Biz Cimcirik & Ben

Cimcirikten son inciler

Bombaları paylaşmam lazım yoksa unutacağım… Buraya yazınca not almaya da gerek kalmıyor. Cimcime büyüdüğünde buradan okusun söylediklerini. Bak cancan, 4 yaşını 2 ay geçe bu bilmişlikteydin. Büyüyünce neler yapacaksın kim bilir…

Okulda 23 Nisan şarkısı öğrenmiş… “Bir dünya var ki pis çocuklaraaa…” Doğrusunun “bir dünya bırakın biz çocuklara” olduğunu öğretmek günlerimi aldı. Nasıl ezberlediyse öyle kalmıştı aklında.

Bir şey uzatmasını istediğimde verdiği cevap: “ben senin asistanın mıyım anne?” (Sen bir büyü bak nasıl hevesle bakkala gideceksin. Ama her gün her gün olunca da gör bak nasıl bıkacaksın”

Dede, annemin karnına gelmem için babamın tohumları annemin yumurtasıyla birleşmiş. Nasıl olmuş? (Işıktan daha hızlıydım babamdan kaçarken)

Atatürk yaşlanıp öldüyse bu yaşlı insanlar neden ölmemiş? Niye Atatürk ölmüş ama bu adam yaşıyor? (Ölümle ilgili soruları cevaplamak en az cinsellik soruları kadar zor geliyor bana)

Seni sevmiyorum. O yüzden seni oyunumda bebek yapacağım. Resmimde de siyaha boyayacağım. (son tehdidi bu şekilde)

Aman aman anne dikkat et, karnımda bebek var, sakın bana dokunma. (tövbe tövbe demekten başka bir şey gelmiyor aklıma)

Barbie çok mutsuz, kocası yok. (Gittim Ken aldım, seve seve oynuyor.)

Anne bir müsaade eder misin geçeyim. (Bayılıyorum “müsaade” demesine)

Babam artık akşam gelmiyor, güneşte geliyor. (Hava daha geç karardığı için kafası karıştı)

Şimdi biz uzaya gitsek nefes alamayız, yer çekimi olmaz. Bunları görmem için astronot olmam lazım anne.

Yok yok, astronottan vazgeçtim. Doktor olmak istiyorum. İyileşmeyen hastaları ben iyileştireceğim. (Hastalara kıyamıyor, dayanamıyor. Ol bebeğim doktor ol…)

Anne, sen şimdi içeri git, beni banyoda yalnız bırak, ben de alerji yapan sabunla ellerimi yıkayayım, ama sen gelme ve görme. (Öyle masum söylüyor ki, ikiletmiyorum. Onun beyaz sabun kullanmasını tercih ediyoruz. Sıvı sabun alerji yapıyor dedik de aklı fikri onda)

Bu saatte (ooo gece 2 olmuş bile) aklıma bir çırpıda bu kadarı geldi. Daha da gelirse, hemen ekleyeceğim 🙂


2 Yorum
  1. atolye nott 10 sene ago
    Reply

    Derinin incilerini de deftere yazıyorum blogada yazıcam bir ara. dedesine söyledikleri tam skandal inşallah başıma gelmez :)) Derin de gizli bir şey yapmak isterse hem ne yapacağını söylüyor hemde bana içeri git diyor, astronotada bayıldım, haklı çocuk çok sekersinn ırmak :))

  2. Şebnem Seçkiner 10 sene ago
    Reply

    Çok tatlı hepsi çok. Bir o kadar da masumlar 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı