Biz Cimcirik & Ben

Kolektif Kadın Mektupları serisi Noktayı Koyuyor: “İmza: Ben”

İki güzel haberim var. İlki, 154 kadının mektuplarından son söz söyleme fırsatları olsa neler anlatacaklarını yazdıklarından oluşan İmza: Ben çıktı. İkincisi ise kitabın geliri Türkiye Görme Özürlüler Kütüphanesi’ne (TÜRGÖK) bağışlanıyor… #imzaben
Hiç merak ediyor musunuz, kadınlara son bir söz söyleme fırsatı sunulursa neler çıkar ortaya? Sevgi mi? Aşk mı? Kırgınlık mı? Öfke mi? İtiraf mı? Kolektif kadın mektupları, seriye son noktayı “İmza: Ben” ile koyuyor.  Canan Tan, Cemre Birand, Çiçek Dilligil, Derya Baykal, Ece Vahapoğlu, Esra Harmanda, Nazlıcan Özkan, Sevinç Erbulak, Şafak Pavey, Yonca Tokbaş gibi154 kadının geçmişleriyle, gelecekleriyle, kendileriyle, sevdikleriyle, sevmedikleriyle hesaplaştıkları mektupların  biraraya gelmesiyle ortaya çıkan “İmza:Ben”i okurken birbirinden farklı 154 hayatın içinde bulacaksınız kendinizi.
Serinin ilk kitabı babalara yazılan mektuplardan oluşan “İmza: Kızın” idi. Ardından da kocalara, eski eşlere, hayali prenslere yazılan mektuplardan oluşan “İmza: Karın” çıkmıştı. İşte şimdi de “İmza: Ben” zamanı. Kitapta sevgi bulacaksınız. Öfke bulacaksınız. Şükür, azim, korku bulacaksınız. İmza: Ben’de hayatın ta kendisini bulacaksınız.
Yazarlarının en saklı hayallerini okuyacağınız kitabın geliri, serinin diğer iki kitabı gibi yine çok güzel bir amaca hizmet için ayrılıyor. Önsözünü Prof. Dr. Yankı Yazgan’ın yazdığı kitabın telif geliri, görmeyenlerin dünyasında da minik de olsa bir ışık yakabilmek hedefiyle, bu yıl 10. Yılını kutlayan Türkiye Görme Özürlüler Kütüphanesi’ne (TÜRGÖK) bağışlanıyor. Kitabın ayrıca sesli kitap versiyonu da görme engelliler için TÜRGÖK tarafından oluşturuldu.
Üç kitabı da hazırlayanlar Banu Özkan Tozluyurt ve Esra Aylin Akalın.
BANU ÖZKAN TOZLUYURT 39 yaşında, yönetim danışmanı. BT Danışmanlık adlı şirketin sahibi. Yönetim, iletişim, kişisel gelişim konularında eğitimler verip danışmanlık yapıyor. Yaşam koçluğu sertifikası sahibi yönetici/kişisel koçluk yapmakta. Yazmayı, okumayı çok seviyor. Hayat Çocukla Güzel, İmza Kızın, İmza Karın adlı yayınlanmış kitapları mevcut. Gezi, kişisel gelişim, gündeme ait yazılarını www.banunundunyasi.com‘da okurlarıyla paylaşıyor. 
ESRA AYLİN AKALIN 39 yaşında, Zürafa isminde bir anaokulunun kurucu ortağı. Aynı zamanda Okus Pokus adlı freelance metin yazarlığı şirketinde, web siteleri, bloglar, dergiler, kataloglar..aklınıza gelen her türlü mecra için metin içeriği sağlıyor. Yazmayı, okumayı, gülmeyi, çocukları çok seviyor. İmza: Kızın ile başlayan bu serüvenin fikir annelerinden.  www.kakarakikiri.wordpress.com adresindeki blogunda mizah ağırlıklı yazılarını okurlarıyla paylaşıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı