Biz Cimcirik & Ben

Derspektif Sanal Koç  – Evde Dershane

Derspektif Sanal Koç – Evde Dershane ile artık öğrenciler bilgiye kolaylıkla ulaşıyor, sınavlara istedikleri performansla hazırlanıyorlar.

Derspektif Sanal Koç  – Evde Dershane

Hatırlıyor musunuz? Okul okul gezer, buraya yazardım Irmak ilkokula başlayacağı zaman. Beraber konuşurduk, yorumlar yapılırdı. Şimdi üzerinden altı sene geçti, ben LGS araştırmalarına başladım. O dönem ne yapacağız? Ders alacak mı? Kursa gidecek mi? Nasıl bir yol izleyeceğiz?

Bu süreci de sizinle geçireceğiz, beraber göreceğiz. Şimdi belki çok söz etmiyorum ama 7 ve 8’de benden çok sık duyacaksınız. Araştırmaya şimdi başlamam bence hepimiz için iyi oldu. Sizi de farklı sistemlerle tanıştırabiliyorum. Az sonra anlatacağım Derspektif Sanal Koç‘u çok beğendim.

Sizi özellikle LGS ve YKS velilerini, hazırlık aşamasındakileri harika bir sanal koç ile tanıştıracağım. Hem de size özel indirim sunarak. Sadece 8 ve 12’nci değil, 9-10-11’inci sınıflar için de farklı özelliklerde dijital ve hibrit paketleri mevcut.

Bu anlatacağım programın en güzel yanı, her yerden ulaşılabilir olması, çocukların kendilerini planlayabilmeleri. Hani biz eskiden dershaneden dershaneye koşardık, ömrümüz yollarda geçerdi. Çok uzaksa gidemezdik aklımız kalırdı. Ama şimdi herkes en pratik yoldan bilgiye ulaşıyor. Bize özel indirim de işinize yarayacak. Hazırsanız, LGS ve YKS’ye hazırlanan çocuklar için ‘’Evde Dershane’’ sistemi olan Derspektif Sanal Koç’u anlatmaya başlıyorum.

 • Ne yapıyor biliyor musunuz? Yapay zeki öğrenme modeli eksiklerinizi tespit edip öğrenme süreçlerinizi kısaltarak size zaman kazandırıp veriminizi artırıyor.
 • Bu sisteme tablet, telefon, bilgisayar gibi istediğiniz teknolojik cihazdan dilediğiniz zaman hiçbir kısıt olmadan ulaşabiliyorsunuz.
 • Çocuklar konu anlatım derslerini, soru çözüm derslerini izleyip, konu testlerini ve sınavları zamandan ve mekândan bağımsız olarak uygulayabiliyorlar.
 • Akıllı çalışma programı ve sanal koç çocukları yönlendiriyor. Muhteşem bir geribildirim sistemi ve kazanım boyutunda gelişmiş raporlamaları mevcut.
 • Derspektifin sisteminde tamamı çözümlü 200 binden fazla soru
 • Sınavda çıkabilecek her konunun alt konu bazında konu anlatım dersleri ve soru çözüm dersleri sistemde mevcut. Ki bence bu şahane bir şey.
 • Türkiye geneli durumunuzu görebileceğiniz deneme sınavları da yine sistemin içinde mevcut.
 • Bekleyen görevleri, tamamlananları, devam edenleri görebiliyorsunuz.

Biz ne yaptık biliyor musunuz? Sakın bana kızmayın da “daha erken” diye… Irmak’la İngilizce testlere baktık, diğer derslerin soru mantıklarına, çeşitlerine baktık. Tabii ki otur çöz diyemem, zaten yapamaz da ancak soruları görsün istiyorum. Yavaş yavaş…

 

PEKİ SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?

Derspektif Sanal Koç ürünü ve özellikleri

Sanal Koç; günlük çalışma programları ve geri bildirim ile desteklenmiş DÖRT KÖŞE SARMAL ÖĞRENME MODELİ’nden oluşuyor.  Dilerseniz basılı kitaplarla desteklenmiş hibrit seçeneği de var.

DÖRT KÖŞE SARMAL ÖĞRENME MODELİ günlük çalışma programı ile uyumlu olan dört aşamadan oluşuyor:

 • Öğren
 • Uygula
 • Tekrar Et
 • Sına

ÖĞRENME MODELİ

ÇALIŞMA PROGRAMI – LGS için 25 hafta, YKS grubu için 40 hafta sürüyor.

Çalışma programı sınava hazırlık sürecini derslere göre günlük çalışma planlarına bölmüş. Dersler ağırlığına göre haftalık olarak belirli gün ya da günlere atanmış durumda. Dolayısıyla sınav tarihi gelmeden tüm çalışmaları tamamlamayı ve gerekli tekrarları yapmanızı garanti ediyor. Bu çalışma programı ortalama bir öğrenciye göre planlanmış. Tabi ki öğrenme hızına ve çalışmaya ayrılan zamana göre çalışma programı daha çabuk bitirilebilir.

ÖĞREN

Bu uygulamada konuları alt konu boyutunda öğretmeyi hedefleyen ders videoları bulunuyor. Çocuklar hangi konuda destek isterlerse o videoyu izliyorlar. Ders videoları bir alt konunun öğrenilmesini üç adımda gerçekleştirecek biçimde planlanmış. Bu adımlar sıralı ve aşamalı.

 1. Adım: Örnek soru çözümlü konu anlatım dersi ile konu bilgisini ediniyorsunuz. (1. Adım videolarına herkes ücretsiz olarak Derspektif Akademi Youtube kanalından ulaşabilirken diğer videolara sadece Derspektif Sanal Koç ürününü satın alanlar ulaşabiliyor.)
 2. Adım: Konu kavrama soru çözüm dersi ile bilgileri özümsüyorsunuz.
 3. Adım: Konu pekiştirme soru çözümü dersi ile konu testlerini çözmeye hazır hale geliyorsunuz.

UYGULA

Bu uygulamada konuları öğrenmeyi kalıcı hale getirecek konu testleri bulunuyor.

Konu testleri, kullanıcı cevaplarının mobil ya da web uygulamalarından sisteme girilmesi koşuluyla yapay zekânın (Sanal Koç) öğrenme düzeyinizi ölçümlediği ve size özel öneriler geliştirmesine yardımcı olan verileri sağlıyor.

TEKRAR ET

Sarmal öğrenme modelinin bu aşaması yapay zekâ tarafından yönetiliyor. Çok çalışmak yerine akıllı çalışmanızı sağlıyor. Tekrar uygulamasının iki farklı biçimi vardır.

Haftalık tekrar – Genel tekrar

Haftalık tekrar; ilgili hafta içindeki çalışma verileriniz dikkate alınarak eksiklerinize göre planlanıyor. Test başarınız ne kadar iyi ise tekrar yükünüz o kadar az oluyor.

Genel tekrar; tüm konuların öğrenilme süreci bittiğinde süreç boyunca yanlış cevapladığınız ya da cevap vermediğiniz sorulardan oluşturulmuş testlerle gerçekleştiriliyor.

SINA

Ölçme ve değerlendirme olmadan öğrenme olmaz. Bu uygulama uygun zaman aralıklarından sunulan sınavlarla program kazanımlarınızın düzeyini ve performansınızı ölçen sına köşesi üç farklı türde planlanmış.

Şöyle ki;

  Kazanım Belirleme Sınavı Performans Değerlendirme Sınavı Prova Denemesi
Amacı Eksik kazanım belirleme Eksik kazanım belirleme ve performans belirlemeye yönelik Eksik kazanım belirlemeye ve performans değerlendirmeye yönelik
Soru Sayısı 60 120 Gerçek sınavlarla uyumlu
Kapsamı Program kapsamındaki tüm dersler Program kapsamındaki tüm dersler Program kapsamındaki tüm dersler
Sınav Sayısı 9 8 9 LGS, 9 TYT, 9 AYT
Zamanı 4 haftada 1 4 haftada 1 Programın son 2 haftası

 

Performans izleme sınavları, uzun süreli sınavı yönetme ve ders çalışma becerilerini geliştirmek için düşünülmüş.

RAPORLAR

Derspektif Sanal Koç sistemi kullanıcısının kazanım ve performansı yapay zeka tarafından sürekli izliyor, değerlendiriyor ve rapor haline getiriyor.

SANAL KOÇ DER Kİ

Sanal koç, sistemin “Yapay Zeki” eğitim koçu, gerçek bir koçu aratmayacak geribildirimler sunuyor.

Sanal koç, hedefin (sınav puanı, giriş puanı, net sayısı, başarı yüzdesi vb.) belirlenmesi, ön koşulları tanımlanmış hedef kazanımları içeren ve Bilgi Uzayı Kuramı temelinde geliştirilen Öğrenme Akış Çizgesi (ÖAÇ)’nin kişiye özel olarak oluşturulmasını amaçlıyor. Bu sistem kazanım temelli öğretim modellerine uygun otomatik yönlendirmelerle psikolojik danışmanlık ve rehberlik, bireysel öğrenme alanında dünyada ve ülkemizde geliştirilen ilk hibrit öğrenme sistemi.

Bu raporlarda kullanıcı kendi gelişimini görebilirken, performansını diğer kullanıcılarla da kıyaslayabiliyor. Böylece kendi seviyesini görebiliyor, ona göre çalışmasını programlıyor.

Şimdi böyle anlatınca karışık geldiğini biliyorum. Ancak ne yapın biliyor musunuz? https://market.derspektif.com/ adresinden tüm paketlere bakabilirsiniz.

Hatta size daha pratiğini sunayım… (Üzerlerine tıklayarak ilgili sayfalara gidebilirsiniz.)

YKS için YKS Hazırlık – Derspektif Market

9-10-11’inci sınıflar için Lise Ara Sınıf – Derspektif Market

LGS için Liseye Hazırlık – Derspektif Market

Tüm sanal koç ürünleri Tüm Sanal Koç Ürünleri – Derspektif Market

(Şimdi yukarıda sadece 2022 değil, 2023 paketlerini göreceksiniz. Bu paketler bir buçuk yıllık kullanım içeriyor. Bir de şöyle bir sürpriz var ki, 7’nci sınıfta ise çocuğunuz siz bu 8 paketini alıp şimdiden kullanmaya başlıyorsunuz. Yazın da nerede olursanız olun dershaneniz de sizinle oluyor.  Bence şahane haber!)

Size bir açıklama daha yapacağım ve o zaman her şey daha da netleşecek. Gerçi şu anda sınav velileri için zaten net olduğuna eminim ancak herkes için bunu yazmak istiyorum.

Derpektif’in 8-9-10-11-12’nci sınıflar için soru bankaları var, bu soru bankalarını ister sadece dijital, ister basılı alıyorsunuz. Buna “Hibrit” deniyor. Çünkü hem dijitale hem de basılı kitaba sahip oluyorsunuz. Dijital alınca kitap elinizde olmuyor ama sistemden kitaba erişiyorsunuz, işaretlemeleri yapıyorsunuz. Analiz de aynen oluyor.

İsterseniz de hibrit alıyorsunuz o zaman da kitap sizde oluyor, kitabın üzerine çözüp QR ve optiğini okutarak kitabı sisteme tanıtıyorsunuz. Cevaplar geliyor, yine çözemediklerinizi ve size özel bölümü görüyorsunuz.

Bu şekilde 42 adet basılı kitap var. Bu içerikleri isterseniz 9 seti, 10 seti, 11 seti ve TYT, AYT, YKS seti olarak alıyorsunuz. Hepsinin içinde dijital ve hibrit hali var. Bunlara Derspektif Dijital veya Derspektif Hibrit deniyor.

Sanal Koç ise; LGS tüm dersler için Dijital ya da hibrit, TYT ve YKS grubu için Dijital ya da Hibrit.

 

Sistem bir kez kullanmaya başladığınızda çok kolay. Hele ki teknolojiyle büyüyen çocuklar için. Kendileri de bu sistemli çalışmayı çok sevecekler. İstedikleri zaman ihtiyaç duydukları konuları tekrar etmeleri, öğrenmeleri, eksiklerini görüp anında tamamlayabilmeleri şahane.

Ben de bu nedenle size çok severek öneriyorum.

Sanal koç ürünlerinde geçerli yüzde 5 indirimimiz var. Kodumuz: Sebnem5 

Irmak seneye 7’nci sınıf olacak, bu nedenle ben en çok o paketlere bakıyorum. Mesela 2023 LGS paketinde yedinci sınıflar hem erken çalışmaya başlıyor hem de gelecek yıl da kullanabiliyor. Bu sene yedi olsaydı, kaçırmazdım. 🙂

Önerim çocuğunuzla beraber bakmanız, seçmeniz. Ben olsam öyle yaparım.

Daha çok merak edenler için: Derspektif Sanal Koç, Futurino Bilgi Sistemleri tarafından Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Teknopark’ında ar-ge çalışmaları neticesinde üretilmiş üstün kaliteli bir ürün. Geçtiğimiz aylarda 11’inci yılını kutlayan firma ürün geliştirme üzerine çalışmalarına geniş kadrosuyla Yıldız Teknik Üniversitesi teknoparkında devam ediyor. Proje; üç TÜBİTAK, bir KOSGEB desteği ile yürütülüyor. Ayrıca Amerika’daki şubesinde da SAT alanında yapay zekâ destekli yazılımlar ve içerik hazırlayıp ürünler üretmeye devam ediyor.

 

Derspektif’in aynı zamanda uygulamasını indirebilirsiniz.

Apple için: https://apps.apple.com/tr/app/derspektif/id1298583239?l=tr

Android için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.derspektif.hibrit.kurumsal

Youtube kanalındaki videolar için: Derspektif Akademi – YouTube

Kanalda aynı zamanda öğrenciler için konu anlatımları mevcut, yöntemler mevcut. Yani Derspektif’e bir kez başlayınca istediğiniz her şekilde eğitim alabiliyorsunuz. Ben de bunu çok seviyorum…

 

2 Yorum
 1. Aylin TIRPAN 3 sene ago
  Reply

  Fiyatlar hakkında bilgi verirmisiniz.

  • Şebnem Seçkiner 3 sene ago
   Reply

   siteye girdiğinizde hepsini göreceksiniz 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı