Biz Cimcirik & Ben

Kadın – anne olma kuralları

 hata

Evlenince, yaptıkların “evli kadınsın, yakışıyor mu bu yaptığın” diye eleştiriliyor. Anne oluyorsun, bu kez “anne yapmaz” deniyor. Unutulan şey, senin de insan olduğun. Hani hata yapabileceğin, tepki verebileceğin, sinirlenebileceğin…” Her hareketin en yakınlar tarafından bile özenle inceleniyor, bir de bunun sonucunda çocuğunu çok kötü etkilemenle suçlanıyorsun. Herkes karşısındakinin bir insan olduğunu unutuyor.

Anne kızmaz

Anne bağırmaz

Anne sigara içmez

Anne içki içmez

Anne öyle giyinmez

Anne saçını renkli boyamaz

Anne çocuğu evdeyken iş yapmaz

Anne çocuğun yanında kocasıyla kavga etmez

Anne şehir dışı işe gitmez

Anne gece dışarı çıkmaz

Anne yorulmaz

Anne elinde telefon oturmaz

Anne argo konuşmaz

Anne evi dağıtmaz

Anne hazır gıda yedirmez

Anne hiçbir şeyi unutmaz

Kuralları var değil mi kadın olmanın, anne olmanın. Tabii. Bilgisayarsın çünkü sen. Programlıyorlar, anne oluyorsun.  He canım, aynen öyle…

Bir çocuğu annesi, babası kadar kimse sevemez. Bu yüzden bırakın anne de baba da rahat olsun. Eskiden “anne gibi görünmüyorsun” dediklerinde herhalde zayıflıktan, olduğundan daha genç durmaktan bahhsediyorlar sanırdım. Şimdi sinirlemeye başlıyorum bu sözü duyunca.

Nokta! Ve bir de ünlem!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı