Biz Oyuncak & Aktivite

Eğitici oyuncaklar kalp biz

Yaptığımın farkındayım. Bu aralar oyuncak almanın dozu kaçtı, biliyorum.

Fakat söz konusu olan yıllarca kullanacağını bildiğim bir oyuncak ise, tutamıyorum kendimi. Hep söylediğim, Dede Çiçek Puzzle gibi. 3 yıldır Irmak severek oynuyor. Açıkçası biz de bayılıyoruz…

dede

Yılladır, Göztepe’deki Oyuncak Dünyası’ndan alıyorum her şeyi. 1998 ve 2000 doğumlu kuzenlerime de oradan alırdık. Bu mağazanın yeri bir başka bizim için. Üç hafta üst üste farklı doğum günlerine giderken uğradım, her seferinde sevdiğim bir oyuncakla çıktım.

Pilsan Yenilikçi Harf ve Rakam Seti

Harflere meraklı olduğu bugünlerde, çok eğleniyor. Arada ben de oynuyorum gördüğünüz gibi. X, Q varken Ş, Ç, Ğ de olsaymış keşke dedim ama şimdilik bu da yeter Irmak için. Toplama çıkartma çalışmaları da yapabiliriz çaktırmadan.

harf

harf1

Pilsan Eğitici Zincir

Biz bunu eskiden renkli ataşlarla yapardık. Arada elimize batardı, yamulurdu, kırılırdı. İşte bu oyuncağın farkı, batmaması ve çok kolay geçmesi. Gerçekten de güzel şekiller çıkıyor ortaya. Geçen gün ne kadar uzun olacak dedik, hepsini iç içe geçirdik. Açıkçası bana meditasyon gibi geldi. Odaklandık, yaptık zinciri. Bizim minnak evde bir uçtan diğerine de gitti 🙂

zincir1

zincir

Rooper – İp Cambazı

İşte bu yetenek istiyor. Biz fotoğrafta göreceğiniz gibi henüz ileri aşamaya geçemedik. (Biz dedim çünkü ben de denedim, bir tekne yaptım ama bin şahit ister tekne demek için.) Irmak da her yapışında biraz daha iyi oluyor. İyi derken, benim için iyi olan, becerilerinin gelişmesi. Onun için iyiden bahsediyorum, yani şekil çıkartmaktan… Dikiş dikmek gibi, zevkli. Arada düğümler de atıyor. Keşke diyorum daha erken fark etseymişim bu oyuncağı. El becerisi için faydalı çünkü.

ip

ip2

Demek ki bende azıcık yetenek olsa, bu setlerle harikalar yaratacağım. Ancak zaten önemli olan harikalar yaratmak değil. Bırakıyorum, özgürce oynuyor. “Fotoğraflara bakma, kapağa bakma, istediğini yap” diyorum. Yapıyor. Oyalanıyor. Oyalanırken faydalı bir şey yapıyor. Bakma deme nedenim, aynısını yapamayınca çok üzülmesi.

Üçünün fiyat aralığı 20-35 TL arasında. Hani diyorum ya artık evcilik oynarken sıkılıyorum diye, sebebi bu gibi oyuncaklar. Lego da vazgeçilmez bizim ev ahalisi için. Yavaş yavaş evdeki oyuncakları azaltıp, bu kutu oyunlarına yöneldik.

Ancak durmak gerek. Bu aralar fazla oyuncak aldık, biraz ara vermek lazım.

Az önce yazarken baktım, internette de bu oyuncakları bulmanız mümkün.

Eğer bu aralar değişik bir şeyler almak istiyorsanız, zamanı geldi diyorsanız, işinize yarar belki önerilerim… Unutmadan yazayım, 3 yaş ve üzeri diyordu kutudaki işaretler. Ancak siz yine de bakın. Bazen anne kontrolünde oynanabiliyor büyük yaş oyuncakları da. Karar sizin 🙂

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı