Biz Cimcirik & Ben

Kendileri dağıtıp kendileri süpürdüler

DSC_5581

Irmak 18 aylıkken başladık etkinliklere gitmeye. Fakat fark ettim de, artık eskisi gibi etkinliğe katılmıyoruz.

Çünkü her gün 16.30’a kadar okulda. Alıyorum, eve geliyoruz, yemekti oyundu derken gun bitiyor. Hafta sonları da başka bir şey yapıyoruz.

Bu nedenle Dyson’dan davet gelince,  “hadi bu kez gidelim” olduk. Zorlu Center’daki Fun Loft’ta buluştuk. Bizim lokumlar, LeGa Bebe Aktivite eşliğinde bir güzel ortalığı dağıttılar. Tamam ben evde her türlü dağınıklığa izin veren anneyim de, bu kadarını yapmamıştım. Aldılar, rengarenk boyanan pirinçleri taslara koydular, döktüler, başka malzemeleri de karıştırdılar, fırlattılar ortalığa. Gördüler çünkü kenardaki süpürgeleri. Süpürecekler ya, kendilerinden geçtiler.

DSC_5546

Sonra da Dyson v6 kablosuz süpürge ile süpürdüler. İşte o zaman kıskandım. Biliyordum süpürgenin özelliklerini fakat görünce bir başka oldu. Bu serideki ürünler, piyasadaki en güçlü kablosuz süpürgelermiş. İnce tozlar bile havada yakalanıyormuş. Şarjı hemen bitmiyor, boşaltımı ise çok kolay. Bizim evdekini ben yapamıyorum mesela. Bunu Irmak bile kendi açtı. O kadar diyeyim…

Daha önce bahsetmiştim. İnsanlar, her gün 2-3 gram kadar deri pulu döküyormuş. Bu, haftada bir paket cips kadar ediyor! Evimizin bir metrekaresinde 1000 kadar toz akarı (mite), yaşarmış. Okudukça fenalık geliyor fakat gerçek bunlar. Böyle bir süpürge olsa, evdeki iki süpürgeyle de vedalaşırım. Vedalaşırım değil mi? Evet evet… Hem renkli de! 🙂 Bakalım sıra ne zaman süpürgeye gelecek? Liste kabarık ne de olsa! Bir de hiç sesi olmasa, hiçbir süpürgenin sesi çıkmasa, ne harika olurdu ama değil mi? Az önce evi süpürürken çalan kapıyı duymadım, bende durum o derece vahim.

DSC_5743

14. V6 Total Clean_${31134111} (1)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı