Biz Cimcirik & Ben

Konu aldatmaksa, uzaklara gitmeye gerek yok!

gossip

Evet, biliyorum, blog açarak, Facebook sayfası açarak eleştirilmeyi kabul etmiş oldum. Fakat bunun bi limiti olmalı. Ekim’den bu yana iki haftada bir Irmak annemlerde kalıyor biz geceleri çıkıyoruz diye gelen eleştiriler, dozunu aştı. Ya da bazen Arkın çıkıyor ben kızla kalıyorum, ben çıkıyorum Arkın kızla kalıyor ya, ooo, yorumlar inanılır gibi değil (Takmamam lazım farkındayım da huyum kurusun, bunu başaramıyorum.) Açıklama ihtiyacı duydum bir “dur” demek için.

Oysa bence bir evliliğin en büyük anahtarlarından biri “özgür alan.” Çocuk sahibi olmaya karar vermeden önce, ben dergi yaparken, Arkın da eski işindeyken çok özlerdik birbirimizi. Çünkü baskı zamanı bir hafta sabaha karşı gelirdim eve, o da mutlaka bir hafta yurt dışında olurdu. Özlerdik, daha az tartışırdık. Haftada bir gün birlikte çıkıyorsak, bir gün de ayrı ayrı gezerdik. Kimse kimseyi bir yere gitmek için zorlamazdı. Bu da taze tutardı evliliği.

Farkı çok iyi gördüm

Herkes birey. Herkes özgür. Evlendim diye ya da evlenmeyi geçtim, sevgilim var diye yapışık gezmek zorunda değilim ki! Ya da hafta sonu Irmak’a bir yere götüreceksem Arkın’ı sıkılacağını bile bile oraya sürükleyemem ki… Bu hareketimle kocamı boşluyormuşum. Vay… Sen hem kocamı tanıyorsun, hem beni tanıyorsun hem de boşladım diye yargılıyorsun. Şaşkınım! Asıl istemediği yere zorla götürmek değil mi yanlış olan? Ayrıca, kıyaslayabiliyorum çünkü ben doğumdan sonra uzun süre çıkmayınca, ilk dönemlerde Arkın’sız sokağa adım atmayınca ve sürekli beraber gezince, çok iyi gördüm farkı. Hep söylüyorum ya, sallandı evliliğimiz son anda toparladık diye…  (Bir de bu başka yazı konusu ama eklemeden duramıyorum: Kadın ve erkeklerin farkını da görmek gerek. Şimdilik bu kadar yazıp susayım…)

Arkın eskiden iş nedeniyle çok sık yurt dışına çıkardı. ben 7.5 aylık hamileyken iş için Küba’ya gitmişti. O zaman ne blog vardı ne başka bir şey. Vay efendim orada beni aldatırsaymış? Oysa benim aklımdan bile geçmemişti. Kıskanan kadınlardan değilim, olamadım da. Başka kadınlardan kıskanmadım hiç. Aynı şekilde Arkın da hiç kıskanmadı… Küba’ya giderken tek endişem o olmadan doğurmaktı, o kadar. Bir de… Aldatacak olan erkeğin karısının hamile olmasına ya da kendisinin yurt dışına gitmesine gerek yok. Yapacağı varsa, kaşla göz arasında da yapar. Gece bensiz çıkması da bunu göstermiyor, benim onsuz çıkmam da boşladığım anlamına gelmiyor. Biz böyle yaşamayı seviyoruz. Hem beraber hem de birbirimize alan bırakarak. Hep böyleydik böyle de olacağız. (İkizler burcu kadın ve Kova burcu erkek olmamızın bunda etkisi var mıdır acaba?)

Demem o ki, başkalarının hayatları hakkında konuşabilmek için onları çok iyi tanımak gerek! Her evliliğin dinamiği farklı. Sosyal medyada olan bitenler buzdağının sadece görünen kısmı…

1 Yorum
  1. Suna 9 sene ago
    Reply

    Büyük bir şaşkınlıkla okudum yazdıklarınızı. Oysa ne kadar güzel bir denge tutturmuşsunuz ilişkinizde. Biz de çocuktan önce ayrı dışarı çıkan bir çift olduğumiz için “radikal” diye yaftalanmıştık! Bir insan kendi alanını koruyabildiği zaman daha iyi sarılmaz mı sevdiğine??? Bence de kafanıza takmayın. Bu basmakalıp yargıları hiiiiiç takmayın.. Sevgiyle..

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamı