Biz

Evimdekipsikolog ile online terapi

Benim terapi sürecimi biliyorsunuz. 2017-2018 yıllarına aralıksız gittim. Her duygumu da, süreci de sizinle paylaştım. Yetersizlik duygusu ile gidip 12 baskı yapan Manyak Anne’yi yazdım. Ardından diğerleri geldi. 😊 Arkın’la sürekli ettiğimiz kavgalar azaldı, kendimi “bir şey başarmasam” da takdir etmeye başladım. Çünkü bir şey başarmak zorunda olmadığımı anladım. Uzun süre de devam etti. Etkilerini hâlâ hissediyorum.

Ancak anneannem, dayım, dedemi art arda kaybedişimiz, pandemi ve dengeleri değişen hayatlarımız, işin sıkıntıya girmesi, maddi manevi sorunlar, çevremizdeki büyüklerin bir bir gidişi, en son da kayınpederimi kaybetmemizle yeniden terapiye ihtiyacım olduğunu anladım. Kaygı seviyem en üst düzeyde şu an. Boğazımda koca bir düğüm sürekli kötü bir şey olacak diye bekliyorum. Bir de benim menopoza yaklaşmam, Irmak’ın ergenlik sürecinde olması, yedinci sınıf ile birlikte yavaş yavaş  LGS sürecinin başlaması… Arkın’ın hiçbir şekilde duygularını belli etmeyip bunu sadece sinir olarak yansıtması… Evde sesler bir hayli yükseliyor, eski enerjimi asla yakalayamıyorum kaygılarla boğuşurken. Sürekli de bir vicdan azabı duyuyorum patlamaların ardından.

Kocaman kahve kupam elimde, şu an bu yazıyı kapıştık konuşma tarzı yüzünden, o kadar diyeyim. Onun da yeniden terapiye gitmesi gerek. Bir evde biri iyileşiyorken diğerinin de adım atması gerektiğine inanıyorum. Tıpkı kaç sene önce yaptığımız gibi…

Geçen hafta izlediğim Youtube kanallarında, güvendiğim programlarda çok sık rastladığım evimdekipsikolog ile görüştüm, terapiye başlamaya karar verdim. Çünkü fiyat aralıkları geniş, çünkü istediğim her yerden, arabada bile terapiye katılabilirim. Trafikte zaman kaybetmeden, her türlü tasarruf yaparak. Mesela ben evden çalıştığım için işim haricinde ev işi de bende. Zamanla yarışıyorum ve trafikte zaman kaybetmediğim gibi yol masrafım da olmayacak. Konuşurken de sizin için indirim istedim.

Ama önce bir tanıtmak, anlatmak istiyorum.  Evimdeki Psikolog, 2018 yılında ilk danışanı ile seans gerçekleştirerek destek alma önündeki engelleri kaldırıp online hizmeti etik ve gizlilik kuralları çerçevesinde 65 ülkeye ulaşarak faaliyetlerini yürüten Türkiye’nin en büyük online terapi platformu.

Kurucusu Aynur İlhan “Pandemi sürecinde yüz yüze terapiden, çoğunlukla online terapi hizmetine dönüş arttı. Dolayısıyla platformun tanınırlığı ve kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Platformda alanında uzman lisanslı çok sayıda deneyimli klinik psikolog, kurum psikoloğu, uzman psikolog, psikolojik danışman, aile danışmanı, çift terapisti, cinsel terapist ile diyetisyen, fizyoterapist ve yoga eğitmeni gibi farklı alanlardaki danışmanlar ile hizmet vermeye devam ediyoruz” diyor.

Önce www.evimdekipsikolog.comun anasayfasında size uygun saatlerde müsait olan ya da ileri tarihli randevuya müsait sıralanmış uzmanları inceliyorsunuz. Uzmanlık alanlarına, özgeçmişlerine, deneyimlerine, uygulayıcı oldukları testlere, haklarında yapılan yorumlara ve takvimlerine bakarak kendinize uygun bir danışman seçiyorsunuz. Ardından görüşme şeklini seçiyorsunuz. Gerekli bilgiler girdikten sonra 1 dakika içinde görüşmeye başlayabiliyorsunuz. Dahası, ileri tarihli randevunuzu da oluşturabiliyorsunuz. Eğer sonradan bir işiniz çıktıysa mevcut seanslarınızı dilediğiniz zaman açığa alıp uzman değişikliği de yapabiliyorsunuz.

Aynı zamanda “Psikoloğa Sor” bölümünde, ücretsiz olarak ziyaretçilerin sorularına uzmanlar tarafından yanıt verilebiliyor. Bir diğer bölüm olan “Kendini Test Et” ile de ziyaretçilerin ücretsiz olarak psikolojik testlerden yararlanmalarına olanak tanınabiliyor. Her bir testi tek tek yapmaya başladım.

Bunu yanı sıra web sitesinde alanında uzmanlaşmış psikologlar tarafından yazılan blog sayfalarını takip edilerek mevcut pek çok psikolojik sorunlara yönelik doğru bilgiler alabiliyorsunuz.

En çok danışılan konuları sordum: Anksiyete ve Duygu Durum Bozuklukları, Pandemi Dönemi Sorunları, Motivasyon Eksikliği, Depresyon, Mutsuzluk, Kaygı Bozuklukları, Panik Atak, Stres Yönetimi, İş Tatmini, Zaman Yönetimi, Dikkat Eksikliği,, Mesleki Yetkinlik İhtiyacı, Tükenmişlik Sendromu, Öfke Kontrol Problemi…

Gördüğünüz gibi yalnız değiliz. Hangimiz yaşamıyoruz yukarıda okuduklarımızı?

Bana iyi gelecek

Şunu da eklemek istiyorum. Tıpkı yüz yüze seanslarda olduğu gibi online terapide de ilk seanslarda danışandan elde edilen bilgilerle, ilaç tedavisini gerektirecek durumlarda ilgili branşlarda yüz yüze tıbbi destek alınmasına yönlendiriliyor. İsterseniz sesli, isterseniz görüntülü görüşebiliyorsunuz. Ki bu da çok önemli bence.

Bana çok iyi geleceğine inanıyorum, çünkü çok ihtiyacım var. Terapiye gittiğimde ilk seans oturup ağlamıştım. Şimdi de öyle olacağını biliyorum. Bağıra bağıra “yetemiyorum kimseye de kendime de, sevdiklerimi üzüyorum, çalışıp çalışıp yerimde sayıyorum” diye anlatmak, ağlamak istiyorum. Ve bu son bulmalı. Böyle gitmez. Eski Şebnem’i özledim. Yeniden yazma ve koşturma motivasyonuna ihtiyacım var. “Ama bu haksızlık” diye diye dolanmak hiçbir şey kazandırmıyor.

İndirimimize gelince…  SEBNEM15 koduyla yüzde 15 indirimimiz var. Bütçenize uygun bir uzmanla başlayabilirsiniz. Hiçbir zaman terapi için harcadığım bütçeye “neden ki” demedim… Nasıl ki boğaz ağrısında doktora gidiyorum, ruhumun da şu an ihtiyacı var. Size de sonuna kadar öneriyorum. İyileşmemiz lazım. İçimizdekileri dökmemiz lazım. Arkadaşlar, aile ile değil; biz uzmanla sorunları çözmemiz lazım.

Aşamalarımı yazacağım. Hepimize başarılar. Tecrübelerimizi paylaşırız…

Artık bir ortak noktamız daha oldu: www.evimdekipsikolog.com

Bakın size yeni bir özellik anlatacağım. Adı: Topluluk

Topluluk; bizimle benzer zorlukları yaşayan ve ortak gelişim hedeflerinin olduğu insanlarla kanallar aracılığı ile bizi bir araya getiren bir alan. Katıldığımız kanala bir psikoloğun da moderatör olarak eşlik ettiği bu süreçte kanal üyeleriyle sohbet edebilir, psikoloğundan gelen bildirimleri ve kanala özel içerikleri takip ederek birlikteliğin iyileştirici gücünü hissedebiliriz.

Her kanal özelinde bir psikolog moderatörlüğünde günlük motivasyonunu ve kendimize inancımızı arttırmamızı destekleyecek, kanala özel yazılmış mesajlar ile güne başlayabiliriz. Yine ihtiyaca yönelik derlenmiş olan yazılı, görsel veya video içeriklerine ulaşabiliriz.

Diyorlar ki: “Seni sen yapan özelliklerin her ne kadar biricik de olsa; bazen yaşam deneyimi içinde diğer insanlarla oldukça ortak zorluklar yaşayabilirsin. Kendi iyiliğini ve gelişimini desteklemek isteyen ve bunu yalnız olmadığı bir dünyada deneyimlemek isteyen 18 yaş üzeri her birey için topluluğun kapıları sonuna kadar açık”.

Nasıl katılıyoruz?

Hangi kanalın topluluğuna katılacağınızı belirledikten sonra yönlendirmeleri takip ederek yalnızca e-maili ve ödeme bilgilerini girerek ilk adımını atabilirsiniz. Dilersen okuyabileceğiniz bir kullanıcı sözleşmesini de bu aşamada görebilirsiniz. Yedi günlük ücretsiz deneme süresi var. Dilerseniz aylık veya yıllık abonelik seçenekleri ile topluluğa katılabileceğiniz gibi dilediğin zaman aboneliği kolaylıkla iptal edebilirsiniz. (aylık 1 dolar)

Buyrun, detayları burada: https://www.evimdekipsikolog.com/Topluluk

 

 

 

Bu metin evimdekipsikolog onayıyla hazırlanmıştır. işbirliği

 

 

 

 

 

2 Yorum
  1. Emeğinize sağlık. Değerli bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim

  2. Teşekkür ederim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı