Alışveriş

Çocuklar için ‘iyi yaşam mağaza turları’

 

Belki de artık markete ailece gitmek daha eğlenceli olur. Çocuğunuzun da sizinle beraber en iyiyi seçmek için uğraştığını görmek güzel değil mi? Migros, bayıldığım bir uygulama başlatmış. Çocuklara iyi yaşamın ve alışverişin püf noktalarını öğretiyor. Aslında 28 Nisan son gün ancak daha sora devam edecek. Bu yüzden detaylıca buraya da yazmak istedim.

Marka, geçen yıl pilot bir uygulama ile başlattığı “Çocuklar İçin İyi Yaşam Mağaza Turları”na bu yıl da devam ediyor. Proje kapsamında Gıda Güvenliği Derneği ile birlikte, çocuklara yönelik ‘Sağlıklı Büyüme Rehberi’ hazırlayan Migros, bu rehber eşliğinde, Mardin’den Uşak’a, Tekirdağ’dan Erzurum’a kadar belirlenen 65 ildeki 105 mağazasında keyifli bir mağaza turu gerçekleştirerek çocuklara unutamayacakları keyifli ve öğretici bir deneyim yaşatıyor. ‘İyi yaşam’ bilincinin küçük yaşlarda edinilen davranış değişikliği ile mümkün olduğu inancıyla, daha sağlıklı bir toplum için öncelikle çocukları hedefleyen markanın bu yıl ki hedefi, 16 bin çocuğa daha ulaşarak küçük yaşta ‘İyi Yaşam’ farkındalığını aşılamak.

Oyuncu ve Davranış Bilimleri Uzmanı Mehmet Auf tarafından ‘İyi Yaşam’ eğitimi almış olan mağaza yöneticileri; belirlenen mağazalarda, dengeli beslenmenin sırlarını, gıdaların yararlarını, hareket etmenin önemini, iyi alışveriş tavsiyelerini ve gıdaları sağlıklı koşullarda saklama yöntemlerini mağaza turu eşliğinde çocuklarla paylaştı.

Dört gün boyunca düzenlenen 20 kişilik turlarda ‘İyi Yaşam’ eğitimi alan çocuklar; meyve-sebzelerin faydalarından, ürünlerin raflara ulaşana kadar geçirdiği kontrol süreçlerine ve İyi Tarım Uygulamaları’na kadar birçok bilgiye ulaştı. İyi Yaşam’ eğitiminde çocuklar ayrıca; şarküteri ve kasap reyonlarından alışveriş yapmayı, kg ve adetli alınan ürünler arasındaki farkı, etiket okuma ve indirimli ürünleri ayırt etmeyi de öğreniyor. Çocuklar, gündelik hayatı kolaylaştıran bu bilgilerle birlikte turların sonunda alınan ürünleri kasadan geçirecek ve geri dönüşüm hakkında bilgiye sahip oluyor.

Bakalım ne zaman yeniden başlayacak? Bu eğitime katılmak isterseniz Migros mağazalarından veya 444 10 44 numarasından etkinliğin düzenleneceği mağazaları öğrenebilirsiniz.  Mesela ben Irmak ile gidemedim. Uygulama yeniden başladığı zaman onu mutlaka götürmek istiyorum. Bizimki zaten market alışverişin bayılıyor, artık çıkmak iyice zor olur herhalde. 🙂

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı