Biz Cimcirik & Ben

Hoşgeldin 5 yaş

IMG_0050

Benim ağzım, ister yerim ister yemem.

Benim gözlerim, televizyon izlersem bozulurlar ve ben karar veririm.

Benim oyuncaklarım, toplamayacağım.

Benim yatağım, kendim yatmayacağım.

Benim ellerim, yıkamayacağım.

Benim kıyafetlerim, kirlenseler de onları giyeceğim.

Benim saçlarım, koksunlar, yıkanmak istemiyorum.

Merhaba 5 yaş. Hoş geldin.

Nasılsın? İyi misin? Sen gelmeden önce, tepkilerin geldi bizim eve. “Benim”le başlayan cümleler sürekli tekrarlanıyor. Kimilerinde susuyorum, kimilerinde gülüyorum. Kimi zaman da “sen de BENİM kızımsın, bu yüzden söylediğimi yapacaksın” derken buluyorum kendimi.

Ne güzel bir şey kendini ifade etmesi… Biz de zaten çok karışmamaya çalışıyoruz. Ancak bu elleri beline oyup karşı çıkmalar gerçekten insan başlarda gülse de sonra sinirlenmesine neden oluyor. Eskiden böyle yapan bir çocuk gördüğümde “nasıl yetiştirmişler” derdim. Şimdi dilimi yuttum. Olayın anne babada olmadığını gördüm. İzliyorum bizimkinin isyanlarını.

İlginç bir dönem gerçekten Bir yandan büyümesine şahit olmak ve bununla gurur duymak, diğer yandan da o isyan ettikçe cevap verememek. Öyle güzel oturtuyor ki lafı, bir yanım “Aferin kızım, ileride de böyle savun kendini” diyor, diğer yanım “Yapma Irmak, bu kadar karşı gelme” diye söyleniyor. Ben de onun gibi olduğum için, evde bir “alta kalmama yarışı” yaşanmaz umarım.

Sen istediğin kadar isyan et can kız. Böyle büyüyeceksin işte. Ben, senin gibi bir kızım olduğu için çok mutluyum. Beni anne olarak seçtiğin için, hayatımda olduğun için. Yaşadığım sürece senin yanında olacağım. Ve tek amacım da seni korumak, seni mutlu etmek olacak. Bunu unutma. İyi ki doğdun cimcirik. Hep sağlıklı, hep çok mutlu ol…

 

FullSizeRender

Asıl doğum günü bugün, 24 Şubat. Ancak biz partisini Pazar günü yaptık. Okulu, (Mavi Gezegen Anaokulu) hafta sonları parti evi oluyor. Burada parti yapmanız için mutlaka okulun öğrencisi olmanıza da gerek yok. Öyle güzel hazırlanmışlar ki. Süslemeler, büyükler ve çocuklar için ayrı ayrı hazırlanan yiyecekler, oyunlar… Her şey şahaneydi. Ben, kendimi evimde gibi hissettim. Umarım misafirlerimiz de aynı şeyi düşünmüşlerdir. Irmak da çok eğlendi. Bize sürpriz hazırlanan video şahaneydi. Eğer yapabilirsem Youtube’a koyup linkini paylaşacağım. Pazar günü şansımıza hava çok güzeldi ve çocuklar bir süre sonra bahçeye çıktılar. Oynadılar bir güzel…  Eğer doğum günü için mekan arıyorsanız, kesinlikle öneriyorum. Okulun web sitesinde iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

t

IMG_0038

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı