Alışveriş

Hedef büyük…

Bol bilgi dolu bir yazı okumaya hazır mısınız?

Hani bazı markalar vardır ya, güvenirsin, seversin… LC Waikiki de benim için onlardan biri. 2011 yılından bu yana online alışveriş yapıyorum. Evet, bazen üşeniyorum mağazaya gitmeye bilgisayarın başında hallediyorum tüm işimi. Irmak’ın gardırobunun yarısı oradan. Kendime de çok alıyorum. Hatırlarsınız belki, daha önce de yazmıştım.

İşte 9 Mayıs Çarşamba, genel merkeze gitme fırsatı buldum. Gittim, gördüm, dinledim, inceledim. Yeni koleksiyonları gördüm. “Neden Irmak bebekken böyle yoktu” diye bol bol söylendim. 🙂

Bu kez konumuz, koleksiyonlar değil, ürün güvenliği. Biliyorsunuz değil mi aldığınız bir ürünü fişi olmasa bile iki sene içinde götürüp sorununuzu anlatabiliyorsunuz, iade edebliyorsunuz. 80’den fazla kişinin çalıştığı departmanda inceleniyor, sorun bildiriliyor. Bu konuda gayet ciddiler.

Dinlediklerime göre marka ekoloji test standartları ve çocuk güvenliği konusunda TSE delegesi olarak yurt dışı standart oluşturma ve “İnsan Sağlığına Zarar Vermeyen Ürün Tedarik Süreci” yönetmeliği çalışmalarına paydaşlarıyla birlikte katılıyor ve standartlar çerçevesinde üretim yapmayı önemsiyor.

İlk kez duydum, aynı zamanda, “Ekolojik Ürün El Kitabı” yayınlayan ilk Türk markası. Türkiye, Çin ve Bangladeş olmak üzere üç tam kapasiteli laboratuvarda araştırmalarını sürdürüyor. Bu laboratuvarlarda günde ortalama 1.500 adet ekolojik test yapılıyor.

Daha önce bana “neden etiketler büyük” sorusu gelmişti. Cevabını da hatırlarsınız; her şey yazılmak zorunda olduğu, bütün bilgilendirmeleri yaptıkları için etiketler o kadar büyük.

Yine öğrendiklerime göre:

  • Bir yaşa kadar olan ürünlerde, kopmaya dayanıklı materyaller tercih edilirken, doğal elyaf kullanımına da özen gösteriliyor.
  • Ürünlerde uzun tüylü kumaşlar, yapıştırma boncuk gibi yutulma riski olan malzemelere yer verilmiyor.
  • Yedi yıldır ekolojik ürün politikası uygulayan marka, atıklarını tamamıyla yasal mevzuatlara uygun olarak imha etmenin yanı sıra, karbon ayak izine olduğu kadar kimyasal ayak izine de önem veriyor.
  • Yasaklı ve zararlı madde kullanılmaması için GREENPEACE ile başlatılan DETOX hareketi kapsamında Türkiye’de “Sıfır Tehlikeli Atık-Ekoloji Uyumlandırma” projesiyle çalışmalarına devam ediyor ve bu konuda sektöre öncülük ediyor.

Bir de yeni bir haberleri var.

Yeni doğan bebek koleksiyonunda organik pamuktan üretilen kapsül bir koleksiyon hazırlanmış.  Organik pamuktan hem kız hem de erkek bebekler için oluşturulan bu kapsül koleksiyon üç ayrı bölümden oluşuyormuş.

Uniseks grubunda, çıtçıtlı body, zıbın, patikli tulum, şapka ve ayıcık figürlüleri ile süslenen tasarımlar yer alıyor.

Yenidoğan kız bebeklere özel hazırlanan ikinci grup ise, soft pembelerin hakim olduğu ve yeni doğan bir bebeğin tüm ihtiyaçlarına yönelik tasarımlardan oluşan, tavşan figürlü çıtçıtlı body, ikili alt – üst takım, triko – hırka gibi ürünlerden oluşuyor.

Yenidoğan erkek bebek koleksiyonu ise, soft mavi ve ekru tonların yer aldığı köpek baskılı tasarımlardan oluşuyor.

Hepsini inceledim, hepsine dokundum ve bayıldım. Diyorum ya, zaten her zaman kendim için de tercih ettiğim bir marka. Hani renkli taytlarımı soruyorsunuz ya, çoğu bu marka. Bir renkli taytta aklım kaldı, onu da almayı düşünüyorum.

Hedefleri de çok büyük. Önümüzdeki yıllarda Avrupa’nın en başarılı 3 firmasından biri olmayı planlıyorlar.

En çok sorulanlardan biri de fiyatların neden uygun olduğu? Onun cevabı da işte burada saklı: “İyi Giyinmek Herkesin Hakkı” diyorlar. Bu arada siz Türkiye’de 77 şehirde 456, yurt dışında 154 şehirde 320 mağazası olduğunu biliyor muydunuz? Ulaşmak istedikleri mağaza sayısı ise 1500’müş. Bugün duydum. Şoktayım. 🙂

Blogumda görebilirsiniz diğer bilgileri. Her öğrendiğimi yazdığımı düşünürsek.

Ah bir not daha. Binaya da bayıldım. Ferah, aydınlık… Her yerde kıyafet görmek de ayrı bir güzellik tabii. 🙂

 

Sosyal medyadaki diğer paylaşımlara bu etiketleri yazarak ulaşabilirsiniz. İncelemekten, fotoğraf çekemedim ki… #lcwaikiki #sağlıklıdokunuş

Eğer sorularınız varsa iletin bana, tek tek göndereceğim tüm soruları-mesajları. Söz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamı