Arkın sen okuma bu yazıyı lütfen 🙂

Eskiden hiç böyle meraklarım yoktu. Evlenirken tek bir mağazaya gidip, bütün evin eşyalarını almıştık. “Bir an önce olsun bitsin” tadındaydım. Şimdi, bu minnak eve taşındıktan sonra durum değişti. O kadar uğraştım ki evle, Arkın da şaşırdı, annemler de.

Öncelikle minik olduğu için birçok şeyi yaptırmak zorunda kaldım. Ki, yazmıştım onu da bu yazıda.

Sonrasında da dükkan dükkan, mağaza mağaza gezdim. Çünkü hem küçük hem kullanışlı hem de renkli olmalı takıntım var. E salonun duvarlarından da belli zaten.

ev

 

Geçen gün, bir arkadaşım sayesinde dekopasaj.com’u duydum. Yaptığı satışları anlattı. İkinci ele karşı değilim. Kendime çanta, Irmak’a oyuncak alıyorum çeşitli yerlerden, arkadaşlarımızla değiştiriyoruz giysileri. Mobilya neden olmasın dedim ve gezinmeye başladım. (Arkın kusura bakma…) Renkli sehpaları gördüm ve bittim.

Bütün siteye üşenmeden baktım. Fotoğraflar güzel seçilmiş. İnsanda “acaba kusuru gizleniyor mu” kuşkusu bırakmıyor. Hatta üzüldüm görünce. Taşınırken beyaz eşyalar, yatak odası takımı, salon takımı gibi bütün eşyalarımı elden çıkartmıştım. O zamanlar olsa, burada satardım.

Neyse, sonra bakındım. Sistemleri de güzel. Mesela siz üye olduğunuzda her yüklediğiniz fotoğraf çıkmıyor. (Bilgileri aldım, neden aradığımı aşağıda yazacağım zaten.) Bütün ürünler editörlerin kontrolünden geçiyor. Satışı sonrası, hiçbir şeyle uğraşmıyorsunuz. Dekopasaj ekibi her şeyi alıcıya ulaştırıyor. (Şu an kafamı duvardan duvara vurmakla meşgulüm. Ah bir buçuk sene önce olsaydı ya!) En güzel yanlarından biri, elinizden hemen çıkartmak istiyorsanız ürünü, Dekopasaj’ın deposuna gönderebiliyorsunuz. Ki bu bence kentsel dönüşüm nedeniyle bizim gibi kısa sürede ev değiştirmek ve yerleşmek zorunda kalanlar için güzel bir seçenecek. Anladığım, nakliye konusunda çok iyiler. Mesela benim beğendiğim sehpa için satıcı “Dekopasaj İstanbul içinde nakliyeyi 10 TL’ye hallediyor” yazmış. Ödeme 48 saat havuz hesabında tutuluyormuş. İade edebilmemiz için. Bu da önemli bir ayrıntı bence.

Birkaç arkadaşım ikinci ele pek olumlu yaklaşmıyor. Ben de tam tersi seviyorum yaşanmış eşyaları, ikinci el mobilyaları. Pembe koltuklarımızın bir aile büyüğümüzün evinden mesela… (Pembe değillerdi tabii de ben dokundum kendilerine. 🙂 ) Benim yemek odası takımım annemlere gitti, onlarınki başka birine, Irmak bebekken beşiği başkasından gelmişti bize (tanımıyorum bile, annemin arkadaşının arkadaşı…) Yukarıda dediğim gibi çanta da alıyorum. Eşyalar el değiştirsin. Ah bir de, evet çok pahalı eşyaları sevmiyorum. Uygun olsun, değiştirme lüksüm olsun. “Ay çikolata oldu, ay dondurma döküldü” kavgası da olmasın. (Arkın sen okuma bunları e mi?)

Neyse, marka ile konuştum. Dedim “Ben alacağım sehpayı, hatta mavi ve turuncuyu bulmuşken, aynı renkleri yakalamışken paylaşırım. Bu yazıyı okuyanlara indirim yapar mısınız?” İsteyenin bir yüzü misali.  Kabul ettiler. Yüzde 10 indirimimiz var Mayıs 20’ye kadar. İndirim kodumuz: MANYAKANNE10

Bir de yatak beğendim Irmak’a. Altı çekmeceli. Fakat 90 santim. Sığmıyor odasına. Sığsa onu da affetmeyeceğim!

Peki ama söyleyin bana. Salonunun bir duvarı mavi, bir duvarı turuncu biri olarak ben bunu nasıl almam? Madem bir şekilde para biriktiriyorum, bari eve harcayayım. (Beğendiğim ayakkabı bekleyecek artık!) Yeri bile hazır aklımda. Gelsin koyacağım hemen. Ve tabii ki yine paylaşırım bir fotoğraf.

Ekleme yapayım: 2 Mayıs’ta geldi siparişim. Renkler öyle bir tuttu ki, sanki özel yaptırmışım gibi duruyor.

sehpa

 

 

 

4 Yorum
 1. Anonim 8 sene ago
  Reply

  güle güle kullan bence çok güzel 🙂

  • ManyakAnne 8 sene ago
   Reply

   Teşekkür ederim

 2. zencefil tasarim evi 8 sene ago
  Reply

  Dekopasaja Bende bu ara çok bakar oldum. Kentsel dönüşüm olunca Yeni Eve Yeni Hava lazım.

  • ManyakAnne 8 sene ago
   Reply

   Kesinlikle

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı