Beni yakından tanıyanlar, okul seçim sürecini takip edenler çok iyi biliyorlar ki, yabancı dile epey ağırlık veriyoruz. Hatta Arkın benden daha hırslı bu konuda. Irmak dört yaşındaydı yavaş yavaş İngilizce öğrenmeye başladığında. Sonra gittiği Mavi Gezegen Anaokulu’nda yarım gün İngilizce eğitim aldı, ardından da zaten bildiğiniz gibi Kalev’de (Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı) şu an. Sadece okuldaki ile sınırlı kalmadık, evde yıllardır bazı oyunları İngilizce oynadık, bazı dizileri öyle seyrettik. Hatta uzun süre “Youtube’u sadece İngilizce izleyebilirsin” kuralımız vardı. Yerleşsin istedik. Kendisi de sevdiği için çok istedi.

Eğer özel okula gitmeseydi, mutlaka bir dil kursuna gönderirdim. Nitekim okul ararken onları da araştırmıştım çaktırmadan. Son dönemlerde tanıştığım birkaç kişi bana çocuklarının Kalev Yabancı Dil Eğitim Merkezi’ne gittiğini duyunca ben de bizim okula sordum. Dedim var ve neden haberim yok. Çünkü gerek Facebook gerek Instagram’dan bu konuda çok soru alıyorum. Madem var, gidip göreyim dedim. Nasıl olsa kardeş merkez ve Kadıköy’deki merkeze gittim. Merkezin Müdürü Şafak Erturan ve Kurucu Temsilci Burak Öner ile konuştum. Ve tabii ki okulda da her zaman gördüğüm, arada bir içimdeki “manyak anne”ye şahit olan Kalev Kurucu Temsilcisi, Genel Koordinatörü Sibel Mutlu Küpeli de bizimleydi. 😊

Aslında bu Kalev’in bir hayaliymiş: Yani tüm çocukların İngilizce eğitim alması. Gelir yaratmak kaygısıyla kurulmadığı için bugüne kadar siz de fark ettiyseniz pek reklam çalışmaları olmamış. Bugüne kadar hep dolu olmasının nedeni gidenlerin çok memnun olması ve arkadaşlarına tavsiye etmeleri.

Şimdi sizinle hazırsanız tek tek duyduklarımı paylaşacağım.

 

Merkeze, programlara bu adresten ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için ise adres ve telefon:

Kadıköy Merkez Şubesi
Osmanağa Mah. Hasırcıbaşı Cad.
No:12 Kadıköy İstanbul
Tel: 0216 414 29 92
E-posta: kadikoy@kalevdilokulu.com

www.kalevdilokulu.com

Bir de Ümraniye şubesi var ki yine yukarıdaki adresten bilgileri alabilirsiniz. Aldığım bilgilere göre orada da eğitim aynı, kullanılan materyaller hep aynı. Öğretmenler farklı sadece. 😊 Kadıköy’ü gidip gördüğüm için onu yazdım.

Çocuğu orada okuyan bir anne olarak yazmazsam çatlardım. Oh, şimdi rahatladım.

Şunu da eklemeden duramam. Aslında belki başka kursa gitsem bu kadar rahat yazamam. Güvenimin nedeni kızımın da Kalev öğrencisi olması ve aynı ekolde büyümesi. Öncelik çocukların. Yukarıda yazdığım gibi bazen biz veliler çocukların iyiliği için geri plana atılıyoruz. Evet önce bozuluyoruz ancak sonrasında olanları görünce “iyi ki” diyoruz. Hani eğer çocuğunuzun İngilizcesi ve İspanyolcası daha iyi olsun istiyorsanız, yeterli bulmuyorsanız, desteklemek gerek diyorsanız bir düşünün derim. Ben de Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu olsam, tam olacaktı…

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.