Biz

MentalUp indirimi başladı

Hazırsanız, yeniden başlıyoruz.

Tam altı yıldır olduğu gibi MentalUP indirimi bu ay başladı. Her yıl uygulamayı, o yıl eklenen özellikleri anlatıyorum, indirim koduyla beraber binlerce çocuğa ulaşıyoruz.

Önce büyük indirimi söylüyorum, ardından anlatmaya başlıyorum.

Benim kodumu kullanan herkes bir yıllık ücret karşılığında 18 ay abone olacak. Yani benden size altı ay hediye.

Ailece akıl ve kutu oyunlarına olan merakımızı artık bence takip eden herkes çok iyi biliyor. En sevdiklerimi aralıksız öneriyorum, her çocuğa ulaşsın istiyorum.

Özellikle uzaktan eğitimin tüm dengeleri değiştirdiği, tablet- telefon kullanımının hepimizde soru işaretleri yarattığı bu dönemde MentalUP gibi faydalı uygulamalara çok ihtiyacımız var. “İhtiyacıMIZ” dedim çünkü çocuklar kadar bizim de var. Irmak kendi yaş grubunu, biz de yetişkin versiyonunu oynuyoruz.

Sözü fazla uzatmadan bilmeyenler için, dört yaştan itibaren rahatlıkla kullanılabilen MentalUP’ı anlatmayı, bilenler ve daha önce deneyimleyen için de değişikliklerden söz etmeyi istiyorum.

 • Özel dikkat egzersizleriyle, çocukların odaklanmalarına yardımcı oluyor.
 • Problem çözme becerilerini geliştiriyor.
 • Dil becerilerini destekliyor.
 • Matematiksel zeka oyunlarıyla işlem yapabilme becerilerini geliştiriyor.
 • Hafıza gelişimine yardımcı oluyor.
 • Düzenli kullanımda çoklu zeka gelişimini destekliyor.
 • Düşünme ve öğrenme becerilerinin gelişimini destekleyerek okul başarısına da katkı sağlıyor.
 • Oyun öncesi için tüm oyunlara sesli yönergeler eklenmiş.
 • Oyunlar, çocukların yaşına ve sınıfına göre yeniden kategorize edilmiş. Mesela ilkokul 1’inci sınıf öğrencisine, kesirlerle ilgili oyunlar hiç görünmüyor. Ya da 4’üncü sınıf öğrencisine sayı sayma oyunları hiç görünmüyor. Bu sayede, daha eğlenceli hale gelmiş.
 • Bugüne kadar bilişsel becerileri geliştirmeye yönelik oyunlar vardı. Bu yıl, okul derslerine yardımcı olacak eğitsel oyun sayıları artırılmış.
 • En önemli gelişmelerden biri de AİLE PAKETİ özelliği eklendi. Artık bir hesap altında 3 farklı kullanıcı profili oluşturulabilir. Üstelik tek ödeme ile (1 tane tam sürüm alıp 3 kardeş kullanabiliyor. Şu anda fiyat farkı yok.)
 • Biz Irmak’la Türkçe de oynuyoruz İngilizce de. İngilizce oynamasını daha çok tercih ediyorum diyebilirim.
 • Geçen yıldan bu yana yetişkinler de kayıt olabiliyor.

 

İndirim kodumuz: 3095 Bu kodu yazmanız gereken sayfa: www.mentalup.net/sebnem Bu sayfada bütün paketleri göreceksiniz. Yukarıda kodu yazmanız gereken alanı da… İşte oraya 3095 yazınca “bize özel” indirimi göreceksiniz. Paketi seçiyorsunuz sonraki aşamaya geçiyorsunuz. E-mail adresinize bir aktivasyon kodu geliyor. Daha sonra MentalUP’ı kullanmak istediğiniz telefon ya da tablete indirin, üyeliğinizi yapın, aktivasyon kodunu girin ve başlayın. Tabii isterseniz bilgisayardan da devam edebilirsiniz.

Oyunlar, yani egzersizler, “Hafıza, Görsel, Dikkat, Mantık ve Sözel”den oluşuyor. Yani her konuyla ilgili bulabilirsiniz. Seçtiğiniz pakete göre de içerikleri değişiyor haliyle. En sevdiğim yanlarından biri oynadıktan sonra ortalamayı görmeniz. Bence güzel bir detay; her bir egzersizde çocuğun ne yönde desteklendiği de yazıyor. O günkü çalışmanın sonundaki kazanımları da anlatılıyor.

MentalUP, beş farklı dilde kullanabildiğiniz 120’den fazla ülkede 10 milyondan fazla kullanıcısı olan pedagojik ürün sertifikalı ve ödüllü bir eğitim platform. Uygulamada 135’ten fazla eğitici zeka oyunu ve 200’den fazla fiziksel egzersiz var. Egzersiz, 3 farklı zorluk seviyesinde geliyor. Tam sürüme geçince yine her kullanıcıya özel bir günlük egzersiz planı hazırlanıyor.

Çocuklar için önerilen süre her gün 25 dakika. Yani her gün 10 egzersiz. Zaten siz siteye girdiğinizde kaldığınız seviyeden başlıyorsunuz. Oyunlar her gün ilerliyor, 11-12 diye devam ediyor, harita değişiyor, çocuğun karşısına hep aynı harita çıkmıyor. Haritalarda sandıklar da gizli. Bu sandıklarda genel kültür bilgileri var, oyunla ilgili değil. Biz önce ipucu sandık fakat değilmiş. Haritanın konusu neyse ona göre genel kültür bilgisi geliyor. Bir güzellik de haritaların değişmesi. Mesela diyelim ki ormanda başladınız, üç gün sonra çocuğunuz birden kendini ayda buluyor.

Devam ediyorum. Bütün bu egzersizler bittikten sonra “Performans – Çalışma Raporu”nu görüyorsunuz. Bu rapor hem çocuğunuzun egzersizleri çözmede yaşıtlarına göre ne seviyede olduğunu gösteriyor, hem kendi becerileri arasından öne çıkan yönlerini gösteriyor, hem geliştirilebilir yönlerini gösteriyor, hem de düzenli yapıp yapmadığını gözlemleyebiliyorsunuz.

Çocuklar için en keyifli değişikliklerden biri de artık oyunda bir karakter olması. Harika da bir gardırobu var. Giydiriyorsunuz, seviyelerde ilerledikçe gardırop zenginleşiyor. İşin güzel yanı, tıpkı oyunlar gibi sürekli de güncelleniyor. Evet, oyunlar da öyle. Yani, hiç bitmiyor.

Sitede çocuk gelişimi ile ilgili makaleler dahi bulabiliyorsunuz. Bana en çok sorulanlardan biri BİLSEM olduğu için, onu da ekleyeyim. MentalUP BİLSEM’i destekliyor, öğrencileri hazırlıyor.

ÖNEMLİ BİR NOT:

Bir süre önce akademik bir çalışma yapmışlar. İngiltere’nin en prestijli üniversitelerinden University Collage London ile yapılan çalışma sonunda MentalUP’ı düzenli kullanan çocukların dikkatini ve konsantrasyon becerisini yüzde 100’ün üzerinde arttırdığı ispatlanmış. Bence daha fazla bir şey yazmama gerek yok.

Ben yine indirimi kaptığımın müjdesini verdim, artık karar sizin. Tavsiye ediyorum, “keşke her çocuk oynasa, böyle kaliteli zaman geçirse” diyorum… Keyifli oynamalar.

Bir gelişmeyi de eklemek isterim. MentalUP etkinlik alanında BİLSEM şampiyonası başlattı. Şampiyonaya birinci, ikinci ve üçüncü sınıflar katılabiliyor. Yani BİLSEM sınavına girecek öğrenciler. Her hafta yeni bir test açılıyor. Bir kullanıcı dilediği kadar çözebilir. Sınavı bitiren kullanıcı sonuçlarını öğretmeni veya arkadaşlarıyla WhatsApp üzerinden paylaşabilir veya dilerse sosyal medya hesaplarında duyurabilir. Sınav bittiğinde liderlik tablosunda puanını, sırasını görebilir. Test sırasında da yanlış cevap verirse doğru cevabı anında görebilir. Testte süre sınırı var ve erken bitirenlere bonus puan veriliyor. Zamanı iyi kullanmak önemli. Bunu da eklemek istedim ki, BİLSEM sorularınıza cevap olabilsin diye. 🙂

 

 

 

Reklam
İşbirliği

 

12 Yorum
 1. parke 4 sene ago
  Reply

  Merhaba indirimden faydalanmak için ne yapmalıyız?

  • Şebnem Seçkiner 4 sene ago
   Reply

   yazıda detaylıca anlattım

 2. Kaan Karadeniz 4 sene ago
  Reply

  Yazı ve indirim bilgisi için çok teşekkürler. Ben de sizin gibi düşünüyorum. Oyunun Türkçe değil İngilizce oynanması taraftarıyım. Özellikle dil gelişimi için muazzam bir adım olacaktır. Ayrıca sadece çocuklar için değil normal bireyler için bile faydalı olabilecek bir uygulama. Geçtiğimiz yıl Lumosity denemiştim. Bir yerden sonra ille de ücret öde diye tutturunca bırakmıştım.

 3. Funda 4 sene ago
  Reply

  Merhabalar Şebnem hanım
  Geçen yıl sizin sayenizde tanıştık mentalup la.
  Bugün kullanım süremiz dolmuş bir yıllık almıştık oğlum çok severek oynadı yine yenilemek istiyorum bir yıl olarak.sizin indirim kodunuzu kullanıcam tarif ettiğiniz gibi mentalup.net/sebnem den mi yenilemem lazım yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Şebnem Seçkiner 4 sene ago
   Reply

   Merhaba. Evet o şekilde yapmanız gerekiyor…

 4. Timur Demir 4 sene ago
  Reply

  İndirimden yararlandım teşekkürler.

 5. Rabia 4 sene ago
  Reply

  Bizde aldik çok begendik. Ciddi bir indirim yapıyorlar sebnem hanim sayesinde tavsiye ediyorum.

 6. Enes Talha UÇAR 3 sene ago
  Reply

  teşekkür ederim.

 7. Senem aydın 3 sene ago
  Reply

  Merhaba bilgi alabimirmiyim

 8. Yesim 3 sene ago
  Reply

  Merhaba, yurt dışında yaşayanlar için ödeme nasıl oluyor acaba

 9. Gülay 2 sene ago
  Reply

  Çok afedersiniz yanlış seçim yapıyormuşum 🙈 Çok teşekkür ederim ikinci defa indiriminizden faydalandık 😘🥰

 10. Zeynep Buğday 2 sene ago
  Reply

  Merhabalar, sayfanızı yeni keşfettim, indirim kodunuz hala geçerli midir acaba?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı