Biraz da sağlık...

İşte siyah sarımsak

Ve evet, nihayet yazıyorum.

Bir ay kadar önce bu paylaşımda da yazdığım gibi, siyah sarımsak hapı ile tanışmıştım.

Şimdi ne yalan söyleyeyim, sarımsağa sıcak bakan biri değilim. Kokusu yüzünden az tartışmadık Arkın’la. Hele ki o 28 baş sarımsağı ayıklayıp buzdolabına koyunca, ki çok iyi hatırlarsınız, dedim iyice ipin ucunu kaçırdım. Ama şu bir gerçek ki, faydalı! Irmak yedikçe içimin yağları eriyor faydalı diye, bey yiyince sorun. Anne olmak bunu gerektirir işte 😊 Neyse, konudan çıkmayayım.

MDC Black Garlic ile tanıştığımda dinlediklerime inanamadım. O gün kullanmaya başladım, hatta bir kutuyu bitirdim ikinciye geçtim. Önce size ürün hakkında bilgi vereceğim (gerçekten çok soruluyor çünkü), daha sonra benim bir kutuda gördüğüm etkiyi anlatacağım.

MDC Black Garlic, faydalı doğal bileşenleri bir arada içeren, günlük enerjiyi ve sağlığı destekleyen siyah sarımsak ekstresinden oluşan bir gıda takviyesi.

Bir tableti vitamin, mineral, polifenol, lineloik asit, protein, aminoasit, doğal sülfür bileşenleri içeriyor. Hatta o gün dinlediklerime göre bir tableti 85 diş sarımsağa bedelmiş. Ama panik yok. Çünkü koku da yok, tansiyon düşüren etki de yok. Peki bu nasıl oluyor? O da şöyle ki:  Sarımsak bitkisi taneleri, dış kabukları soyulduktan sonra ezmek, kırmak, bıçakla doğramak gibi herhangi bir fiziksel zarar maruz kaldığında bir savunma mekanizması olarak Allisin üretiyor. Allisin aynı zamanda sarımsağın yoğun kokusunun da nedeni. Siyah sarımsak ise bildiğimiz sarımsağın 60-90 derece aralığında, 60 güne kadar bekletilerek fermente edilmesiyle elde ediliyor. Sarımsakta bulunan Allisin, bu fermantasyon esnasında sadece siyah sarımsakta bulunan S-Allilsistein maddesine dönüşüyor. Suda eriyen ve “yıllanmış sarımsak özütü” olarak da adlandırılan bu madde, sarımsağın tüm faydalarını artmış bir öz halinde içeriyor. Siyah sarımsağın aktif maddesi olan S-Allilsistein yüksek antioksidan özelliği gösteren doğal bir sülfür bileşeni. Antioksidanlar bildiğimiz üzere, bağışıklık sistemini destekliyor, hücreleri hastalığa karşı koruyor ve yaşlanmayı yavaşlatıyor.

En çok fermantasyonu merak ediyordum. Bu süreçte kimyasal bir madde kullanılmıyormuş.  Siyah sarımsağın rengi, kokusu ve tadı fermantasyonla değişiyormuş. Ağızda koku bırakmıyor, nefes kokmuyor. (Yoksa kullanmam imkansız.)

Ve gelelim neler yaptığına…

 • Günlük enerjiyi
 • Bağışıklık sistemini
 • Vücuttan toksit madde atılımını (detoks özelliği)
 • Beyin hücrelerinin korunmasını
 • Kalp ve damar sağlığının korunmasını
 • İnsulin direncinin düzenlenmesini
 • Kandaki yağ oranının düzenlenmesini (obeziteyle savaşa destek)
 • Zihnen ve bedenen genç kalmayı
 • Sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını destekliyor

Söylediğim gibi, ikinci kutuya başladım. Bende olan değişiklikler:

 • Son zamanlarda yere yapışan enerjim canlandı.
 • Her zaman sorunlu olan sistemim kesinlikle daha iyi çalışıyor.
 • Ödemlerimden kurtuldum. Eskisi kadar şişmiyorum mesela.
 • Kendimi çok daha dinç hissediyorum.

Sanırım giderek de artacak etkileri. Şimdi “kafam daha iyi çalışıyor” yazmak isterdim de buna benim karar vermem pek doğru olmaz. Sanki beni daha dengeli bir insan yaptı, bunu hissedebiliyorum.

Aslında 2016’dan bu yana var olan MDC Black Garlic ile keşke iki sene önce tanışsaymışım. Bir gıda takviyesi olduğu için eczanelerde bulabilirsiniz. Ve lütfen kullanmadan önce mutlaka eczacınıza, doktorunuza danışın, varsa rahatsızlığınız ondan bahsedin. Ben öyle yaptım.

İşte benden haberler bu kadar. Bakalım kullanan diğer kişilerde ne gibi etkileri var? Bana yazarsınız inşallah.

Daha detaylı bilgi isterseniz http://www.mdcpharma.com.tr/destekliyoruz.html adresine bakabilirsiniz ve de https://www.instagram.com/mdcblackgarlic/ hesabına.

 

 

 

 

#teşekkürlermdcblackgarlic #siyahsarımsak

3 Yorum
 1. erdinç tatoğlu 5 sene ago
  Reply

  merhaba

  siyah sarımsağa devam ediyormusunuz ? faydası devam ediyormu ?

  saygılar

  • Şebnem Seçkiner 5 sene ago
   Reply

   devam ediyorum, bana iyi geldiğini hissediyorum

 2. alibey 5 sene ago
  Reply

  ben kullandım bişey hissetmedim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamı