Nereden, nereye… Bu bloğu açtığımda taneli yemek, bezi bırakmak gibi şeyler yazıyordum. İç döküyordum. Sonra anaokulu devreye girdi, ardından ilkokul seçimi. Eski yazılara bakıp ben bile inanamıyorum. Şimdi de zaman zaman dil kurslarını konuşuyoruz evde. Daha dün “bezi nasıl bırakacağız” derken, kendimi yabancı okul araştırırken buluyorum. Ne zaman bunun için para biriktirmeye başlamalıyız, ne yapmak gerek gibi hesaplar yapıyoruz Arkın’la. Şu kadar sene şuraya tatile gideceğimize yazlığa gider de yurtdışında yabancı dilini iyice pekiştirmeye göndeririz diye konuştuğumuz bile oluyor.

Daha önce söylemiştim sanırım. Hazırlık sınıfını bitirdiğimde, 1990, Almanya’ya bir ailenin yanına kalmaya gitmiştim bir ay. Annemin dayısının arkadaşıydı. Bir gece dayıda kalıp sonra hep o aileyle kaldım. Üç çocukları vardı. 15 günün sonunda Almanca rüya görmeye başlamıştım. Bazı açılardan çok zorlandım. Fakat dil gelişimim için harika olmuştu. “Beni 12 yaşında bir ay nasıl uzağa gönderirsiniz” desem de arada, aslında bana çok şey kattığını biliyorum. O cümleyi de arada kuruveriyorum işte.

Ben olsam ne yaparım? Yalan yok, ben de kızımı 12 yaşında gönderirim. Tanıdığım bir aile mi olur bilmiyorum ama dil kursunu tercih ederim gibi geliyor. Hatta 2016’da kayınbiraderimin yanında Amerika’ya gittiğimizde Irmak da 4 hafta kuzeninin okuluna gitti. Sabah 9, öğleden sonra 4. O yaşta bu saatlerde gönderdiysem, 12 yaşında da kursa çok rahat yollarım diye düşünüyorum.

Daha benim araştırmama çok var. Ancak birçok ailenin arayış içinde olduğunu biliyorum. Bu nedenle de size tanıdığım birinden söz etmek istiyorum. O kişi, yurt dışında çocuklarınızın dil eğitimi ve yaz kampları için değerli bilgiler veren Seda Akyüz. Kendisi Ella Education’un kurucusu. Londra merkezli çalışıyor, aynı zamanda da matematik öğretmeni. O da öğrenciyken yurt dışına dil eğitimi için gitmiş sonra da bu işi yapmak istemiş. Şu anda hem iş İngilizcesi öğrenmek için başvuranlara hizmet veriyor hem de kişiye özel birebir eğitim danışmanlığı…

Mesela ben yabancı dile çok önem veren ve bebekliğinden beri İngilizce konusunda destek veren, ona göre okullar seçen bir anne olarak şunları merak ediyorum:

Daha çok sorum var. Ancak en iyisi sorularım yerine aldığım bilgileri tek tek yazmam.

Aslında ben ne söylesem boş. Tavsiyem Ella Eduction’ın web sitesini  incelemeniz. Orada tüm bilgiler sizleri bekliyor.

 

Peki neden Ella Education?

Çünkü Ella Education British Council onaylı bir acenta. Seda Hanım da 7/24 kendisine ulaşabileceğiniz bir eğitmen, bir anne. Ve tüm öğrencilerini eğitimleri süresinde en az bir kez olmak üzere ziyarete gidiyor.

Bir de not: Bence Instagram’dan da @ellaeducation hesabını takip edin. Duyurulara, paylaşılan okullara bakın. Oradan da ileitşim kurabilirsiniz, aşağıdaki bilgilerden de…

Seda Koçdağ Akyüz
46 Regent Street, WD24 5AU, Watford, Hertfordshire, UK
+447440254213
www.ellaeducation.com

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.