Ta ta ta tammm…

Şu an da okul arayan velileri çok iyi anlıyorum. Hatta anlamaktan öte görüyorum, blog yazılarımın okunma oranlarından anlaşıyor yine okul arayışının başladığı. Ne zorlanmıştım ben de o dönem. Aklımdaki seçenekleri dörde indirmiştim. Arkın da “İkiye indirince ben devreye gireceğim” demişti, dörtten ikiye düşüp sonra da KALEV’e karar vermiştik. O gece öyle güzel uyumuştum ki karar verdiğimiz için. Üzerimden nasıl büyük bir yük kalkmıştı anlatamam. Çocuk küçük, onun adına karar veriyorsun. Belirli kriterlerin var, şaşmasın diye uğraşıyorsun. Seçimimizden çok memnunuz. Zaten bizden önemlisi, Irmak mutlu. Ooo bana kalsa şimdi okul seçimi hakkında sayfalarca yazabilirim. KALEV diye arama yaptığınızda tüm bu süreci görebilirsiniz. Özel okul tercih etme nedenlerimi de yazmıştım. Hepsi tam da bu sitede…

Şu anda okul arayan anne babalar görüşmelere gidiyorlar evet bir de fuar haberim var size. 24-25 Şubat’ta Zorlu PSM İstanbul’da Özel Okul Tercih Fuarı ve Veli Zirvesi düzenleniyor. Sloganları: “Tercihiniz Geleceği Belirler.”

Zirvede, Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir? Konu başlığı ile, eğitim bilimci, yazar Dr. Özgür Bolat aileler ile bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

M-Gen Gelecek Planlama Merkezi’nin Kurucusu ve Kişisel Gelecek Planlama Danışmanı Ufuk Tarhan, “Gelecek Tasarlanabilir!” başlıklı konuşmasıyla OTF Veli Zirvesi’nde katılımcılarla buluşacak.

Bahar Anahmias, Dinçer Güner, Neslihan Erdoğdu ve daha birçok sürpriz konuşmacının yer alacağı dolu dolu bir program bizi bekliyor.

Ya evet, şaka maka 25 Şubat Pazar saat 14.00’da ben de oradayım.

OTF Veli Zirvesi’nde; okul tercih döneminde yaşanan zorluklar, doğru okul seçim kriterleri, çağdaş öğretim yöntemleri, erken çocukluk döneminde oyunun yeri ve önemi, yeni öğrenme sistemleri ve dijital platformlar, dijital yaratıcılık ve kodlama eğitimi, yabancı dil eğitimi ve önemi, yaratıcı drama eğitimi, sanat ve tasarım eğitimi, beden eğitimi ve spor aktivitelerinin eğitime katkısı, çocuklarda görülen psikososyal gelişim evreleri ve karşılaşılan sorunlar, eğitim ve satranç,eğitimde beslenmenin önemi, çocuk ve astroloji gibi pek çok konu gündeme getirilecek.

‘OTF Özel Okul Tercih Fuarı’ ve ‘OTF Veli Zirvesi’, Idecon Idea & Congress’in iletişim partnerliğinde ve Euromessage, Karnaval Radyo’nun medya sponsorluğunda 15 bin ziyaretçi ağırlayacakmış.

Siz de gelin, konuşalım. Hep #bendeğilhormonlarımyaptı mı diyeceğiz? Bu kez de okul konuşalım. Konumuz da: “Bir velinin huzur listesi.”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamı

post-image
Biz

Neden kırıldım?

Çok cansınız. Sesim çıkmayınca merak ediyorsunuz, soruyorsunuz. Ben de anlatmaya çalışıyorum her şeyi. Bazen de detay veremiyorum işte. Ya da öyle oluyor ki, “neyi...
devamı