Alışveriş Biz

Makarna yapmayı da öğrendik…

Arada bir okuldan kaçamak yapıyoruz. Evet öğretmenler buna karşı biliyorum ama, dayanamıyorum.
Geçen Cuma çocuklarımızla birlikte, Cesur Doruk’un açtığı Family Hug Atölye’ye makarna yapmak için davet edildik. Atölye şahane, Cesur’un orada muhteşem işler yapacağına eminim. Bizim katıldığımız etkinlik de hem bizim hem de bızdıklar için çok eğlenceli geçti. Irmak elinde Barbie’siyle kah makarna yaptı, kah arkadaşlarımın çocuklarıyla oynadı. Tabii makarna yapmanın onun için en keyifli kısmı hamur yoğurmaktı… Ve açıkça söylemek gerekirse beni çok şaşırttı. Evde fotoğrafını çekmek için 40 takla attığım cadı, fotoğrafçıya birbirinden güzel pozlar verdi. Henüz fotoğraflar elime ulaşmadı ama aldığım an burada paylaşacağımdan emin olabilirsiniz. Kızımı tanıyamadım resmen. Çocuk demek ki iPhone ya da iPad değil, profesyonel makineye poz vermeyi seviyor. 
 
Pozcu cimcime
Chicco “To Be” Fashion koleksiyonu minik mankenleri

Şaşırdığım diğer bir nokta da üstünü sorunsuz değiştirmesi oldu. Şöyle ki, normalde kendi seçmediği kıyafetleri asla giymez. O gün, Chicco da bizimle birlikteydi. Çocuklar için yeni koleksiyondan ürün getirmişlerdi.  Pembe delisi kızımın şansına sarı tişört çıktı (pembeden fenalık geçirmek üzere olduğum için bu duruma çok sevindim tabii). Fotoğraf çekimi için “bunu giydirmem gerek” dediğimde çıtı çıkmadı. Seve seve giydi. Oysa ben Chicco yetkililerine “giydireceğime söz veremiyorum” bile demiştim. Dediğimin tersini yapacak ya, giydi işte bir şey demeden… Hatta çok da beğendi. Bir de beyaz pantolon vardı ancak o kadarına ses çıkarır diye hiç giydirmeye yeltenmedim…

Saat 13.00 sularında girdiğimiz atölyeden 16.30’da çıktık.  Irmak’a kalsa daha çok dururduk orda…. Önce makarnamızı yaptık, ardından da tatlımızı. Daha sonra çocuklar boya yaparken biz de  Çocuk Gelişim Uzmanı Tuğçe Acaröz Oğuz’dan “evde kaliteli zaman geçirmek” konusunda bilgi aldık. Bunun için en güzel yöntemlerden biri makarnaları kullanmak. Boyayabilir, yapıştırabilir, şekiller yapabilirsiniz… Hatta Tuğçe güzel de bir ipucu verdi: Tabii ki istisnalar kaideyi bozmaz ancak şu bir gerçek ki babalar anneler gibi oynayamıyorlar. Tuğçe de diyor ki: “O zaman babayla başka bir şey yapsın. Mesela babanın işyerine gitsin, mesela markete gidip alışveriş yapsınlar, parka gitsinler… “ Ben bu konuda şanslıyım çünkü Arkın Irmak’la çok güzel oynuyor. Hatta Metro’ya alışverişe de, parka da gidiyor. Eğer siz henüz babasıyla dışarıda zaman geçirmesini denemediyseniz, Tuğçe’nin önerisini unutmayın.
 
Makarna yapmak zevkli olsa da sanırım hep hazır almaya devam edeceğim. O kadar uğraşmak hamurumda yok. Ne kadar istesem de mutfakla bütünleşemiyorum. Tamam yapmayı biliyorum, ancak bu bilgi hep teoride kalsın istiyorum….
 
Chicco bize bir de sürpriz yaparak çocuklar için bakım ürünleri hediye etti. Bizim cadı eve gelince torbayı “parfüm var mı” diye açtı. Ne diyeyim, küçük bir kadın yetişiyor! Beyaz pantolonu da evde denettim. Aslında elime ilk aldığımda küçük gelir sanmıştım ancak hemen oldu üzerine. Bununla ilgili görüşlerimi de aşağıda yazacağım…
 
Bu keyifli gün için hem Cesur’a hem de Chicco Türkiye’ye çok teşekkür ediyorum.
BU DA BENİM  NOTUM: Bayıldığım beyaz pantolon, 3 yaş için. Etiketinde 98 cm yazıyor. Bizim cadı 4 yaşında, 107 cm. Ve üzerine oldu. Yanlış anlaşılmasın ancak markalar arasında bu beden uyuşmazlığı durumu beni çok zorluyor. Mağaza dolaşmayı, giysileri denemeyi sevmediği için genellikle Irmak yanımda yokken alışveriş yaptığım için bedeni tutturamıyorum. Bir markada 5-6 yaş giyerken, diğer bir markada 3 yaş oluyor. İçinde 110 cm yazan bir yağmurluk küçük gelirken 98 cm yazan pantolon nasıl da cuk diye oluyor, bunu gerçekten anlamıyorum. Tama zayıf ama beli değil, boyu da tam oldu. Eğer bu pantolonu mağazadan alıyor olsaydım bedeni tutturamayacaktım demek ki… Ayakkabıda durumu bir derece anlıyorum fakat kıyafetlerdeki bana mantık dışı geliyor.  Gardırobunda birbirinden farklı onlarca marka var, hepsi başka beden! İtalyan, İspanyol, İngiliz, Türk, Amerikan markaları ayrı bedenler artık onu çözdük de, aynı ülkeden iki marka da çok farklı olabiliyor. Bu hiç değişmeyecek, biliyorum… Göz kararı alışverişe devam edeceğiz. 
 
Chicco bakım ürünleri için teşekkürler
Makarna hamurundan adam yaptık… 
Elim hamurda gözüm objektifte 🙂

Makarnalarımız kururken…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı