Ne zaman kendi işimi kurmaya kalksam korkmuş, korkutulmuş, cesareti kırılmış biri olarak bunu yapanlara sonsuz saygı duyuyorum. Cesaret edemedim ancak edenlere hep destek, tam destek.

Bu ay, birçok arkadaşım harika işlere imza attılar. Hepsini de blog dünyasından tanıyorum.

legabebeshop_2_

Legabebeshop

Ezgi İçli, Gamze Malkoç ve Gülderen Murteza ortaklığıyla kurulan legabebeshop.com, eğitici oyuncakların en iyi adresi oldu. gelişimi destekleyen oyuncakları, kitapları, kırtasiye ürünlerini ve aktivite setlerini bulacaksınız. Legabebeshop, çocuğu için en iyisini bulmaya çalışan, araştıran ve zamanını doğru yönetmek için çaba gösteren ebeveynlerin hayatını kolaylaştırmak amaçlıyor. Özenle seçilen yüzlerce ürün mevcut. Eğitirken eğlendiren, kaliteli zaman geçirmek için en uygun ortamı sunan oyuncaklara bir bakın, beni o zaman anlayacaksınz.

Ürünlerden bazıları

Sonra “neden haber vermedin” demeyin… 🙂

IMG_4133

Mariposa Newborn Boutique

Bir diğer girişimcilik hikayesi ise Demet Arapoğlu ve Deniz Argan Üstünkaya’dan… İki arkadaşımın Etiler’de devraldıkları “Mariposa Newborn Boutique.”  İzmir kökenli ve organiğe gönül vermiş Mariposa ayni zamanda kadın girişimcilerin bir ürünü… Sosyal sorumluluk projelerini de hayata geçirerek ev hanımlarına istihdam sağlıyor, kadınların ev ekonomisine katkıda bulunmalarına destek oluyor. Markanın amacı, Ege bölgesinin el işçiliğini ve zarafetini Türkiye’ye ve Dünya’ ya tanıtmak. Firma sahibi Ece Sarıoğlu kendi bebeğine aradığı standartlarda ürün bulamadığı için ve Ege Bölgesi’nin zarif nakışlarını, örgülerini; özenle işleyen İzmirli kadınlara istihdam sağlamak adına, bu markayı kurmuş. Organik tekstil ile tasarımı; modern çizgiler ile geleneksel nakışları bir araya getirerek müşterilere güzel bir koleksiyon sunuyor. Uyku grubu, triko grubu, havlu grubu, oyuncak ve mobilya gibi birçok ürünü Mariposa mağazalarında ve internet sitesinde bulabilirsiniz. Etiler’deki Mağazada müşteriler park sorunu yaşamasın diye Vale hizmeti de var. Eklemeden edemedim.

Benden haberler bu kadar. Şimdi ev işlerine kaçıyorum. Nasıl bitecek hepsi, bilmiyorum. 🙂

 

Fotoğraf: forbes.com

One Response

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.