sağlıyorlar. Fiyatı, 650 TL+ KDV. Yiyecekleri siz getiriyorsunuz ancak bu fiyata sınırsız çay, kahve ve su, ayrıca bir de servis dahil. İkramlı olursa fiyatları kişi sayısına göre değişiyor ama genelde ortalama 850 TL + KDV oluyormuş. Aslında bu, benim gibi süslemeye önem vermeyenler için süper bir seçenek.

Ayrıca, Salı, Perşembe ve Cuma günleri mekanda 10-17 saatleri arasında oyun ablası var. O günlerde oyun alanının kullanımı bir saat için 30 TL. Çocuklu buluşmalar için güzel alternatif. Çocuklar eğleniyor, siz sohbet edebiliyorsunuz.

IMG_4888

Bu arada parti paketleri yukarıda anlattığım kadarıyla sınırlı değil. Detayları web sitesinde görebilirsiniz. Ayrıca etkinlikler, atölyeler için de hem web sitesini hem de sosyal medya hesaplarını takip etmenizde fayda var. Facebook sayfasına buradan, Instagram’a ise buradan ulaşabilirsiniz.

IMG_4885

Dediğim gibi benim gibi süsleme sevmeyen biri için “sizin paketiniz”, çok avantajlı. Eve de çok yakın olduğu için hafta sonu etkinliklerini kaçırmayacağız gibi duruyor. Bir de artık şaka maka akraba çıktık. Yani her gün bilgisayarımı alıp gidip orada çalışırsam, şaşırmayın. 🙂

IMG_4886

İletişim için:

Telefon: 0216 357 01 88

Telefon: 0532 603 80 08

E-mail: caddeplayground@gmail.com

Adres: Bağdat Caddesi Mine apt. No: 293 A Blok D:1

Caddebostan, İstanbul

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı