Alışveriş

Klorsuz çamaşır suyu

Geçen hafta sosyal medya hesaplarımda paylaşmıştım Bingo’nun yeni ürününün tanıtımına gittiğimi. Marka “Nefes Aldıran Hijyen” sloganıyla piyasaya sunduğu, klor içermeyen yeni nesil oksijen serisini anlattı. Biz de keyifle dinledik.

Şimdi aslında sözü fazla uzatmadan, sizinle bize anlatılanları paylaşmak isterim.

Pazarlama Müdürü Murat Bulut:

“Türkiye’de kadınlar ev temizliğinde en çok çamaşır suyunu kullanıyor. Çamaşır suyu tüketimi yılda 135 bin ton iken, parfümlü yüzey temizleyici tüketimi 50 bin ton, krem temizleyici tüketimi 35 bin ton ve sprey temizleyici tüketimi ise 30 bin tona tekabül ediyor. Uzun yıllardır yaptığımız araştırmalar neticesinde görüyoruz ki her 10 kadından 9’u tuvalet temizliği için klorlu çamaşır suyu kullanıyor, her 5 haneden 4’üne mutlaka çamaşır suyu giriyor. Çamaşır suyu yüzde 98 yer, yüzde 96 klozet, yüzde 88 lavabo temizliğinde kullanılıyor. Banyo ve tuvalet temizliğinin yanı sıra kadınlar mutfak tezgahı temizliğinde de çamaşır suyundan vazgeçmiyor ve bu oranda azımsanmayacak düzeyde, yüzde 70’lerde… Kadınların, özellikle annelerin klor içeren temizlik ürünleri konusundaki endişesi,bizim ilham kaynağımız oldu ve ürünlerimizden klor hammaddesini çıkardık. Bingo Oksijen Serisi’ni kadınların, annelerin içi rahat olsun, evini güvenle temizlesin diye tasarladık. Ürünün içeriğindeki,hidrojen peroksitin yüzeylerde oluşturduğu binlerce mikro-baloncukla derinlemesine hijyen sağlıyor.Klor kokusunu barındırmıyor, kolay durulanarak kalıntı bırakmıyor.Yanı sıra ürünümüz, bağımsız test laboratuvarı Dermatest onayına sahip ve formülündeki aktif bileşenler sayesinde de cilde dost.”

Çocuk Alerji ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akçay:

“Klorun hayatımızda bir çok zararı vardır. Hepimizin en çok bildiği kokusu en bilindik istenmeyen etkisidir. Klor içeren temizlik malzemeleri ile temizlik yapıldığında hepimiz rahatsız oluruz. Çünkü bu kokuya özellikle akciğerlerimiz çok hassastır. Temizlik malzemelerindeki klorun konsantrasyonuna göre de bu rahatsızlığımızın derecesi değişir. Temizlik malzemelerindeki klor akciğerlerde öksürük, boğazda, burun mukozasında tahrişe neden olur ve rahatsız oluruz. Akciğer hava yollarında hasara neden olarak astıma, kronik bronşit, alerjik nezleye ve dermatit dediğimiz cilt rahatsızlığına neden olduğunu gösteren çalışmalar vardır. Özellikle alerjik bünyelere sahip, astım hastası çocukların klor içeren temizlik ürünlerden uzak durması gerek. Daha güvenli temizlik için kullanılan ürünlerin kolay durulanabilir, kalıntı bırakmayan bir formüle sahip olması gerek.”

Biliyorsunuz, ben uzun zamandır evde organik deterjan kullanıyorum. Bulaşık tabletinden çamaşır suyuna hepsi organik. Bu ürünü de denedim ve gayet başarılı buldum. Zaten sosyal medyada da hep olumlu yorumlar aldım. Bir de aile büyüklerini “çamaşır suyu kokusu olmadan da güzel temizlik yapılır” diye ikna etsek, şahane. Çünkü annem o olmadan temizlendiğine inanmıyor hâlâ.

 

 

#bingodesteğiyle #klorsuzçamaşıruyu #nefesaldıranhijyen 

7 Yorum
 1. Melike 5 sene ago
  Reply

  Iyi de hic ise yaramiyor ufacik lekeleri bile cikarmiyor bir daha almam

  • Munevver 5 sene ago
   Reply

   Aynen bende denemek için aldim hiç leke çıkarmıyor bir şeye yaramıyor

 2. Nilgün 5 sene ago
  Reply

  Aynen. Hiçbir işe yaramıyor. Lavabo klozet sapsarı. Hiç etkisi yok. Ne anladım temizlikten?

 3. dilek uzum 5 sene ago
  Reply

  Evet bende denedim bu klorsuz camasirsuyunu ve hic memnun kalmadim yalnizca koku vermisler baska hiçbir ise yaramiyo lavabo lar sapsari cope gitti para bimcamsir suyu buna onbasar…

 4. Kerem 5 sene ago
  Reply

  Urun anca mutfak va gibi leke olmayan yerlerde hijyene yarar, klozet banyo vs de hicbir sekilde leke cikarmiyor, bim guldal yogun kivamli camasir suyu kolzeti tertemiz yapiyorken bingo hicbir ise yaramiyor. Aci ama gercek klorsuz temizlik olmuyor, derin bir nefes alip camasir suyunu dokup hemen kaciyorum.

 5. Sevil 4 sene ago
  Reply

  Ben denemek için bir şişe çamaşır suyu, bir şişe de sprey olanından aldım ve çok memnun kaldım hemen gidip bir daha aldım. Lavabolarım, klozetim bembeyaz oldu sadece sürdükten sonra 10 dakika o şekilde beklettim tertemiz bembeyaz oldu. Önceden hep istemeye, istemeye hem hijyen, hem de beyazlatsın diye klorlu çamaşır suyu kullanıyordum fakat ne kadar dikkat edersen et kokusu tüm eve yayılıyor ve istediğiniz kadar durulayın tam olarak klorun arınması imkansız. Ailemin ve kendi sağlığım klordan çok daha önemli Abd de klorlu çamaşır suyu yasaklandı burdaysa serbest kendi sağlığımızı kendimiz düşünmek zorundayız. Hep böyle bişi bekliyordum ve oldu artık Bingo favorim buradan sağlığımızı düşünüp güzel bir ürün çıkaran Bingo yetkililerine Çoookkk teşekkür ediyorum.

 6. Biz denedik çokda memnun kaldık

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamı