İçimden farklı bir kadın çıktı sanırım Amerika’da.

Telefonla konuşmadığı için mutlu olan, saat kurmadan sabah 7.30’da uyanan, eskisinden daha pozitif bakmak içim mücadele veren, daha toplu, krem sürmeye başlayan, evden çalışma mücadelesini sonlandırıp sabah-akşam bir işte çalışmaya karar veren, başkasına danışmadan da karar almaktan çekinmeyen…

İnsanın bazen molaya ihtiyacı oluyor hayatıyla ilgili kararlar alması için. Bu molada da yalnız olmak gerekmiyormu mutlakaş. Müge (eltim) ile belki de ilk kez bu kadar uzun ve çok sohbetli zaman geçirdik. Bana dışarıdan gördüklerini söylediğinde düştü jetonum. Evet annem de söylüyordu, evet zaten terapistim de anlatıyordu, ancak bunlar son damla oldu. Gerçekten bu kadar belirginse, madem aylar önce aşırı kaygı nedeniyle terapiye başlayarak  bir sürece girdim, gereğini yapmak lazım.

“Aman bana ne senden” diyebilirsiniz tabii. Ancak yazacağım. Bende işe yarayanlar belki ucundan size de dokunur diye yazacağım.

Gibi gibi gibi… Bugüne gelirsek. Jetlag tam gaz devam ettiği için Irmak’ta dün gece 2 gibi uyudu. Salondaki oyuncaklarını topladık, odasındaki kullanılmayacak durumda oyuncakları ayıkladık… Oturduk geç saate kadar. Bu yüzden de öğlen 1’de uyandı. Ben de içeride bir kahve içtim sonra yattım yanına. “Fırsat bu fırsat, yat Şebnem” dedim. Uyandı, evde yemek yok. 🙂 Haftaya da Çanakkale’ye gideceğimiz için eve alışveriş yapmak istemiyorum. Arkın sabahları evde kahvaltı etmediğinden bozulacak hepsi. Kalktık caddeye gittik bir şeyler yemeye. Dönüşte akşam yemeği için salata malzemesi aldık. Yürüdük, sohbet ettik. Ben yine eve daldım, ufacık evdeki çekmeceleri ayıkladım gibi gibi… E çalışma hayatına geridönmeyi düşündüğüm için iş ilanlarına baktım, aradığımı bulamadım. 🙂 Bakalım…. Bakalım neler olacak? Görüşmeler başladığında da yazacağım.

 

One Response

  1. Bende artık çalışmak istiyorummmm….. Oğlum 4.5 yaşına girdi… Ama konuşma problemimiz var .. ise baslarsam kendini kapatacagindan çekiniyorum….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.