Hazırsanız, yeniden başlıyoruz.

Tam dört yıldır olduğu gibi MentalUP indirimi bu ay başladı. Her yıl uygulamayı, o yıl eklenen özellikleri anlatıyorum, indirim koduyla beraber binlerce çocuğa ulaşıyoruz.

Ailece akıl ve kutu oyunlarına olan merakımızı artık bence takip eden herkes çok iyi biliyor. En sevdiklerimi aralıksız öneriyorum, her çocuğa ulaşsın istiyorum.

Özellikle uzaktan eğitimin tüm dengeleri değiştirdiği, tablet- telefon kullanımının hepimizde soru işaretleri yarattığı bu dönemde MentalUP gibi faydalı uygulamalara çok ihtiyacımız var. “İhtiyacıMIZ” dedim çünkü çocuklar kadar bizim de var. Irmak kendi yaş grubunu, biz de yetişkin versiyonunu oynuyoruz.

Sözü fazla uzatmadan bilmeyenler için, dört yaştan itibaren rahatlıkla kullanılabilen MentalUP’ı anlatmayı, bilenler ve daha önce deneyimleyen için de değişikliklerden söz etmeyi istiyorum.

 

İndirim kodumuz: 3095 Bu kodu yazmanız gereken sayfa: www.mentalup.net/sebnem Bu sayfada bütün paketleri göreceksiniz. Yukarıda kodu yazmanız gereken alanı da… İşte oraya 3095 yazınca “bize özel” indirimi göreceksiniz. Paketi seçiyorsunuz sonraki aşamaya geçiyorsunuz. E-mail adresinize bir aktivasyon kodu geliyor. Daha sonra MentalUP’ı kullanmak istediğiniz telefon ya da tablete indirin, üyeliğinizi yapın, aktivasyon kodunu girin ve başlayın. Tabii isterseniz bilgisayardan da devam edebilirsiniz.

Oyunlar, yani egzersizler, “Hafıza, Görsel, Dikkat, Mantık ve Sözel”den oluşuyor. Yani her konuyla ilgili bulabilirsiniz. Seçtiğiniz pakete göre de içerikleri değişiyor haliyle. En sevdiğim yanlarından biri oynadıktan sonra ortalamayı görmeniz. Bence güzel bir detay; her bir egzersizde çocuğun ne yönde desteklendiği de yazıyor. O günkü çalışmanın sonundaki kazanımları da anlatılıyor.

Çocuklar için önerilen süre her gün 25 dakika. Yani her gün 10 egzersiz. Zaten siz siteye girdiğinizde kaldığınız seviyeden başlıyorsunuz. Oyunlar her gün ilerliyor, 11-12 diye devam ediyor, harita değişiyor, çocuğun karşısına hep aynı harita çıkmıyor. Haritalarda sandıklar da gizli. Bu sandıklarda genel kültür bilgileri var, oyunla ilgili değil. Biz önce ipucu sandık fakat değilmiş. Haritanın konusu neyse ona göre genel kültür bilgisi geliyor. Bir güzellik de haritaların değişmesi. Mesela diyelim ki ormanda başladınız, üç gün sonra çocuğunuz birden kendini ayda buluyor.

Devam ediyorum. Bütün bu egzersizler bittikten sonra “Performans – Çalışma Raporu”nu görüyorsunuz. Bu rapor hem çocuğunuzun egzersizleri çözmede yaşıtlarına göre ne seviyede olduğunu gösteriyor, hem kendi becerileri arasından öne çıkan yönlerini gösteriyor, hem geliştirilebilir yönlerini gösteriyor, hem de düzenli yapıp yapmadığını gözlemleyebiliyorsunuz.

Çocuklar için en keyifli değişikliklerden biri de artık oyunda bir karakter olması. Harika da bir gardırobu var. Giydiriyorsunuz, seviyelerde ilerledikçe gardırop zenginleşiyor. İşin güzel yanı, tıpkı oyunlar gibi sürekli de güncelleniyor. Evet, oyunlar da öyle. Yani, hiç bitmiyor.

Sitede çocuk gelişimi ile ilgili makaleler dahi bulabiliyorsunuz. Bana en çok sorulanlardan biri BİLSEM olduğu için, onu da ekleyeyim. MentalUP BİLSEM’i destekliyor, öğrencileri hazırlıyor.

ÖNEMLİ BİR NOT:

Geçen yaz akademik bir çalışma yapmışlar. İngiltere’nin en prestijli üniversitelerinden University Collage London ile yapılan çalışma sonunda MentalUP’ı düzenli kullanan çocukların dikkatini ve konsantrasyon becerisini yüzde 100’ün üzerinde arttırdığı ispatlanmış. Bence daha fazla bir şey yazmama gerek yok.

Ben yine indirimi kaptığımın müjdesini verdim, artık karar sizin. Tavsiye ediyorum, “keşke her çocuk oynasa, böyle kaliteli zaman geçirse” diyorum… Keyifli oynamalar.

 

 

 

 

Reklam
İşbirliği

 

9 Responses

  1. Yazı ve indirim bilgisi için çok teşekkürler. Ben de sizin gibi düşünüyorum. Oyunun Türkçe değil İngilizce oynanması taraftarıyım. Özellikle dil gelişimi için muazzam bir adım olacaktır. Ayrıca sadece çocuklar için değil normal bireyler için bile faydalı olabilecek bir uygulama. Geçtiğimiz yıl Lumosity denemiştim. Bir yerden sonra ille de ücret öde diye tutturunca bırakmıştım.

  2. Merhabalar Şebnem hanım
    Geçen yıl sizin sayenizde tanıştık mentalup la.
    Bugün kullanım süremiz dolmuş bir yıllık almıştık oğlum çok severek oynadı yine yenilemek istiyorum bir yıl olarak.sizin indirim kodunuzu kullanıcam tarif ettiğiniz gibi mentalup.net/sebnem den mi yenilemem lazım yardımcı olursanız çok sevinirim

  3. Bizde aldik çok begendik. Ciddi bir indirim yapıyorlar sebnem hanim sayesinde tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.