Biraz da sağlık... Biz Oyuncak & Aktivite

Dede Çiçek Puzzle

Puzzle yapmayı oldum olası sevmedim. Çünkü sabırsız bir insanım. Tek tek parçaları ayır, bul, yerine koy, saatlerce ara ara ara, yerine oturdu zannet ama alakasız olduğunu fark et… Evlendikten sonra Arkın’ın zoruyla 500 ve 1000 parçalık birkaç puzzle yaptık ama ne kadar söylendiğimi anlatamam. Bana kalsa sokağa çıkardık, kalabalığa karışırdık. Evet, konsantre olduktan sonra iyi geliyor ancak konsantre olana kadar geçen süre beni benden alıyor. İkizler burcu için evde oturup puzzle yapmak biraz zor!
Tabii puzzle sevmeyen her anne gibi, ben de bunu cimciriğe pek yansıtmadım. Onun gelişimi için ne derece önemli olduğunu bildiğimden sürekli bir şeyler aldım, sevdirmeye çalıştım. Irmak pek hoşlanmıyordu puzzle’dan. Ta ki “Dede Çiçek Puzzle” ile tanışana kadar. 3 yaş doğum gününde hediye geldi. Muhteşem zevkli. Kutudan 250 parça çıkıyor ve her bir parçanın 6 kolu var. “Tık” sesiyle yerine oturuyor. İki parçadan sonra gerisi çok kolay ve çok zevkli. Kısa süre içinde bütün parçaları birleştiriyorsunuz. Öyle kolay kolay bozulmuyor da…Mesela Irmak üstüne çıkıp dansediyor ya da yaptığı parçayı onu tepsi olarak kullanıp evcilik oynuyor.

Ürün kutusu ve bir örnek
Bu da bizim yaptığımız kelebek…
Önce anlamsız şekillerle başladık. Rastgele koyduk. Sonra da kapaktakileri yapmayı denedik. Onlar da olunca kendimiz bir şeyler yapmaya çalıştık. Bizim puzzle sevmez cimcirik başından kalkmadı uzun süre. Ben de kendimi aştım. Arkın zaten bayılarak yapıyordu. O kadar sevdik ki, bütün arkadaşlarıma önerdim. Hatta ben de hediye götürdüm. Yanlış hatırlamıyorsam fiyatı 15-25 TL arasında. Şimdi kaldırdık, biraz özlesin yeniden çıkaracağım. Aynı markanın Kelebek Puzzle’ını yapmaya başlayacağız. O biraz daha zor… Bu nedenle kanı pek kaynamadı. 
 
Eğer puzzle sevdirmeye çalışıyorsanız, değerlendirmeniz gereken bir ürün. Irmak artık diğerlerini de seviyor. Evet, belki çok meraklı değil, ancak “hadi yapalım” dediğimde reddetmiyor. Hata yapma korkusu olduğu için de pek yanaşmadığını düşünüyorum. Bir yanlışta bile hemen morali bozuluyor ve pes ediyor. Bunu da aşacak umarım… 

Google’a Dede Çiçek Puzzle yazarsanız görsellerine de ulaşırsınız, satış noktalarına da… Beğenirseniz, bana da haber verin ama 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamı