Cimcirik & Ben

E ama hani bize?

Annem bana “siz çok şanslısınız” dediğinde ve kendi zamanındaki yeni annelik ile bizi kıyasladığında çok gülüyordum. Şimdi aynısını ben yapıyorum. Çünkü şaka maka yedi buçuk sene oldu ve çok şey değişti.

Misal, ben doğum yaptığımda sadece birkaç blog vardı. Portallarda ise sadece genel bilgiler vardı. Yabancı kaynaklara bakmak zorunda kalıyordum. Şimdi hem kaynak çok hem bilgiler çok güncel.

Geçen haftalarda Prima’nın 30’uncu yıl etkinliğine katılmış hatta o çok özendiğim su döküp test etme kısmını bile denemiştim. Sonra girdim siteye, çok beğendim.

Ne yalan söyleyeyim, bu kadar kapsamlı olduğunu bilmiyordum. Hamilelikten doğuma, oyunlardan isim seçmeye, tuvalet eğitiminden uyku alışkanlığına, beslenmeye, özel günlere, kardeş kıskançlığına kadar birçok faydalı bilgi içeriyor. Ebeveyn köşesi, her bir bölümün kapsamlı hazırlanmasını çok sevdim. Baba adaylarına özel bir bölüm bile var.

Evet ben de Prima kullandım ama o zaman böyle kapsamlı bir site yoktu. Uygulama deseniz, akıllı telefonlar pek yeniydi. Fotoğraf çekmek, arada da Facebook’a bakmak için kullanıyorduk. Şimdi oooo. Elimiz ayağımız hepsi resmen. Bu yüzden bence siz şimdi teknolojinin tadını çıkarın. Bir yandan da bilgi kirliliği yaşandığı için böyle faydalı, güvenilir sitelere bakın. Ya da bir yerde okuduğunuz yazının uzman imzalı olmasına dikkat edin. Bence. 😊

Sitede direkt oyun yazıları dikkatimi çekti. Irmak Star Wars severken, arabalarla oynarken çevremdekiler dahil ne çok kişi yorum yapmıştı onlar erkek oyuncakları diye. Siz sitede uzun halini okuyun ancak yazının bu kısmını paylaşmak istiyorum.

“Çocuğunuz çoğunlukla genellikle kendi cinsiyeti ile ilişkilendirilen oyuncaklar istediği veya bunlarla oynadığı zaman endişelenir miydiniz? Muhtemelen hayır, çocuğunuzu, genellikle karşı cinsle ilişkili olanlar dahil çok çeşitli ile oyuncaklarla oynamaya teşvik edin. Önemli olan oyuncakların kendileri değil, genç çocukların geliştirmelerine yardımcı oldukları temel becerileri. Bebeklerle ilgili fantezi oyunları kızların kişiler arası ilişkilerde kullanılan becerileri, özellikle besleme ve empati becerilerini geliştirmesine yardımcı olur, ama bunlar oyun blokları ve arabalar gibi “erkek oyuncakları ile” oynarken öğrenilen matematiksel ve görsel-uzamsal beceriler kadar belirtilmezler.”

Bir de paylaşım yaptığım zaman bana çok soran olmuştu. Evet ben kızım için sadece Prima kullandım. Çok da memnundum. Sitede Neden Prima bölümüne bakarsanız bence siz de eğer varsa soru işaretlerinizden kurtulabilirsiniz. Ayrıca siteye üye olanları bir yıllık bebek bezi kazanma fırsatı bekliyormuş. Bunu da yazmadan gitmeyeyim…

Prima’nın sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Merak ediyorum, siz bilgi almak istediğinizde hangi kaynaklardan faydalanıyorsunuz?

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamı

post-image
Biz

Novakid sürprizleri

İlk fotoğraf Nisan 2019, diğeri ise güncel.  Size uzun zamandır bahsettiğim Novakid’in Haziran ayına özel hepimize büyük sürprizi var. Biliyorsunuz, Novakid 4-12 yaş grubu...
devamı
post-image
Biz

Neden kırıldım?

Çok cansınız. Sesim çıkmayınca merak ediyorsunuz, soruyorsunuz. Ben de anlatmaya çalışıyorum her şeyi. Bazen de detay veremiyorum işte. Ya da öyle oluyor ki, “neyi...
devamı