Screen Shot 2015-12-22 at 2.55.34 PM

Söz verdim, sözümü tutuyorum. Geçen hafta LC Waikiki yetkilileriyle buluşmuş, yeni koleksiyona bakmakla yetinmeyip, soru yağmuruna tutmuştuk.

İşte hem bizim sorduklarımız hem de sizin sorularınızın cevapları.

Hatta önce sizin sorulardan başlayayım. Bu arada, benim marka hakkında bilmediğim çok şey varmış. Mesela ürünleri 2 yıl içinde değiştirebileceğimiz gibi. Hiç değiştirmedim çünkü. 🙂 Bir de daha önce de söylemiştim. Ben hep online alıyorum. Online mağaza, diğerlerinden çok daha pratik geliyor.

Neden etiketler büyük?

Biz de çok hoşlanmıyoruz ancak tüketiciyi bilgilendiren içerikleri koymak durumundayız. Şimdi onlar değişecek ve daha yumuşak bir materyal kullanılacak. Şu anda onay aşamasında.

Çorapların ve iç çamaşırlarının üzerinde neden ateşle yaklaşmayın uyarısı var? Bu tehlikeli oldukları anlamına mı geliyor?

Bu, ürün güvenliği konusunda bir standart. Her türlü önlemi alıyoruz, ancak üzerlerinde yanmayı önleyici bir apre olmadığı için uyarıyı yazıyoruz. Tamamen tüketiciyi bilgilendirmek amaçlı bir uygulama.

Bazı ürünlerin renkleri soluyor, bedenleri değişiyor, yıpranıyor. 

LC Waikiki bünyesinde laboratuvarları olan bir  marka ve ürün bakım etiketleri belirli testlerin uygulanması sonrası  hazırlanıyor. Bu sebeple, bakım etiketlerine uygun olarak urun bakımı yapıldığında renk solması ya da beden büyümesi  problemi gözlemlenmez.  Doğru bakım uygulanmasına rağmen benzer problemlerin görülmesi durumunda en yakın LC Waikiki mağazasına ürünleri götürebilirsiniz. 2 yıl süre ile ürünler iade alınıyor.

Bebek tasarımlarını daha büyük çocuklarda da görmek istiyoruz…

Yaş grubuyla ilgili daha büyük bedenlerin olması planlanma aşamasında.

Bebek kıyafeti alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Bebek giyiminde, öncelikle bebeğe fiziksel olarak zarar vermeyecek ürünler seçilmeli.  Fiziksel  durum  anneler tarafından gözlemlenebilir. LC Waikiki bebek ve çocuk giyiminde hem kimyasal riskler konusunda ürünlere  testler uyguluyor hem de ürünlerini uluslararası standartlarda çocuk güvenliğine uygun olarak tasarlıyor.

Şimdi gelelim bizim marka hakkında dinlediklerimize. Onları da madde madde yazacağım… O kadar alışveriş yapıyorum, bilmediğim çok şey varmış…

İşte benim dinlediklerimin özeti. Umarım sorularınıza cevap verebilmişimdir… Hani keşke yeni soruları da iletebilsem, ancak buna bir şey diyemiyorum. 🙂

Bu arada marka bir de hamileler ve yeni anneler için bir uygulama çıkarmıştı. Adı LCWbaby. Yazmıştım. Onu da buraya tıklayarak, öğrenebilirsiniz.

Bu aralar çok yazasım var, her şeyi yazarsam, her duyduğumu okuduğumu anlatırsam şaşırmayın… 🙂

8 Responses

 1. Iki yil kim fisi saklarki….yada sakladinizmi….gerci Lcwaikiki barkodlada geri alim yapiyor.markayi tercih etmemin en buyuyk sebebide budur

 2. Degil iki yil 1 ay sonra 25 tl’den aldigim okul pantolonunu bir beden büyüğüyle degistirmek istediğimde 12 tl’ye saymaya kalkmislardi.
  Iki yil falan hikaye böyle bir kural prosurde kalıyor ürün türlü bahanelerle, ustelik kullanım hatasi olduğu iddia edilerek geri kabul edilmiyor.

  1. urunleri alip inceleyip, hata bizde degil kendilerindeyse geri aliyorlar. hatta musteri memnuniyeti icin hata bizde olsa bile alabildiklerini biliyorum. fiyat konusu da şöyle ; siz aldiginizda 25 tl olan urun indirimler gormus 12 tl ye düşmüştür. onlarda en son satis fiyati neyse ondan geri odeme yapıyorlar. Diğer markaların hic bir iade ve degisim yapmadigini düşünün birde. bence lcwaikiki cok iyi bir marka.

   1. Yorum yapma gereği duydum yaptığınız yoruma ek olarak .

    Ki eğer fişi varsa muhakkak aldığınız fiyattan değişim yapıyor. Ancak fişi yoksa o anki fiyattan değişim yapıyor. Ne bilsin insanlar hangi fiyata aldınız.

    1. Canim benim ordaki gizli sifreye o zmn urunun fiyatini kodlasinlar bu insan.soymaktir hem degistirme kartiyla oraya giden insanlar malesefki karsilarinda 50 yerine 10 lira gi i bir bedelle karsilasinca baya bozuluyorlar yani bende magdurum bu durumdan.hicde hos olmuyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.