Alışveriş Biz

İki girişimcilik hikayesi…

Ne zaman kendi işimi kurmaya kalksam korkmuş, korkutulmuş, cesareti kırılmış biri olarak bunu yapanlara sonsuz saygı duyuyorum. Cesaret edemedim ancak edenlere hep destek, tam destek.

Bu ay, birçok arkadaşım harika işlere imza attılar. Hepsini de blog dünyasından tanıyorum.

legabebeshop_2_

Legabebeshop

Ezgi İçli, Gamze Malkoç ve Gülderen Murteza ortaklığıyla kurulan legabebeshop.com, eğitici oyuncakların en iyi adresi oldu. gelişimi destekleyen oyuncakları, kitapları, kırtasiye ürünlerini ve aktivite setlerini bulacaksınız. Legabebeshop, çocuğu için en iyisini bulmaya çalışan, araştıran ve zamanını doğru yönetmek için çaba gösteren ebeveynlerin hayatını kolaylaştırmak amaçlıyor. Özenle seçilen yüzlerce ürün mevcut. Eğitirken eğlendiren, kaliteli zaman geçirmek için en uygun ortamı sunan oyuncaklara bir bakın, beni o zaman anlayacaksınz.

Ürünlerden bazıları

  • Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimini destekleyecek, yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak, evde keyifli zaman geçirmeyi sağlayacak aktivite setleri,
  • Çocukların hayal güçlerine hitap eden, duygu ve düşünce dünyalarını geliştiren sıra dışı kitaplar,
  • Birden fazla çocuğa oyun kurma ve bir arada oynama imkanı veren aktivite materyalleri,
  • 3 boyutlu düşünme yeteneğini geliştiren oyunlar,
  • Sağlık testlerinden geçmiş kırtasiye ürünleri…

Sonra “neden haber vermedin” demeyin… 🙂

IMG_4133

Mariposa Newborn Boutique

Bir diğer girişimcilik hikayesi ise Demet Arapoğlu ve Deniz Argan Üstünkaya’dan… İki arkadaşımın Etiler’de devraldıkları “Mariposa Newborn Boutique.”  İzmir kökenli ve organiğe gönül vermiş Mariposa ayni zamanda kadın girişimcilerin bir ürünü… Sosyal sorumluluk projelerini de hayata geçirerek ev hanımlarına istihdam sağlıyor, kadınların ev ekonomisine katkıda bulunmalarına destek oluyor. Markanın amacı, Ege bölgesinin el işçiliğini ve zarafetini Türkiye’ye ve Dünya’ ya tanıtmak. Firma sahibi Ece Sarıoğlu kendi bebeğine aradığı standartlarda ürün bulamadığı için ve Ege Bölgesi’nin zarif nakışlarını, örgülerini; özenle işleyen İzmirli kadınlara istihdam sağlamak adına, bu markayı kurmuş. Organik tekstil ile tasarımı; modern çizgiler ile geleneksel nakışları bir araya getirerek müşterilere güzel bir koleksiyon sunuyor. Uyku grubu, triko grubu, havlu grubu, oyuncak ve mobilya gibi birçok ürünü Mariposa mağazalarında ve internet sitesinde bulabilirsiniz. Etiler’deki Mağazada müşteriler park sorunu yaşamasın diye Vale hizmeti de var. Eklemeden edemedim.

Benden haberler bu kadar. Şimdi ev işlerine kaçıyorum. Nasıl bitecek hepsi, bilmiyorum. 🙂

 

Fotoğraf: forbes.com

1 Yorum
  1. anne kalbim 8 sene ago
    Reply

    Hayırlı işler, bol kazançlar diliyorum. Kadın eli değen herşey daha bir güzel ve zarif.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı