Oturmuş, çalışıyordum. Malum, derginin bitmesine az gün kaldı. Haber topluyorum, gelen yazıları düzenliyorum… Tek başımayım, ancak yetişiyorum.

Bir yandan da başka bir şey hazırlamam gerekiyordu. Sonra her ne olduysa birden ayaklandım, kahvemi masaya bıraktım ve hooopppp evin şeklini değiştirdim. Ev dediğim, salonun işte. Beş bininci kez. Değiştirdiğim gibi bir güzel süpürdüm. Sonra da bir şey olmamış gibi yeni kahve yaptım, oturdum yine bilgisayar başına.

Ve bu kez neden yaptığımı biliyorum.

Bir kadın evin şeklini neden değiştirir? Şimdi madde madde yazayım. Hangisinin/hangilerinin bana uyduğunu zaten tartışmaya bile gerek yok.

Bazı evler var ki, 40 yıldır koltuk aynı yerde. Ve böyle olduğunu duyunca gittiğim yerde kalkıp eşyaların yerini değiştiresim geliyor. Hatta bir itiraf, o evde otururken bizim eşyaları hayal ediyorum ve kafamda hepsini bir yere yerleştiriyorum. Yazdığım gibi ev minnak, odalarda değişiklik yapamıyorum, hele Irmak’ın odasına dokunamam milimetrik yaptırdım, e o zaman geriye ne kalıyor? Salon. Peki canımı sıkan şeyleri değiştiremiyorsam, müdahale edemiyorsam, neyi değiştiririm? Salonun şeklini.

Siz de değiştiriyor musunuz sık sık? Ya da siz de bazen sinirinizi, moral bozukluğunuzu evdeki eşyalarla oynayarak gideriyor musunuz?

Şimdi soracaksınız, o fotoğrafta kapının üstündeki tişört neden diye.

  1. Fotoğraf çekerken kaldırmayı unuttum, yeniden çekmeye üşendim.
  2. Bizim kurutmalı çamaşır makinesi yine bozuldu. Evde kalorifer yok, yerden ısıtmalı. Ben de kapının üstüne astım tişörtleri. Salonun payına bu tişört düşmüş. Makineye gelince. Asabım bozuluyor çünkü kurutacak yer yok evde. Ve daha 2.5 sene oldu. Aynı hatayı yine verdi. Bakalım sonuç ne olacak? (Marka sormayın şimdi, yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermek istemem.)

 

Ayrıca, şimdi Arkın bunu görecek, beni arayacak yine mi şekil değiştirdin diye. O yüzden bizim #seboyla1dakika videolarından birini koyayım buraya, yumuşasın aramadan önce. Geçen gece video çekmeye çalışırken olmuştu bu. Silmedim. Bakıp bakıp gülüyorum. Gülmek bulaşıcı olsa ya keşke… Kolonya şişesi de arkada. Ben Arkın’ın kolonyayı litreyle aldığını, şişe bittikçe doldurduğunu yazmış mıydım? Ay buna da gülüyorum işte bakıp bakıp. Ya da gülmek için bahena arıyorum. O da olabilir. Sustum. Yine çok konuştum. Dinlediğiniz için teşekkür ederim.

 

 

8 Responses

  1. Ayy Şebnem hanım bende aynıyım sormayın ev küçücük ona rağmen bin şekle sokuyorum.Eşim eve gelince verdiği tepki yinemi oluyor ama değiştirmezsem çatlarım.Bide başka iş olsa erteleye erteleye yaparım yada çok uzun sürer evin şeklini değiştirmeye gelince herküle dönüşüyorum bide hemen yapıyorum.Bazen düşünüyorum acaba tek ben mi böyleyim diye ama sizi görünce yalnız olmadığımı anlıyorum..

    1. YALNIZ DEĞİLSİNİZ BENCEDE 🙂 BENDE COK SIK DEĞİŞTİRİM OTURMA ODASI SALON MUTFAGA DOKUNAMIYORUM PEK MALUM KALKMIYO DOLAPLAR YERİNDEN .. DEĞİŞMESİNİ İSTEDİĞİM ŞEYLER DEĞİŞMİYORSA EĞER VE MONOTONLUK ARTIK RAHATSIZ EDİYORSA DEĞİŞSİN EŞYALAR 🙂

  2. Bende ikizlerim annem bayılır ev değiştirmeye bense sevmem hiç. Bir sürü iş ve illa bir yerim sakatlanır sonrasında. Zaten istesem de değiştiremem. 3.20 ye 3.20 bir L koltuğum var. Ona uygun salon bulmak bile prıblem oldu hep. Uyduğu zamanda değiştirecek pozisyonu olmuyor. Salonun neredeyse tamamını kaplıyor karşısında da duvara monteli TV ( küçük çocuk olduğu için monte ettirdik mecburen) olunca zahmetsiz bir salon dizaynı

  3. valla bende sürekli değiştiriyorum ama benimki can sıkıntısından tamamen değişince sanki bişeyler yenilenmiş gibi oluyor kendimce rahatlıyorum ben yatak odası salon kızın odası hepsini değiştiriyorum mümkün olduğunca hatta bazen değişemeyecek gibi olsa da o eşyaları önce eşek gibi bi çekip sonra olmadı bu ya deyip tekrar geri taşıdığımda doğrudur 😀

  4. bendee ev küçük nasıl büyür acaba diye diye aynı evde 30 yıl abartmıyorum 30. yılımız nasıl geçti diye sorma.

  5. Salondaki 3 büyük cam, eski model dökümden kalorifer petekleri, 1×1.80m lik koca bir yemek masası, kısa anten kablosu.. degistirmeyeyim diye sarmışlar dört bir yanımı. Napsın bu ikizler kadini he söyleyin bi bana

  6. Ben on yıldır şu anki evimde oturuyorum. Salonumun şeklini sadece bir kez değiştirdim. Hiç aklıma gelmiyor öyle şeyler. 🙂 Evi toptan değiştirmenin hesaplarını yapıyorum yavaştan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.