Biz Cimcirik & Ben

El verelim, hayata tutunsunlar…

Çocukları topluma kazandırmak bizim elimizde. Tek yapmamız gereken KORUNCUK yazıp 8071’e SMS atmak.  
Bundan yaklaşık 35 yıl önce birkaç duyarlı insan korunmaya muhtaç çocukların iyiliği için yola çıktılar ve birçok çocuğu hayata kazandırdılar… 1979 yılında gönüllü kişiler tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (TKMCV), her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanıyor.
Ülkemizde ailesi olmayan veya terk edilmiş ya da ailesine rağmen kişisel varlığı tehdit altında, ihmal veya istismara uğramış, kötü alışkanlıklara karşı savunmasız bırakılmış yüz binlerce korunmaya muhtaç, kimsesi olmayan çocuk ve genç var. Koruncuk Vakfı, Koruncuklarına “Çocukköyü”ne geldikleri andan itibaren bir aile ortamında sağlıklı gelişmeleri, eğitim ve öğretim görmeleri, kişisel yeteneklerini geliştirmeleri, geleceğe hazır ve topluma faydalı bireyler olmaları için çalışıyor.
Çocukköylerinde, anne sevgisi ve aile anlayışının sürdürüldüğü ortamda, çocukların bedenen, ruhen, ahlaken ve fikren gelişimleri; toplum içinde verimli ve yapıcı kişilik kazanmaları, yüksek öğrenim dahil olmak üzere eğitimlerinin sağlanması hedefleniyor.
Vakıf tüm çalışmalar bizlerden aldığı güçle yürütüyor. Bu sebeple, yapacağımız tüm bağış ve sertifika alımları, destekler hayati önem taşıyor. Daha çok korunmaya muhtaç çocuğa destek olabilmemiz ve daha çok genci topluma kazandırabilmemiz için Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na, yani Koruncuklarımıza ve gençlerimize destek verelim, bağış yapalım. 

Düzenli bağış yapmak için bir kez bu SMS’i atarsak miniklerin sağlık, gıda, giyim gibi giderlerine her ay 10 TL katkıda bulunmuş olacağız. Düzenli bağış yapmak istemiyorsanız da sayfadaki fotoğrafın üzerinde yazılanları uygulayabilirsiniz.
.

Ayrıca arkadaşlarınıza doğum günlerinde hediye almak yerine 4717’ye boş SMS atarak Koruncuk Vakfı’na 5 TL destekte bulunabilirsiniz… Hangi hediye bir çocuğun gülümsemesinden daha değerli olabilir ki… Unutmayın! Daha çok çocuğumuzun ve gencimizin yüzünü güldürmek, onlara aydınlık bir gelecek vermek bizim elimizde. 

www.koruncuk.org

(Birçok blogda bu yazıyı görebilirsiniz. Bu bir ortak paylaşım yazısıdır…)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı