Biz Cimcirik & Ben

Havamız güzel olsun

He yazıyorum. Bizim evi toplamak, toz almak çok kolay minik olduğu için. Ancak kentsel dönüşümün tam ortasında oturduğumuz için ne kadar temizlik yaparsak yapalım, hep bir soru işareti kalıyor aklımda.

Bir de sanırım psikolojik ama sanki hep bir toz kokusu hakim. Bazen elimde bez ile dolanıyorum. Öyle çok toz var ki, bir odanın tozunu alıp diğerine geri döndüğümde sanki hiç dokunmamışım gibi oluyor.

Geçen hafta yeni bir ürün deneme fırsatı buldum: Dyson Pure Cool. Sonuca da inanamadım. Hani kendisini görmesem, biri anlatsa “yok canım, ne mümkün” derdim. Hatta Arkın’ı inandıramazdım. Kendisi de şaşırdı. Ürünün özelliği, 0.1 mikron boyutundaki alerjenleri ve zararlı ultra ince partikülleri dahi yüzde 99.95 oranında hapsetmesi. Ve bunu üstelik çok da sessiz yapması.

Havanın kalitesi değişiyor

Firmadan aldığım bilgilere göre, bazı partiküller, çok ince sıvı partiküller halinde ya da yoğunlaşarak atmosferde asılı kalıyor. Onları soluduğumuz zaman akciğerlerimizin üstünde kümeleniyorlar. Kalp krizine, cilt yaşlanmasına ve felce sebep olabiliyorlarmış.

Daha küçük, gözle görülmeyen zararlı ultra ince partiküller de var. Akciğerlerin içine doğru küçük kümeler halinde ve gaz değişim bölgelerinde seyahat ederler. Kan dolaşım sisteminin içine girebilecek kadar küçükler. İşte Dyson Pure Cool bu alerjenleri ve zararlı ultra ince partikülleri (bakteri, polen, alerjen, toz ve kokular gibi) yüzde 99.95 hapdesiyor. Soluduğumuz havanın kalitesi değişiyor. Ki bu bizim gibi şehir merkezinde yaşayanlar için harika bir şey.

Biz salona koyduk bütün günümüz, gecemiz orada geçtiği için. Ancak sessiz olduğu için yatak odasında da rahatlıkla kullanılabilir. Hatta sıcak gecelerde cam ve klima açmaya gerek kalmıyormuş sayesinde. Uyku moduna aldığınızda, gece boyunca hava temizliği yapıyor.

İNST3genel copy
Yani, Quiet Mark tarafından ödüllendirilen Dyson Pure Cool, çift fonksiyonlu. Hem havayı temizliyor hem serinletiyor.  1-3 kademe arası ayarda kullanılırsa sadece hava temizliği yapıyor. 4-10 arası ayarlar genel serinlik, uzun mesafeli hava akımı ve aynı zamanda temiz hava sirkülasyonu sağlıyor.

Böyle kocaman göründüğüne de bakmayın. Çok hafif. Odadan odaya rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Ayrıca ince uzun olması bizimki gibi minik evler için de çok kullanışlı. “Nereye koyacağım” sıkıntısı yaşamadık. Yine aldığım bilgilere göre Teknosa ve Media Markt’lardan satın alınabiliyor. Kısa bir süre sonra www.hakman.com.tr adresinde de satışa sunulacakmış.

Sadece ben görmüş olsam, anlatsam Arkın’ı ikna etmem zor olurdu. Şimdi kendisi de deneyimlediği için kararı ona bırakıyorum. Tabii bunun için önce bir gün işten izin alıp benim gibi evde durması ve tam yanımızdaki inşaattan gelen tozları da kendi gözleriyle görmesi lazım. 🙂 Dediğim gibi, karar onun!

Yine kızım sana söylüyorum gelinim sen anla yazısı oldu, kusura bakmayın…

 

#dysonpurecool

 

1 Yorum
  1. anne kalbim 8 sene ago
    Reply

    Bizim eve şart böyle bir şey.Fiyatı da uygundur inşaallah.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı