Biz Cimcirik & Ben Seminer

Okul sürecinde 3. durak: Özel Denizatı Okulları

 denizati1

Başlıkta üçüncü durak dedim ama belki de başka okul bakmam. Ya da bir okul daha var aklımda, ona da bakar, öyle karar veririm… Çoğul konuşmak lazım gerçi de kocayla pek konuşamıyoruz okul mevzusunu. Başka konular giriyor araya…

Önce Almanca, sonra İngilizce öğrenen Avusturya Lisesi mezunu karı koca olarak taktık biz Almanca’ya. Çünkü bu bir gerçek ki Almanca’dan sona İngilizce öğrenmek çok kolay. Ve hep söylediğim gibi, kızım için yapabileceğim en iyi şey, ona iyi bir eğitim vermek. Eğer piyango çıkmaz, Sayısal’da bir mucize yakalamazsam, hanlar hamamlar bırakamayacağım. İyi eğitim vermek benim en büyük görevim.

Denizatı’nı çok duyuyordum. Seven çok seviyor, sevmeyen de önünden geçmiyor. Eğitimi için de ya çok harika şeyler duyuyorum ya da duyduklarım beni dehşete düşürüyor. Orta karar konuşan kimse yok. 13 Aralık Cumartesi Günü, Kayışdağı’nda, okul binasında düzenlenen tanıtım gününe katıldık. Sonuç: Beğendim! Hatta beğendik. Ancak soru işaretleri ile doldum son duyduklarımdan sonra. Soru işaretlerini şimdi bir kenara bırakırsak…

Bizden çocukla gitmemizi istediklerinde ayrı duracağımız hiç aklıma gelmezdi açıkçası. İçeri girdik ve çocukları anaokulu bölümüne aldılar. Zaten önden hazırlıklar yapılmış. Her çocuğun yaka kartı hazır bekliyordu danışmada. Irmak ağladı tabii aryılmamız gerektiği söylenince. Hatta ben de “Telefonda neden söylemediniz? Evet burası bir kurum ancak sizi tanımıyorum ki” diye biraz caz yaptım. Irmak’a bir hafta boyunca “okulu beraber gezeceğiz” dedikten sonra kötü oldu bu durum. Neyse Arkın Irmak’la yukarı çıktı. 10 dakika kaldı ve indi… Daha sonra Irmak iki saat sorunsuz bir şekilde kaldı orada.

Biz de okulu çok az gezip, konferans salonuna geçtik. Okul Müdürü, aynı zamanda Matematik ve Fizik öğretmeni olan Murat Atçı, aklımızdaki her şeyi daha biz sormadan anlatmaya başladı.

İşte özetle dinlediklerimiz:

 • Amaçları, çağdaş düşünen, en az iki dil bilen çocuklar yetiştirmek. “Yarışatı” zihniyetine tamamen karşılar.

 • Bir kere okul ve servis ücreti ödüyor sonra bir daha elinizi cebinize atmıyorsunuz. Hafta sonu dahil tüm sportif faaliyetler, okul kitapları, forma, çocuğun eğitim yılı boyunca ihtiyaç duyacağı tüm araç gereçleri çanta, toka… Her şey okul tarafından veriliyor. Şehir içi geziler de bu ücrete dahil.

 • Hazırlık ve birinci sınıfta haftada 8 saat Almanca eğitimi var. İkinci sınıfta İngilizce başlıyor.

 • Kantin yok. Çocukların yanlarında para olmasına hiç gerek yok. Herkes aynı kıyafeti giydiği aynı çantayı kullandığı için, gelir seviyesinde farklılıklar olsa dahi bu asla belli olmuyor.

 • İlk 3 sene sınav yok. Hafta sonları eve, çocuğun o hafta okulda öğrendiği her şeyi kapsayan çalışma kitapçıkları gönderiliyor. Bu kitapçığa, müdür dahil 3 kişi bakıyor. Anne-baba, sınıf öğretmeni ve okul müdürü. Kapağında çocukların renkli fotoğrafları, isimleri yazıyor. Sınav yok ama bir şekilde değerlendirme tabii ki var.

 • Tabii eve ödev de verilmiyor hafta sonları bu çalışmanın dışında. Çantasız eğitim söz konusu. Murat Bey “Sizin göreviniz çocuklarınızı okula tertemiz göndermek. Gerisini biz hallediyoruz” diyor kısaca.

 • Kimsenin resmi bir diğerinden daha güzel diye asılmıyor panoya Ya herkesin, ya kimsenin. Bireysel değil, her şey takım çalışması ile yapılıyor. Kimse tek başına birinci olmuyor.

 • Lisede dahi, öğretmen sınav sonuçlarını yüksek sesle söylemiyor. Çocuk gidiyor, kendisi bakıyor öğretmenin gösterdiği kağıttan.

 • Murat Atçı “Kişi sen çok kendiyle rekabet etmeli” diyor. Tüm bu sistemin nedeni de işte bu. Dışarıdan bakınca çocuklar sani fanustaymış gibi görünüyor. Oysa bir şekilde hepsinin birbirinin notundan haberi oluyor. Yani fanus söz konusu değil.

 • Öğretmenler Günü ya da diğer özel günlerde hediye yasak. Çocuklar öğretmenlerine resim yapıyor, onu hediye ediyor.

 • Yemeğe gitmek bile sırayla. Her gün kura çekiliyor ve ona göre yemekhaneye iniliyor. İtiş-kakış, ben birinci olacağım, durumu söz konusu değil.

 • Almanca ve İngilizce eğitim, çok iyi derecede. Sertifia programlarını da çok detaylı anlattı Murat Bey ancak burada özet yazdığım için detaya girmeyeyim dedim.

 • Evet bahçesi küçük. Ancak biz bunu hep ikinci planda tuttuğumuz için beni rahatsız eden bir şey olmadı. Yalnız aklıma tuvaletler takıldı. Bizim dolaştığımız katta 6-7 sınıf vardı. Her sınıf ortalama 22 kişi. Bir kızlar tuvaleti var bir erkekler. Pek yeterli görünmedi bana ancak okul tercihimde etkili bir neden değil bu. Sadece yazmak istedim.

 • Çocuklar çok iyi takip ediliyor. Mesela bir çocuk zayıf aldıysa, bu konuda özel olarak öğretmenleriyle çalışıyor, ta ki notu yükselene dek.

 • Anaokulu ve ilk 3 sene, veliler öğretmenler ile yalnız konuşamıyor. Rehberlik öğretmenleri de mutlaka birlikte görüşmede bulunuyor. (İşte beni düşündüren konu bu mesela) Sınıf öğretmeni ile saat 5’e, rehber öğretmen ile 7’ye kadar görüşmek mümkün. Murat Bey “Bizim telefonlarımız da tabii ki 24 saat açık” diyor.

 • Drama ve satranç, zorunlu dersler.

 • Birinci snıftan itibaren sunum ödevleri veriliyor. Anne baba da gelip dinliyor.

 • İkinci sınıfta flüt dersi başlıyor, 3 ve 4’te mandolin. 5. sınıfta yeteneği olan çocuklar gitar dersi alabiliyor. 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri için perküsyon dersleri bile konmuş.

 • Spor da çok kuvvetli. Hafta sonu dahil spor dersleri var. Hatta isteyen olursa diye jonglör dersleri bile açılmış. Hafta son dersleri, hafta sonu servis ile ulaşım da ücretsiz.

 • Okul sabah 8.30’da başlıyor, 5’te bitiyor.

 • Başarı bursu verilmiyor ilk seneden. Ancak anne babanın ekonomik durumu kötüleşirse okul tabii ki destek veriyor. Ödeme yapman lazım diye kimse sıkıştırılmıyor.

 • Okul ücretleri bu yıl Anaokulu 21 bin 500 TL. 1-5. sınıf arası 24,350 TL. 6-7-8. Sınıf 28 bin 200 TL. Zamlar, enflasyona göre yapılıyor. Ödemeler 12 taksitte alınıyor. Peşin ödemede ise %5 indirim söz konusu. Servis ücretlerini soramadan çıktık acelemiz olduğu için.

Aslında yazacak daha çok detay var. Okulun veli seçmesi (Kötü anlamda değil. Herkes aşağı yukarı aynı segmentte oluyor. Örneğin siz çocuğunuza cep telefonu için “hayır” derken, sınıf arkadaşlarının yüzde 95’inin anne babasının da “hayır” yanıtını verdiğinden emin oluyorsunuz. Öğrencilerin mutluluğu ön planda. Mutlu ve özgüvenli çocukların her şeyi başarabileceğini söylüyor Murat Bey. Çocuklara “dayatılanı yapmayın, sorgulayın” fikrini benimsetmeyi amaçlıyorlar. Lisesi de var. (Bunun TEOG’u etkileyip etkilemediği tartışılır)

Daha yazsam uzar bu yazı da, çok oldu sanırım.

Fiyatı yazmak kolay geliyor evet ancak kabaca hesapla ayda 2 bin 500 TL demek. Kolay değil. Ancak bu şekilde eğitimden yana bir anne olarak da istediğim okulların başında geliyor Denizatı. Hem de ilk duyduğum günden beri. İki dili de çok iyi vermesinin yanı sıra, tek tip kıyafet, tek tip çanta olması, sınav yapılmaması benim için hep artı özellikleri. Irmak gibi rekabet etmeyi seven bir çocuğun, çok sert bir okulda mutsuz olacağını düşünüyorum. Burada sınav olmaması, takım çalışması mantığının uygulanması hep olumlu özellikler Tabii benim için.

Kesin atladığım bilgiler de vardır. Onlar için de kusura bakmayın. En çok önem verdiklerimi not almışım 🙂

Bakalım ne yapacağız. Daha önümüzde birkaç ay var karar vermek için.

Gezdiğim diğer iki okul KALEV ve İELEV ile ilgili bilgileri de okuyabilirsiniz.

 #cimciriginokulu

72 Yorum
 1. Normalleşmeye çalışan snne 9 sene ago
  Reply

  Ben cocugumu denizatından aldım 3 senenin sonunda, size anlatılan herşey bize de söylendi, ama cocukları takipleri zayif, okul cok büyüdüğü icin , anlattıklarıni ysosmiyotlsr

  • ManyakAnne 9 sene ago
   Reply

   ne kadar zor bir konu… ben de anasınıfında kendi okulunda devam ettireceğim. sonra bakacağım..

  • Tolga Cetin 6 sene ago
   Reply

   Elbette ailelerin beklentileri birbirinden farklı olabilir ancak nasılsa özel okula yolluyorum bu kadar da para veriyorum, her şeyi okul yapsın biz de hiçbir şeye karışmayalım diye düşünen bütün aileler, okul hangisi olursa olsun, sonunda hayal kırıklığı yaşıyorlar.

   Okul ister özel ister kamu olsun, çocuğunuzu yakından takip etmek durumundasınız – ben iş güç sahibiyim zamanım yok diyorsanız, aynı zamanda çocuk sahibi olduğunuzu ve işten çok ona karşı sorumlu olduğunuzu hatırlamanız gerekiyor. Buna istediğiniz kadar karşı fikir üretebilir itiraz da edebilirsiniz – lakin bu sorumlu olduğunuz gerçeğini değiştirmez. Yine de hayat sizin, 20 sene sonra tercihleriniz konusunda pişman olmayacağınıza emin olun derim.

   Biz Denizatı’nda 8 seneyi bitirdik, oğlumuz bu hafta ortaokuldan mezun oluyor.

   Özel sebepler ile İstanbul’dan ayrılmanın arifesinde TEK ama TEK üzüntümüz Denizatı Lisesi’ne devam edememekten ibaret!

  • Pemra 4 sene ago
   Reply

   Kesinlikle katılmıyorum çocuğum bu sene lgs ye girdi ve yaptığı en iyi sonucu çıkardı öğretmenleri tek tek hepsiyle özel olarak ilgilendi okulum basında ne derilerde aynen yapıldı 9 senelik bir denizatı velisi olarak çocuk gayret ederse okulun her imkanı sunduğunu hatta çocuktan çok çalışmak istediğinden eminim kızımın sahil olduğu düşünce yapısı atatürkçülük eşitlik yüksek seviye ingilizce ve B1 seviyesinde yani çok iyi bir almancayla mezun yani avusturyanin hazirligni atlayabildi bir şekilde okulumuzdan mezun olduk kızımla birlikte okulda büyüdü gelişti ama hiç bir zaman ilgi ve alakasını kaybetmedi kızımın hala 2. evim dediği denizaltına çok şey borçluyuz

 2. Okuldan Memnun Baba 8 sene ago
  Reply

  İki kızım da Denizatı’nda okuyorlar biri 6. diğeri 3.sınıf öğrencisi. Biz aldıkları eğitimden de akademik başarılarından da memnunuz. Tabii ki her şey mükemmel değil. Özellikle sizin de biraz değindiğiniz gibi , okulun fiziki koşulları bazı özel okullarla kıyaslanabilecek gibi değil. Ama sakın yanlış anlaşılmasın fiziki koşullar dahil her şey yeterli seviyede.

  Benim gözümde orası bir okul ve öncelikle “adam” olmayı öğretmeli. Çocuklarımın ahlaklı, özgür düşünceli, kendilerine güvenleri tam, iletişim becerileri güçlü , vatanını seven ve Atatürk ilkelerine bağlı bireyler olarak yetiştiğini görüyorum.

  Kitap okuma alışkanlığına sahipler ve birkaç müzik aletini çalabiliyorlar. Daha küçükken cimnastik yaptılar, sonra tenis oynamayı öğrendiler. Başka okullarda sadece o konuda gerçekten yetenekli olan çocuklara sunulan imkanlar burada herkese sunuluyor.

  Sınav başarısını en önemli kriter olarak değerlendiren kişiler için şunu belirteyim ki bu okulda iyi öğrencileri bir sınıfa toplayarak onlara özel yükleme yapılmıyor. Başarılı çocuklar değil başarılı sınıflar ödüllendiriliyor. Çocuklar Okulistik sınavlarına giriyorlar ve çocuğunuzun durumunu diğer okullardaki çocuklarla mukayese edebiliyorsunuz.

  Benim almanca bilgim kısıtlı olduğu için özellikle büyük kızımın seviyesini anlamakta sıkıntı çekiyorum 🙁 Ama ingilizce seviyesi için özellikle 6. sınıfta ciddi ilerleme kaydettiğini görüyorum. Yabancı dil seviyelerini tespit için zaten Cambridge ve Goethe Institut sınavlarına giriyorlar. 6.sınıftaki kızım bu sene almanca için Fit 2 (A2) sınavına girdi. İngilizcede gireceği seviyenin adını şimdi hatırlayamıyorum ama merak edenler için söyleyeyim Bilfen’deki yaşıtları bir üst sınava giriyorlar. Sonuçta burada ingilizce ikinci dil ama asla ikinci planda değil. Sadece almancaya göre biraz daha geriden geliyorlar. Kendi adıma ingilizceyi öğrenen bir çocuğun ikinci dili öğrenme konusunda hem daha isteksiz hem de

  Uzun lafın kısası çocuklarımız da biz de okulumuzdan memnunuz. Herkesin okul seçerkenki tercihi farklı olabilir ama bu okul benim kriterlerimi büyük ölçüde karşılıyor.

  Yalnız bir konuyu daha mutlaka söylemeliyim. Eğer çocuğunuzun derslerinde ve TEOG sınavında çok başarılı olmasını istiyorsanız hangi okula verirseniniz verin oturup akşamları onunla ders çalışmanız veya gerektiğinde takviye ders aldırmanız şart. Bu durumu okulun bir eksiği sanmayın. Başarı çıtası anormal yükselmiş durumda.

  Umarım hepiniz memnun kalacağınız bir okul bulursunuz…

  • ManyakAnne 8 sene ago
   Reply

   Harikasınız. Çok teşekkürler detaylı ve bilgi dolu yorumunuz için…

  • 9 senelik Denizatı ogrencisi 4 sene ago
   Reply

   ⁸ben bu sene liseye geçtim alman lisesi hazırlığı atladım genelde durum A2 ama ben almancayu çok sevdim bizi B1 e kadar hazırladılar ben de B1 im tek yaptığım dersi dinlemek odevleri hakkini vererek yapmak oldu

  • Enis 4 sene ago
   Reply

   Bende 2 yıllık taze bir deniz atı velisi olarak dediklerinizin büyük kısmına katılıyorum. Ancak eğitim sistemi ile alakalı olarak geleceğin farklı şekilleneceğini ve sosyal becerileri daha yüksek , yabancı dil bilen ve hayatı tanıyan , kendini ifade edebilen çocukların test çözmeye programlanmış sistemin dişlisi olmaya aday , dilekçe bile yazamayan çocuklardan daha başarılı olacağına inanıyorum , o yüzden TEOG , akademik başarı vs günümüz dünyasında bence pek önemi kalmayan kiriterler gibi artık.

 3. Anonim 8 sene ago
  Reply

  Denizatı Kolejinin kesinlikle tercih etmememiz için nedenler:
  1. Okul gereğinden fazla kalabalık. Ticari kazanç eğitim kalitesinin önüne geçmiş durumda. Okul aşırı kalabalık olduğundan, çocuklar teneffüslerde birbirine çarparak yürüyebiliyor. Tabi bu arada çocuklar arasında çıkan sorunlarda okul sorun çözmekten çok, ÇOCUĞUNUZU PSİKİYATRİSTE GÖSTERİN yaklaşımında bulunacak kadar hayatınızı alt üst edecek bir yaklaşımda bulunuyor. Bir de hareketli çocukları olmayan velilere, çocuğunuzu X İSİMLİ çocuktan, çok yaramaz olduğu için uzak durmasını söyleyin. şeklinde hiç bilimselliğe sığmayan, çocukları yalnızlaştıran ve çocukları daha da öfkeli hale getiren bir zemin hazırlıyorlar. Daha da kötüsü; psiyatriste gittiğinizde, “Bu okulu çok aradınız mı? Böyle bir rehberlik yaklaşımı ne duydum, ne de gördüm! Okulun çocuklara yaklaşımı bilimsellikten uzak! Bir an önce çocuğunuzu bu okuldan alın, kurtulun” mesajlarını Psikiyatrsiten alabilirsiniz. Hayatınızın şokunu size bu okul yaşatır. DÜNYANIZI KARARTIR, BAŞINIZA YIKAR!! OYSA DÜNYANIN EN DEĞERLİ VARLIKLARIMIZ ÇOCUKLARIMIZDIR! HER BİRİMİZ ONLARIN İYİ BİR GELECEK ALMASI İÇİN UĞRAŞMIYOR MUYUZ?!! Ayrıca yakın bir arkadaşımın çocuğu İlkokul 1. Ve 2. Sınıfı okudu. Bu sürede çocukda “kekemelik” baş gösterdi. Uzun bir süre tedavi oldu. Çocuk daha yeni yeni kendine geldi. Ama bir ömür boyu yaşadıkları, okulun yaşattıkları çocuğun hayatında bir “iz” olarak kalacak. En acısı bu bence. PARANIZLA REZİL OLMAK = DENİZATI KOLEJİNDE ÇOCUĞUNUZUN GELECEĞİNİ KARARTMAKTIR!
  2. Bu okulda kabus dolu son bir yıl geçirdik. Hesapta bir dizi sınvalrdan testlerden seçilerek okula çocukları alıyorlar. Ama sonuç tam bir facia!! 7 ay boyunca bit salgını yaşadık. Bitmek tükenmek bilmeyen bit salgınını bugüne kadar devlet okulları dahil hiç bir okulda bu kadar uzun olanını duymadım. Neyse ki okuldan ayrıldık ki bit kabusumuz da sona erdi!! Hijyen sıfır! Okulun tek derdi “PARA KAZANMAK” Her bir sınıftan 8 Şube vardı. Okul küçücük bir alanda. Varın siz düşünün ne kadar öğrenci olduğunu!!!
  3. ATATÜRKÇÜ olmayı, bir marka gibi hiç utanmadan kullanan, ama orada eğitim görüdğümüz süre içerisinde bir kez bile 23 NİSAN, 29 EKİM VB. HİÇ BİR BAYRAM BİR KEZ DAHİ OLSUN ETKİNLİKLERLE ÖZEL PROGRAMLARLA KUTLANMADI!! KÜÇÜCÜK ÇOCUKLARA SİZ BÖYLESİNE ÖNEMLİ BAYRAMLARI NASIL YAŞATMAZSINIZ???? BU MUDUR ATATÜRKÇÜLÜK? WEB SİTESİNE VE OKULUN DUVARLARINA ATATÜRK RESİMLERE KOYMAKLA OLMUYOR!!!
  4. Öğretmen veli görüşmesi bire bir yapılamıyor. Rehberlik gözetimindeki ilkokul öğretmeni sadece “konu mankeni” olarak odada bulunuyor. Ağzını açıpta idarenin korkusundan hiç bir şey ifade edemiyorlar. Sanıldığının aksine çocuğunuzla ilgili açık bir şekilde hiç bir geri bildirim alamıyorsunuz.
  5. İlkokul öğrencileri için kütüphane yok!
  6. Öğretmenleri için öğretmenler odası yok!
  7. İlkokul 3. Sınıftan sonra sınıflar karıştırılıyor.
  8. Eğitim sistemi hepten rezalet seviyede. Bunu anlamanın en iyi yolu çocuğunuzu, başka okulların sınavlarına sokmak. İşte o zaman aradaki uçurum farkını görüyorsunuz. Eğitim istemi sadece 4 işlem üzeirne kurulu. Oysa mantık yürütme, problem çözme becerisi kazanma alanlarında çocuğunuz “sıfır” kalır. İlk başlarda rekabet olmayan, her çocuğu kendi içinde değerlendiren bir sistem insanın hoşuna gidiyor. Ancak “sıfır” sınav nedeniyle, çocuklar Türkiye gerçeğinin çok çok çok gerisinde yetişiyor. Çocuğum yarış atı olmasın derken, bir dolu para vererek çocukalrınızın geleceğini asla bu okulla karartmayın!
  9. Çocuklarım bu okula başlamadan önce çok iyi seviyede İngilizce konuşuyorlardı, biliyorlardı. Ama bu okulda Almanca ve İngilizce geriledi. Dil eğitim kalitesi de “sıfır”. Çünkü iddia ettiklerinin aksine aynı anda iki dili verme konusunda çok yetersizler..
  10. SİZDE ÇOCUKLARINIZIN GELECEĞİNİ BU ATATÜRK TACİRLERİ ELİNDE MAHVETMEYİN!!

  • Anonim 8 sene ago
   Reply

   Anonim olarak okulu ciddi şekildekaralamaya çalışmıuşsınız ancak anlatılanların tümü SANAL bilgilerden ibaret. Eğer gerçekten bir takım sorunlar yaşadıysanız ki üç aşağı beş yukarı benzeri sorunlar HER okulda var, tam adınızı vererek bir yorum yapsaydınız da sizinle iletişime geçebilseydik.

   Şimdi ben de tam tersi şekilde kapsamlı bir mesaj yazıp da insanların kafasını tam çorba haline getirebilirim ama siz çocuğunuzu yarış atı gibi görüyorsanız ki yazılanlardan öyle anlaşılıyor zaten yanlış yerdesiniz, Bilfen sizi paklar.

   • ManyakAnne 8 sene ago
    Reply

    İşte her okulda, her yerde benzerleri yaşanıyor. Birimiz memnunken diğeri şikayetçi olabiliyor.Karalama olarak görmeyin bence, herkes yaşadığını yazıyor. Gayet iyi yorumlar da var…

    • sermin 8 sene ago
     Reply

     Ben de okul kararı almaya çalışan, denizati’ni ciddi olarak dusunen bir veli olarak üstteki kapsamlı sikayet yazısından ve bir o kadar da karşılığında okulu temsilen verilen cevapta n rahatsız oldum. “Bilfen sizi paklar” cevabı maalesef okulun veliye, özellikle de eleştiren ve sorgulayan veliyi sert yaklaşımını destekler nitelikte oldu ki beni en çok düşündüren konulardan biriydi bu.

     • Anonim 8 sene ago

      Sermin Hanım, mesajınız için çok teşekkür ederim.

      Her şeyden önce yarış atı değil, aksine, Atatürkçü, düşünen, sorgulayan, dikte edilmeyen ve daha da önemlisi “insan gibi davranılan” bir ortamda sosyalleşebilen çocuğumun eğitim almasını isterim. Alman disiplini adı altında Gestapo tarzı çocukları ezen, silikleştiren, tek tip yönetim anlayışına sahip bir okulda çocuğumu asla ezdirmem. Hiç kimse kusura bakmasın.. Zaten “anne” olanlar beni anlayabilir…

      Sevgiyle kalın…

     • Anonim 7 sene ago

      Pozitif yazılardan sonra bu noktaya geleceğimi düşünmüyordum…
      Açıkcası bende Bilfen Hikayesinden rahatsız oldum..

   • Anonim 8 sene ago
    Reply

    Şu anda okulla bize yaşattıklarından olumsuz durumlardan dolayı açmış olduğumuz ve devam eden hukuksal dava sürecindeyiz. Zaten okul yönetimi davalara alışkın olduğunu, bizim gibi sorun yaşşatıkları ailelerin açtığı davaları kendi ağızlarıyla ifade etmektedirler. Burada ismimle birlikte çocuklarımı deşifre etmeyi, çocuğumun geleceği açısından soyisminin web’de yer almasını istemediğimden buraya yazmadım.

    Amacım çok açık bir şekilde yaşadıklarımı diğer annelerle paylaşmaktır. Bugünkü aklım olsaydı eskiden süregelen saygın okul niteliğindeki durumu acaba devam ediyor mu diye araştırır, bu hataya asla düşmezdim. Eğer gerçekten anne olsaydınız yukarıdaki yorumu asla yazmazdınız!! Üstelik 24 kişilik sınıfın yarısı 4 yıldır velisi olduğu okulu “terk ediyorsa” yorumu siz değerli annelere bırakıyorum…

    • Pemra 4 sene ago
     Reply

     10000 veli de 1 dir bu durum ben de 9 senelik bi veliyim

   • Anonim 8 sene ago
    Reply

    Siz denizatinda calisiyosunuz galiba o okula sakin cocugunuzu goturmeyin pisman olursunuz

   • Anonim 5 sene ago
    Reply

    Eleştirdikleri deliğe düşenlerdensiniz. Umarım okuldan bir temsilci değilsinizdir!

  • Denizatı öğrencisi 8 sene ago
   Reply

   Pardonda burada söylediğiniz çoğu şey yalan tek tek maddelerinizi yorumlamak gerekirse
   1)okulun çocukları bir şekilde yalnızlaştırdığı tamamen yalan bizzat okulun bir öğrencisi olarak bunu söyleyebilirimki hayatımda edinebileceğim en güzel arkadaşlıkları bu okulda edindim bir sorun oldumu en az 15 kişi yardımıma koşuyordu.
   2) söylediğinize göre okul öğrencileri belirli bir sınavla alıyor ama bu bilgi bile yalnış hiç bir sınav yapılmıyor öğrencinin zeka, akademik düzeyi önemli olmuyor ayrıca bit salgınının sınavla ne alakası var ? Veya okulla bu kişinin kendisini ilgilendirir sözü geçen bit salgını (ki ben 9 yıldır bu okuldayım ve 7 aylık öyle bir salgın duymadım) kişi buna çare bulmak istemiyorsa zaten önlenemez
   3) okulumuzun Mustafa Kemal Atatürk’ e gösterdiği saygıyı başka hiçbir okulda görmedim her yıl bayram etkinlikleri itinayla düzenlenir ama dersleri dolayısıyla buna 2.kademe öğrencileri dahil edilmez
   4) kişisel bir durumdan bahsetmişsiniz bazı durumlarda benim en büyük sorunlarımı rehber öğretmenler çözdü ve ailemde herşeyden haberdardı lütfen desteklice konuşun
   5) okulumuzda bir kütüphane olmadığı doğru ancak sınıflarda kitaplıklar var ki bu “kütüphane sorunu” giderilebilecek bir sorun sırf bu yüzden bir okul kötülenemez.
   6) bu maddeye sadece gülünür başka hiçbir şey demiyorum. Okulumuzdaki her binanın katlarında öğretmen odaları mevcut. Okul hakkında bilgi sahibi olduğunuza gerçekten eminmisiniz ?
   7) İlkokul 3.sınıftan sonra sınıfların karıştırılması çoğu okulda var. Ayrıca bu iyi bir şey. İlk başta bizde çok üzülmüştük ama aslında bakınca çevremizin genişlemesi bu şekilde sağlandı. Bazı kişiler gerçekten arkadaşım dedikleri insanları bu karıştırılan sınıflarda buldu.
   8) belkide geldik en önemli maddeye “akademik yetersizlik” bu tamamen çocuğun kendisine özgü bir şeydir. Evet 3.sınıfın sonuna kadar herhangi bir sınava taabi tutulmuyoruz fakat bu açık 4.sınıfta başlayan bol denemr sınavları ile aynı düzeye geliyoruz ben ve birsürü arkadaşım daha “bilfen, bahçeşehir, çevre” gibi isim yapmış okullara burslu bir şekilde girmeye hak kazandık. Bu daha çok kişisel bir mesele. Şimdiyse gelelim teog sınavına ben de dahil çoğu arkadaşım sınavda 3 yanlışın üstüne çıkmadı ve okulumuzda 3 öğrencide tam yaptı ki bu okul mevcudu olan 80 kişiye göre gayet iyi bir rakam.
   9) sizin çocuğunuzun ingilizce almanca seviyesi neydi bilmiyorum ama şunu söylemem gerekirse ben bu okula anasınıfında girdim ve ingilizce, almanca seviyem sıfırdı ancak daha 3.sınıf olmadan çok ilerleme kaydettim ve size kefilimki almancayıda ingilizceyide çocuk uğraşırsa en iyisinden öğretebiliyor.
   10) bir madde olmadığı halde madde bölümüne konmuş…
   Ve söylemem gereken bir şey daha var bu “herşeyi para için yapan okul” bizim dönemi parasız bir şekilde almanyaya gönderdi uçak masraflarından tutun kalınacak yere kadar hemde 2 yıl üstüste
   Diyeceklerim bu kadar teşekkürler…

   • ManyakAnne 8 sene ago
    Reply

    teşekkürler bilgiler için. ben de henüz karar verememiş biri olarak böyle yorumlar çok iyi geliyor

  • fethi 8 sene ago
   Reply

   Ben denizatinda 8.sinifim gercekten okul iyi siz cocugunuzu bilfene falan goturebilirsiniz ama…

  • E. 7 sene ago
   Reply

   Ben bu okulun mezunuyum ve suan koç lisesinde okumaktayım.Öncelikle 8 yıllık eğitimim boyunca bir kez bile “bit salgını” tarzında bir olayla karşılaşmadım. Okula öğrenciler sınavlar veya testlerle alınmıyor, bunu nereden çıkardığınızı anlayamadım çünkü bu en başta okulun ideolojisine ters.Atatürkçü olmakla ilgili olarak da bence sizin Atatürkçülük düşüncenizle okulunki biraz farklı. Biz 29 ekim yürüyüşlerine de gittik kutlamalar da yaptık. Her gün sabah okul bahçesinde toplanıp Andımız’ı da okuduk. Hatta İstiklal Marşı’nı yeteri kadar yüksek söylemediğimizde yeri geldi tekrar en baştan söyledik. Okul velileri çağırıp gösteri yapmıyor diye ATATÜRKÇÜLÜĞÜMÜZÜ sorgulamayın. Öğretmen Veli görüşmelerinin birebir yapılmaması da görüşmeleri profesyonel tutmak için zaten. İki tarafı uzlaştırabilmek, sorunu çözmek rehber öğretmenlerin görevi. Eğitim konusunda evet çok rahat bir şekilde geride olduğu söylenebilir ama eğitimden önce önemli olan düzgün bir birey olabilmek. Biz 6.sınıftayken yaşıtlarımızın yaptıkları farklıyken, biz hala oyunlar oynardık,çoğumuzun telefonu yoktu, en önemlisi ise kimse kimsenin hayatını karartacak şekilde birbirine zorbalık yapmazdı. Yapamazdık çünkü “fiziksel şartları” kötü olan küçük okulumuzda her zaman öğretmenlerimizle birlikteydik ve zaten bunun yanlış olduğunu bilirdik. İngilizce ve almanca konusuna gelirsek de, bu tamamen çocuğunuzla ilgili, O okuldan 0 ingilizce ve almancayla da mezun olabilirsin B1-B2 seviyede almanca ve ingilizceyle de. Okulu bu kadar kötülemeden önce vizyonlarınızın farklı olduğunu fark edebilir bu tür çirkin yorumlarınızı kendinize saklayabilirdiniz.

   • 9 senelik Denizatı ogrencisi 4 sene ago
    Reply

    Evet bit salgını olduğu zamanlar oldu ama okul velilere uyarı yolladı ve 2,3 gune bitlenen zaten 1,2 kışı oluyordu engelleniyordu

  • Anonim 7 sene ago
   Reply

   Öğretmenler odası var. Her bayram kutlanıyor; 23 Nisan’da 1. sınıflar, bahçede kurulan kocaman bir sahnede koro gödterisi yapıyor. kızınız orda okudu da nasıl bunu kaçırdınız anlamadım. Bu arada Denizatında okula sınavla seçilmek gibi bir şey söz konusu değil. Bu arada okul arkadaş ilişkilerine çok ilgili. Ben oranın bir öğrencisi olarak uzun süre arkadaş edinemedim ve bir kız canımı acıtıyordu ama öğretmenlerim durumla ilgilendi. Şu an 7. sınıftayım ve arkadaşlarımdan ve eğitimimden çok memnunum. Belki problerm kızınındadır.

  • Tolga Cetin 6 sene ago
   Reply

   Bu kadar detaylı şikayetten sonra keşke ANONİM kalmayıp, açık açık adınızı ve e-postanızı da yazabilseydiniz de inandırıcılığınızı ve niyetinizi sorgulamak durumunda kalmasaydık!

   Yazık!

  • Aysen 6 sene ago
   Reply

   sizin bir veli olmadığınızı inandırıcılıktan uzak oldugunuzu sadece okulu karalama amacınızın oldugunu ve sizin gibilerle aynı ortamda yaşamanın ne kadar kötü olduğunu düşünüyorum

  • Anonim 5 sene ago
   Reply

   Pardon da çocuğum 7 yıldır Denizatında okuyor ve 29 Ekim 23 Nisan gibi bayramlar fazlasıyla kutlanıyor özel günlerde resim derslerinde özel günlerle ilgili etkinlikler koro, orotoryo çalışmaları falan bence yalan bilgi vermeyin insanlara çünkü bu bir ayıp ve terbiyesizliktir

  • Hakan Alp 5 sene ago
   Reply

   Tamamen problemli bir ailede yetişen, problemli bir çocuğun yapamadıklarını; okulu suçlayarak yazılmış bir yazı.. Eğitim, kültür ve hitabet konusundaki tüm ezikliğini buraya kusmuş bir insan.. Dikkate bile almanız çok anlamsız..

   Saygılar..

  • Lütfen denizaltı için bir kez de burayı okuyun 4 sene ago
   Reply

   Yazdıklarınıza tamamen karşıyım ben 9 yıllık bir denizatı velisiyim kızım anaokulundan beri burada bu sene lgs ye girdi. Kızımın psikoloji olarak kötü oldugnu ve kendine zarar verdiğini biz anlayamadık bizden çok iyi saklamıştı okul bunu fark etti ve tamamen okul sahesinde bunları aştık 7. Sınıfın sonunu çok zor atlattık okuldaki danışmanlık öğretmeni birebir ilgilendi kızımda onu cik seviyordu bu dönemi de böylece 2 ayda kapatmayı yine okul sayesinde atlattık sınav senesi kayginin üstesinden gelmek icon okul yine birebir uğraştı HICBIR ZAMAN TICARI KAYGI GUTMEDI yeri geldi okul fiyatı içinde almanyaya götürdü diğer okulların paralı yaptıkları etütleri daha önceden parasız sundu kitap kalem defter formadan ekstra hicbir para almadı not ilk 4 sene kalem dahil okul verdi kızım bu sene her tenefüs öğretmenlerine soru sordu malum sınav senesi her bos zamanlarında ekstra ilgilendiler tek tek takip ettiler yeri geldi test kitabı da hediye ettiler evet bahçesi çok büyük değil ama kızım 9 yıl boyunca o bahçede kimse onu ezmeden basketbol futbol oynadı koştu ip atladı banklarda sohpet etti gayet de memnundu bu sene mezun olmasına rağmen hala denizatı için 2. Evim der okul da kızımla beraber büyüdü havuz yapıldı anaokulu ayrı yere cimli bahçesiyle karşı sokağa kuruldu klüpleri gelişti müzik konusunda çeşitli enstrumlar öğrettiler her çocuğun yeteneğini ayrı ayrı teşvik ettiler tek tek her öğrenciyi takip ettiler yemekleri de gayet güzel kızım çok memnundu tabuldot sıcak yemek adeta evinde gibi sevildi kollandi ne dedilerse aynen yaptılar ıyi bi seviye ingilizce ıyi bir seviye kızım avusturyanin hazırlığını hicbir ekstra destek olmadan b1 atladı atatürkçülük eşitlik paylaşma… Denizaltını kesinlikle tavsiye ederim bi daha baştan başlasak yine denizatı derim. Kızımınsa dediği gibi denizatı ilköğretim neslini taşıyoruz ve bundan gurur duyarak mezun oluyoruz

  • Bayramlar o kadar coşkulu ki 4 sene ago
   Reply

   Ben denizatı öğrencisiyim ve 14 yaşındayım bu sene liseye geçiyorum 23 nisan 19 mayis 30 ağustos… panolar koro çalışmaları gösteriler şiir hikaye resimler bunlarla yapılırken nasil kutlanmadigni söyleyebilirsiniz ki 10 kasımda atatürk hakkındaki konuşmalar o kadar duygulu ki ben her seferinde ağlıyordum okul her şey bi yana ne olusa olsun bizi bayram coşkunundan esirgemedi ıyi ki DENİZATI AILESININ BIR PARCASI OLMUSUM

  • Denizatı Öğrencisi 3 sene ago
   Reply

   Denizatı Okullarında sekiz yıl ilk öğretim ve ortaöğretim görmüş, şu an lisesine devam eden bir öğrenci olarak yaptığınız ithamları kendi gözümden cevaplamak istiyorum,
   1) Okulun kalabalık olduğu konusunda katılıyorum ancak bu kalabalıklığı teneffüs saatlerini yaş gruplarına göre ayırarak gayet iyi çözdüklerini düşünüyorum. Bir öğrencinin sosyal açıdan yaşadığı problemler büyük ölçüde ailesinden aldığı eğitimden gelir hanımefendi, ben çok ciddi bir hastalık atlatan biri olarak ve fiziksel açıdan çok zorluk yaşamış olmama rağmen en büyük desteği arkadaşlarımdan ve öğretmenlerimden aldım. (TEOG senemdeydi) Hiçbir Denizatı personeli size böyle bir yaklaşımda bulunmaz çünkü zaten işsizlik yaşanan şu dönemde binlerce başvuru arasından en kalifiye öğretmeni seçiyorlar.

   2) Okulu sadece karalamaya geldiğinizi bu maddeden açıkça anladım, bizim okulumuza hiçbir öğrenci testle alınmaz ve bizzat birlikte okuduğum öğrencilerden kefilim ki her zeka seviyesinden, yetenekten insan var. Denizatı veli seçer, her öğrencinin belli yeterlilikleri sağlaması da bununla olur, hepimiz belli derecede bilinçliyizdir, belli derecede milliyetçi, belli derecede çevresinin farkında yani aileden gelen bir şey bu bilmem anlatabildim mi.

   3) Diksiyonu öğretmenleri tarafından beğenilen bir öğrenci olarak açıkçası birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar kaç defa 18 Mart, 23 Nisan türevi orotoryolarda görev aldığımı bir ben bir Türkçe öğretmenlerim biliyor. Ayrıca bilmem fark ettiniz mi ama Çevre Koleji reklamı, Bilfen reklamı, Doğa Koleji reklamı görürsünüz ama Denizatı reklamı göremezsiniz çünkü okulumuzun ne buna ihtiyacı var ne de ideolojisiyle uyuyor.

   4) Ben orta öğretimimi görürken öğretmenlerim iyisiyle kötüsüyle benim hakkımda yorumlarını yapar, annem de eve gelince yine çok konuşmuşsun öğretmenlerin şunlara şunlara daha çok ağırlık vermeliyi ve piyanoya hep devam etmeli tarzı yorumlar yapardı.

   5) Evet maalesef yok buna bir yorum yapamayacağım ama aciz de kalmıyoruz.

   6) Yukarıda söylendiği gibi buna sadece gülünür, her binada öğretmenlere yetecek sayıda öğretmenler odası bulunuyor.

   7) Sınıfların karılması benim bir sürü güzel arkadaşlık edinmeme ve Denizatı’nın bize aşılamaya çalıştığı “Biz bir aileyiz.” bilicine reddedilemez bir etkisi oldu, açıkçası iyi ki karıyorlar diyorum.

   8) TEOG puanım 491’di ve buna rağmen hala Denizatı’na devam ediyorum? Türkiye gerçeklerinin farkında olmasam ve ebeveynlerim de bana bu bilinci aşılamasa TEOG’da 491 yapmazdım diye düşünüyorum ki hala diğer okullardan arkadaşlarımın attığı soruları çözüyorum ki hiç dışarıdan destek almadım. (11. Sınıfım)

   9) Anadili gibi İngilizce konuşabilen, Almanya’da gayet rahat iletişim kurabilen ve yaşayabileceğine inanan bir insan olarak bu dediğinize yorum yapmıyorum bile. Şuan B2 sınavına(normalde geçen sene girecektim) ve üniversite sınavına hazırlanıyorum, diğer okulların denemelerinde yüksek burslar alacak kadar başarı göstermiştim ve gösteriyorum daha ne kadar nesnel örneklerle kanıtlayabilirim bilmiyorum.

   10. Madde olmayan maddeye cevap olarak, ya Almanya’da üniversite okuyacak ya da YKS’de iyi bir puan elde edip Türkiye’nin iyi bir üniversitesine gitme hayali kuran biri olarak, hem sosyal açıdan desteklendim hem de çok güzel arkadaşlıklar edindim ve mahvolan bir şey göremiyorum.

   Önce özeleştirinizi yapın, ondan sonra dışarıda kusur bulun. Yaşanan problemlerde hatalı tek bir taraf yoktur.

 4. ManyakAnne 8 sene ago
  Reply

  Yorumlar için teşekkürler. Ancak birbirimizin anneliğini sorgulamadan ve hatta okulu zarar verecek sekilde kötülemeden yazarsak sevinirim. Teşekkürler

  • Anonim 8 sene ago
   Reply

   Merhaba bu paylaşmış olduğunuz okul ücreti 2015-2016 dönemi için miydi?

   • ManyakAnne 8 sene ago
    Reply

    yani şimdi içinde bulunduğumuz dönem için sanırım

 5. (-) 8 sene ago
  Reply

  Birinci sınıftan beri Denizatı’nda yetişen bir öğrenci olarak söylemek zorunda olduğum şeyler var.

  Okul, her ne kadar başkaları ne derse desin, öğrenciyi para basma makinesi olarak görmüyor. Evet katılıyorum ücretler fazlasıyla yüksek, fakat bize verilen destek ve psikolojik eğitim diğer okulların yapamadığı kadar yüksek. Denizatı insana kendini özgüvenli hissettiriyor.

  Akademik açıdan kötü diyen kişilere cevabım: Okul bizim için elinden ne gelirse yapıyor. Hayatınız boyunca çocuklarınızın hatalarını siz düzeltemezsiniz. Bizim okulda çalıştıysanız karşılığını alırsınız. Çalışmadıysanız da kalmazsınız. Sizi sınava tabii tutarlar ve bir çok okulun yapmadığı şekide notunuzu adil şekillerde yükseltirler. Öğretmenlere laf eden kişi Denizatı’nı tanımamış demektir. Gecenin ikisine kadar ödev yazan, sınav kontrol eden kişilere laf etmek insanlığa sığmaz.

  Bazı insanların o kadar da iyi olmadığı algısı yerleştiriliyor çocukların beynine daha büyük öğrenciler tarafından. Okula önyargıyla bakan kişi zaten beğenmez ve kusur arar.

  Okul herkese göre olmayanilir fakat müdür Murat Bey manevi açıdan öğrencilerine çok değer veriyor. Onun sayesinde hayal olan yüzlerce projeyi hayata geçirdik.

  Yemeklerin muhteşem olmadığı aşikar fakat diğer okulların yemek için aldıkları parayı düşünmenizi isterim.

  Bir okul için herkes herhangi bir yorumu yapabilir, bence karar vermesi gereken kişi, kişinin ta kendisidir.

  Benim dönemim eskiydi, fakat REZALET dedirten bir değişimin yaşanmadığının gayet farkındayım. Bakın, veli talebi çok fazla o yüzden okulu ellerinden geldiğince yaşanılası rahat bir biçimde kılmaya çalışıyorlar. Lütfen gaddarca yorumlar yaparak insanların haklarını yemeyin.

  Okul sosyal bir ortam, öğretmenler ellerinden geldiğince dışarıda kalan çocuklara yardım etmeye çalışıyorlar, mucize yaratmalarını beklemeyin. Aynı her insanın mükemmel olmasını beklememeniz gerektiği gibi her okulun da mükemmel olmasını beklemeyin.

  Okul kendini gerçekten geliştirmek için yüksek çabada bulunuyor fakat alan sınırlı, veli talebi çok yüksek. Butik kalmaya çalışsalar da pek işe yaramıyor görüldüğü üzere.

  Okulda anasınıfları, küçükler (1-2-3), büyükler(4-5-6-7), liseliler+8lerin farklı tenefüs saatleri var ki bu karışıklığı önlemek için yapılan bir süreç.

  Yorumlarım bu kadar, saygılar.

  • 9 senelik Denizatı ogrencisi 4 sene ago
   Reply

   Elinize sağlık size katılıyorum ancak bu sene liseye geçecek ve anaokulundan beri denizatı öğrencisi olarak ki bundan gurur duyuyorum bir kaç güncelleme yapmam gerek evet yemekler şahane değil ancak her sene gittikçe çeşitleniyor ve güzelleşiyor sıcak taze ev yemegi ekstra ücret alınmadan önümüze güzel yemek sunuluyor arkadaşlarım proje hazırladılar ve okul bu projenin kağıt üstünde kalmasına izin vermedi hayata geçirdi evet okul çok büyük değil ve alanda kısıtlı ancak okul benimle birlikte büyüdü çimenli bahçesiyle karşı sokağa ayrı anaokulu yapıldı sınıf sayısı arttı ancak öğretmen ilgisi hiç azalmadı yanımızdaki eski bina alınıp yerine yepyeni sanat ve spor binası yapıldı yine yandaki eski bina alınıp altına havuz yapıldı üstüne potalar eklendi ve bahçemiz büyütüldü evet okul kalabalıklaştı ama bu bizi rahatsız etmedi bize yine de futbol oynayan koşacak ip atlayan alan basketbol oynayacak pota kaldı almancam B1 seviyesinde almanın hazırlığını geçebildim ingilizcem de gayet iyi okul annemlere ne sunduysa yerine getirmiş gayet atatürkçü ve eşitliğin ve paylaşmanın önemini gayet iyi aşılayan bir okul öğretmenler çok ilgili bir derdin anlamadığın bir yer veya soracak sorun olduğundan hemen ilgileniyorlar bazen bunlara bile gerek kalmadan direm kendileri bu imkanları sunuyorlar her birimizi tek tek takip edip hepimizin yeteneğini keşfetmemizi sağladı PARAYI HICBIR ZAMAN ON PLANDA TUTMADI böyle olsaydı 5. Sınıftan beri sunduğu haftasonu kurslarını 8. Sınıftaki etütleri parasını diğer okullar gibi alırdı ama almadı defter kalem verdi 3. Sınıfa kadar sonrasında ise bir ihtiyacımız eksiğimiz olsa önümüze koydu her birimize destek oldu DENIZATI MEZUNU OLMAMDAN GURUR DUYUYORUM okuluma evim gibi sevildiğmi hissettiğim yere çok şey borçluyum çok teşekkür ederim. Karar vermeden önce hem okulu dinleyip hem de velilerini ve öğrencilerini dinlemenizi tavsiye ederim annen ve babam çok memnundular yeniden başlasak yine DENİZATI derlermiş umarım siz de çocuğunuzun 2. Evim diyebileceği bir okul bulursunuz

 6. Anonim 8 sene ago
  Reply

  Özür dilerim ama hiç BAYRAM KUTLAMALARININ YASAK OLDUĞUNU DUYMADINIZ MI?

  Bir veli olarak tek bildiğiniz şey çocuğunuzun size anlattıkları ve acı gerçek: Çocuklar realistik düşünme problemi yaşar. Hele ki küçük yaşlarda. Mükemmeliyet arayan biriyseniz eğer bilfene gidin. Ciddiyim gidin. Rahat edersiniz, veririler çocuklara ezbere bilgiyi yüklerler ödevi testi, görün bakalım o zaman psikolojisi ne durumda oluyor.

  Anasınıfından lise son sınıfa kadar bir çocuğumu Denizatı’nda yetiştirdim. Silik bir karaktere sahipse eğer bir çocuk özgüveninin arttırmaya çalışın derim ben. Her şeyi okuldan beklemeyin. Zehir gibi çocuklar var orda, okulun insanı silikleştirme gibi bir şansı yok iş bazen ailenin tutum ve davranışlarında bitiyor. Biraz daha etraflıca düşünmenizi tavsiye ederim şahsen ben.

  • Özgüvenimi denizaltına borcluyum 4 sene ago
   Reply

   Ben de denizatı öğrencisiyim pek konusmaz sosyalleşmeyi sevmezmişim denizaltına başlayınca arkadaş edinmeye konuşmaya hatta dans edip şarkı söylemeye başlamışım bu sene liseye geçtim denizatı yeteneklerimi bulmamda ve kendimle gurur duymada bana çok destek oldu ve haklisiniz benim dersi dinleyen her arkadaşım başarılı iken dersi bir kere bile dinlemeyenler kendileri için olan en iyi performansı gerçekleştirdi evet basarisizlar ama onlar bile kendilerinin en iyisi oldular denizatı sesimi duyurmaya kendimi bulmama ve ben buyum beni böyle kabul edin dememi sağladı siliklestirmek yerine sosyal özgüvenli duyarlı anlayışlı altdan alan ama yine de hakkini yediremeyen haksızlıklara karşı sesini çıkartan ben buyum diyebilen arkadaş edinen biri haline gelmemi sağlayan en büyük etken

 7. xxx 8 sene ago
  Reply

  Merhaba, bir suredir Denizati yla ilgili arastirma yapiyorum. Iki arkadasimin iki farkli yas grubunda cocuklari orada egitim aliyor ve gercekten oldukca memnunlar. Tum gezdigim forumlarda ve okudugum yazilarda yukaridaki karalama dolu yaziyla karsilasiyorum. Ayrica ulusal bayramlar kutlanmiyor soylemini de cok komik buluyorum, okulun web sitesine girip bakarsaniz kutlanip kutlanmadigini gorebiliyorsunuz zaten. Bir de bir psikiyatristin bahsedilen tarzda bir soylemde bulunmayacagini bilecek kadar o meslege asinayim. Belli ki okulla ilgili olumsuz bir yasantiniz olmus ama uslubunuzdan bu olayla ilgili tuhaf kokular oldugu anlasiliyor.

 8. Can 8 sene ago
  Reply

  Anonim kullanıcı adıyla yazat zat bir çok sitede kopyala yapıştır yöntemiyle yukarıda paylaştığı yazıyı yayınlamış. Bir yerde mgule kullanıcı adıyla paylaşmış. Benim sorum aslında şu bu arkadaşın acaba önereceği bir okul var mı ? 🙂

 9. Öğretmen 8 sene ago
  Reply

  Merhaba,
  Ben Denizatı ailesinin bir ferdiyim. Tamamen tesadüfen yaptığım bir aramada karşıma bu yorumlar çıktı. Hem sevindim hem üzüldüm. Sayfalarca övgü ve yergi…

  Ama beni en çok üzen yorum bayramlarla ilgili olandır çünkü bizler Atatürkçülüğü bir araç olarak görmüyoruz.

  23 nisan 29 ekim 19 mayıs gibi bayram tam gününde olmak suretiyle layığıyla kutlanır. Hatta öyle ki bizim çocuklarımız (üst seviyeler) Soma’yı da unutmaz şehitlerimizi Özgecanları da… 10 Kasımlarda minicik elleriyle çiçek taşır çocuklar Atasına… Gözyaşı da dökeriz ülkemiz için, hayaller de kurarız geleceğimiz için…

  Murat Atçı öğretmenim öğrencisini de öğretmenini de ayakta karşılayıp ayakta uğurlar odasına gittiğinizde. Veliye yapılan bir nezaket göz boyama değil kendi insanlık bilincinin sonucudur.

  Eksikler yok mu derseniz elbette var ama şöyle söylemeliyim ki kariyerim için bile olsa bu okulu bırakıp da başka yere geçmeyi hayal dahi ettiremedi bana o eksikler.

  Artık okullar açılıyor az kaldı seçimlerinizi gerçekleştirdiniz ama emin olun ki bizler sımsıkı kenetlenmiş bir aile olarak zor bir süreçten geçen memleketimize aydın öğrenciler yetiştirirken kimsenin bundan haberi olmayacak belki de çünkü Denizatı başarılarını çarşaf çarşaf bilboardlara asan bir kurum değil öğrencilerini reklamla çekmiyor.

  Son olarak 2 yaşında bu kuruma girip 18 yaşında Tıp mühendislik öğretmenlik vs gibi meslekler için ayrılan öğrencilerimiz olduğunu, 8. sınıftan ayrılanlarınsa Robert Koç Sabancı Kabataş gibi okullarda okuduğunu belirtmeliyim.

  • ManyakAnne 8 sene ago
   Reply

   Harika mesleğiniz var, ne mutlu size…

 10. goncaguller 8 sene ago
  Reply

  9 yıl bu kurumda eğitim almış ve başarıyla mezun olmuş, TEOG’da çok iyi puan almış bir kızım var. Murat Bey abartmamış. bütün söylediklerini biz bizzat deneyimledik. çocuklar gerçekten, ekip olmayı, birlikte çalışmayı ve başarmayı öğreniyorlar. kendilerini doğru ifade etmeyi, haklarını aramayı da öğreniyorlar. evet okul bireysel başarıyı ön plana çıkartmıyor. okul birincisi diploma töreninde öğrendi birinci olduğunu. Bu nedenle çocuğunuzun çok başarılı olmasını ve bu başarı ile caka satmayı isteyen bir ebeveynseniz baştan söyleyeyim; Denizatı size göre değil. Mutsuz olursunuz. zira sizin çocuğunuz ve (tabi ki) siz asla parmakla gösterilmeyecek ve pohpohlanmayacaksınız. öğretmenler veli toplantısında birebir görüşme esnasında sadece size söyleyecekler çocuğunuzun ne kadar harika, başarılı vs. olduğunu. ya da çok tembel, yaramaz, sınıfının gerisinde kalan bir çocuğunuz varsa yine aynı şekilde bu sadece size söylenecek. çocuğunuz aldığı düşük not sebebiyle asla aşağılanmayacak. ya da siz okula çağrılıp “ya çocuğunuz notlarını yükseltsin, ya da kaydını alın” uyarısıyla karşılaşmayacaksınız. bu uygulamayı (notu düşük çocuğu kovma) bilfen başta, pek çok başarılı görünen okul yapıyor halbu ki. Ne sanıyorsunuz, Bilfen kendisine gönderilen bütün çocuklardan birer dahi mi yaratıyor? kötüleri eliyor, ve başarılı öğrencileri burs vs. ile transfer ediyor. 8. sınıfta bile. hatta en çok 8.sınıfta.
  sözün özü, kendi beklentilerinize ve çocuğunuzun karakterine uygun okul seçin. rekabeti, öne çıkmayı seven bir çocuğunuz varsa ve siz mükemmeliyetçiyseniz muhtemelen denizatında mutsuz olursunuz. zira egonuzu beslemeyecektir. Ama normal bir çocuğunuz varsa çok mutlu bir 9 yıl geçirecektir. TEOG sınavındaki başarısıyla da sizi hayrete düşürecektir. emin olabilirsiniz.
  unutmadan aklınızın köşesinde acaba çocuğumu Bilfene yollasam daha mı başarılı olurdu diye bir soru kalmasın. iki arkadaşımız (biri 7., diğeri 8.sınıfta) çocuklarını Bilfene aldılar. hem de burslu. deneme sınavlarında filan ful çıkaran gerçekten zehir gibi çocuklardı. annelerin vardıkları sonuç, kendi ağızlarından ; “boşuna bilfene gitmişiz, denizatında da kalsak aynı sonucu alırdık.”

  • Nihal Genç 8 sene ago
   Reply

   Merhabalar,
   benim de kızım 6-8. sınıf arasında Denizatı’nda okudu ve istisnasız herkese okulu tavsiye ediyorum. kızım başından itibaren o okulda olmamasına rağmen geçen yıl Teog’da Türkiye genelinde %0.41’lik dilime girdi ve eşimle ben Denizatı’nda kalmasını istememize rağmen kızımın talebiyle ilk seferde yerleştirildiği Beşiktaş Atatürk Anadolu lisesine gitti. halen de eski okulundaki arkadaşlarını ve özellikle öğretmenlerini çok arıyor ve anıyor. Gelecek yıl ilkokula başlayacak küçük kızım için de hiç tereddütsüz aynı okulu tercih edeceğim. hatta bugün bu konuda Murat Atçı beyle görüştüm. tesadüfen de güncel okul ücretlerini görmek için google a okul ismini yazınca burada yazılanları gördüm. ilkokuluyla ilgili bir tecrübem olmadı ama orta okulundan bu kadar memnunken, ilkokulu da bana acı sürpriz yapmaz diye düşünüyorum. Herkese sevgiler.

   • ManyakAnne 8 sene ago
    Reply

    Çok teşekkürler bu yorum için… Çok teşekkürler 🙂

   • 9 senelik Denizatı ogrencisi 4 sene ago
    Reply

    Ben anaokulundan liseye geçene kadar orada okudum ailem liseye de devam etmemi istese de ben değişiklik ve farklı imkanları tercih ettim eminim hiç sorun yaşamayacaksınız 9 senem denizatinda geçti ve yeniden başlasam ve bana sorsalar yine denizatı ilkokulu da ortaokulu gibi gayet başarılı ilgili sevgi dolu

  • 9 senelik Denizatı ogrencisi 4 sene ago
   Reply

   Size her zaman çocuğunuzun çok özel olduğu hatırlatılır ve notlarını yükseltmek için her şey yapilir gerekirse birbir çalışılır ben 9 senelik denizatı öğrencisiyim ben basariliyiydim yine de çok ilgilenilsim destek gördüm dersleri okulu sevmeyen evde pc oynamayı hayal eden arkadaşlarıma da çok caba harcadilar derslere kulak vermelerini sağladılar onlara da çok destek verdiler

 11. Anonim 8 sene ago
  Reply

  Denizatı ile ilgili olumsuz yazılanı okuyunca ben de çok şaşırdım, çünkü 5 senedir bu okulda veliyim ve her konuda okulu cok başarılı buluyorum, Cocugunuz başarılı ise nerede olursa olsun okuyacaktır ama hiçbir okul iq yükseltemez. eğer çözülemeyen bir sorun varsa bu o sorunu sorun olarak görmeyen Veli’lerden kaynaklanıyordur. çocuklarındaki sorunları fark edip müdahale etmek yerine okuldaki rehberliği kötülemeyi uygun görüyorlar, ben sınıfta sorun yaşanılan cocukların ailelerine bakınca gördüğüm tek şey kendilerini muhteşem sanan ama cocuklarının muhteşem olmadıklarını kabul edemeyen Veli’ler maalesef.

  • 9 senelik Denizatı ogrencisi 4 sene ago
   Reply

   Kesinlikle katıliyorum ben denizatı öğrencisiyim mezun oldum benim sorunlu zamanlarım oldu rehber öğretmenin bana çok destek oldu ihtiyaç duyduğumda benimle özel olarak ilgilendi sınav senesi biz 144 kişiydik 144 umuzle de bu konu hakkında görüşme yaptı etkinlik kagitlari doldurdu üzerine ayrıca çağırıp konuştu hepimizle tek tek ilgilendiler DENİZATI sayesinde sorunları astım IYI KI DENİZATI MEZUNUYUM

 12. Recep Kalav 8 sene ago
  Reply

  Buradaki yorumlara baktığımda kafamız oldukça karıştı. Genel olarak iyi yorum olduğum okulların başında Irmak okulları geliyor. Çocuklarını gönderenler varsa bilgilendirirlerse sevinirim.

  • Hulusi Erdem 5 sene ago
   Reply

   Bizim 2 tane çocugumuzda Irmak okullarında birisi 6. sınıf bir taneside 2. sınıf. Hem ilkokulda hemde ortaokulda öğrencilerimizin başarısı gözle görülür halde hisediliyor. Sloganlarının hakkını veriyorlar. Eğitimde fark, Irmak.
   Kurucuları tam anlamı ile eğitime gönül vermiş insanlarmış. Özgün öğrenme ortamlarda, ezberleyen çocuklar değil öğrenen çocuklarımız yetişiyor.

   • Melih Tunç 4 sene ago
    Reply

    Denizatı, Irmak Kolejinin yanında taşra okulu gibi kalır. Benim gördüğüm, Denizatının üniversite giriş başarısı çok düşük. O yüzden zırt pırt Bilfene sataşıyorlar. Bilfen kim, Denizatı kim. Zenginseniz, çocuğumun üniversite okumasına, çalışmasına gerek yok diyorsanız, denizatı tam size göre

 13. Seval Tek 8 sene ago
  Reply

  Merhabalar

  Bu 2016-2017 yılında ilkokula başlayacak bir oğlum var. Denizatı okulunun tantıtım toplantısına gittim. Genel olarak yaklaşımlarını beğendim. Öğrenciye saygı duyan bir okul gibi görünüyor ki bu bence en önemli kriterlerden biri.

  Beni rahatsız eden 2 konu var;

  Birincisi tek tip kıyafetin abartılmış olması. Öğrenciler bir saç tokası ya da bir kalemlikle kendilerini ifade etmek isteyebilirler, etmelidirler de. Ancak buna çok ta fazla takılmıyorum, sorun olacak bir durumu yok. Hatta anneler için aşırı rahat olabilir 🙂

  İkincisi ve en önemlisi okul saatleri çok uzun. İlkokul 1 öğrencisi için saat 8.30’dan 17.00’ye kadar eğitim fazla değil mi? Servisi de işe katarsak evden çıkış 7.30, eve geliş 18.00 olacaktır. Özellikle bu konuda okul öğrencileri ya da okul velileri deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

  Şimdiden teşekkürler.

  • Anonim 8 sene ago
   Reply

   Bunun sebebi aslında çalışan aileler için, diger sınıf cocukları eve anahtar ile girebiliyor kimse olmasa dahi ama 1. Sınıf yaşındaki çocuklar tek kalamayacakları için ailelere ekstra evde birini tutma zahmetinden kurtarmak icin düşünülmüş, zaten evinde biri olanlar icin uzun bir sure gibi geliyor ama benim oğlum her gün bugün dünyanın en guzel günüydü diye geliyordu o yaşlarında.

  • 9 senelik Denizatı ogrencisi 4 sene ago
   Reply

   Çalışan anneler için ideal annem özellikle uzun süren okul istemiş mesela evet okurken tek tip kıyafete sınır olurduk ancak onun sayesinde herkes aynı olduğundan insanları sahip oldukları eşyalarla değil ic güzellikleriyle tanımaya başladık ve şimdi herkes serbest kiyafetken bile ic güzelliğin sahip olunan maddi değerlerden önemli oldugnu biliyoruz ayrıca 6 dan itibaren kalem kutu şerbest ara da serbest kıyafet günleri ve sonrasında başlayacak haftasonu kursları da serbest BIZ DENİZATI OGRENCILERI OKURKEN TEK TIP KIYAFETE SINIR OLSAK DA ESITLOGI IC GUZELLIGIN ONCELIKLI OLDUGNU BU SAYEDE OGRENDIK

 14. Mustafa Yörük 7 sene ago
  Reply

  Merhabalar,
  Site yorumlarını tesadüfen okudum. Genelde yazma gereği de duymam ama “Anonim : Mart 30, 2015 at 4:47 pm” etiketli kişinin gerçek dışı hayali söylemlerini yaşanmış gibi yazdıklarını okuduktan sonra dayanamadım. Yazdıklarının pek çoğu göreceli şeyler, insan olabilir onların başına gelmiş diyebilir ama ATATÜRK’ün mirası olan günlerde hiç bir kutlama, resmi tören yapmadılar iddiası bu kişinin hayali bir okulu tarif ettiğini ve sadece karalama amaçlı gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan düşüncelerini aktardığı tezini %100 doğruluyor. İstanbul’da, Askeri okullar dışında hiç bir okul DENİZATI kadar ATATÜRKçü olamaz! Onun izinden yürüyen çocuklar yetiştiremez. Bu kadar iddialı yazıyorum. Ayrıca yazdığı gibi gerçekten çocuğunu okuldan almışsa çok iyi etmiş, ATATÜRKçülüğün ne olduğunu bilmeyen, yaşamayan ve duymayan bir zihniyetin zaten o çatı altında yeri olmamalıdır. Saygılarımla,

  • 9 senelik Denizatı ogrencisi 4 sene ago
   Reply

   Kesinlikle katıliyorum ben de normal de yazman ama okuluma yapılan bu yoruma karşı duyarsız olamadım BIZ DENİZATI OGRENCILERI DENIZATINON COSKULU BAYRAMLARI DUYGULU 10 KASIM KONUŞMALAR DETAYLI ATATÜRK BILGISI ILE HER BIRIMIZ KI ÇOK NET SOYLEYEBILIYORUM HER DENİZATI OGRENCISI %100 ATATÜRK CUDUR

 15. Zeynep 7 sene ago
  Reply

  Özel Denizatı İlköğretim Okulunun 8. Sınıfına geçecek bir öğrenci olarak yazıyorum. Öncelikle öğretmenlerimize aramızdaki ilişkilere girmek gerekirse gerçekten bize karşı çok iyiler ve bazılarıyla neredeyse tüm sorunlarımızı paylaşabiliyoruz, arkadaşlarımızla aramızda çoğu zaman çok büyük sorunlar olmuyor çünkü küçüklüğümüzden beri takım çalışmasına alışarak büyüdük. Evet kampüsümüzün biraz yetersiz olduğu su götürmez bir gerçek ve kitap okumayı çok seven biri olarak kütüphanemiz olmaması konusunda çok şikayet ediyoruz ama müdürümüz bile bizim düşüncelerimize önem vererek isteklerimizi yerine getirmeye çalışıyor. Öğrenim şeklimiz hiç bir zaman yarış atı gibi olmadı ama her zaman aramızda tatlı bir rekabet oldu. Öğretmenlerimiz başarılı olduğumuz alanları daha da gelişmemiz için bizi sürekli teşvik ediyorlar ve bu sayede şu an oyunculuk olsun, müzik aleti olsun, spor olsun çok başarılı arkadaşlarım var. Yabancı dil konusuna gelirsek öğretmenlerimiz bize karşı hiç bir zaman sert olmadıkları için çoğu öğrenci ciddiye almıyor ama düzenli bir çalışmayla oldukça başarılı olan kişiler de var. Yani çocuğun bizim okulumuzda mutlu olup olmaması tamamen kendisine bağlı. Şahsen ben gerçekten mutluyum çünkü fikirlerimizi söylemek konusunda hep özgürüz ve öğretmenlerimiz bize karşı ilgili. Okulumuzun asıl amacı bence yarış atı değil, insan yetiştirmek.

  • ManyakAnne 7 sene ago
   Reply

   ❤️❤️

  • 9 senelik Denizatı ogrencisi 4 sene ago
   Reply

   Ben bu sene liseye geçiyorum ve denizatı mezunuyum yabancı dil konusu için yazıyorum dersle ilgilenilirse ingilizce gayet iyi almanca genelde A2.2 bitiyor ama benim B1 yano almanın hazırlığını geçtim okulu olabildiğince buyutmeye çalışılıyor kütüphane konusunda da çalışılıyor evet öğretmenler sert değil ama çok ilgililer dersi de gayet iyi anlatıyorlar evet herkes ciddiye almıyor ancak dersin işleyişi tamamen bozulacak hale gelmiyor arada fısıldaşmalar olsa da zaten susturuluyor DENİZATI ILKOGRETIM NESLINI TASIYORUZ VE BUNUNLA GURUR DUYUYORUZ

 16. - 7 sene ago
  Reply

  Merhaba, kararsız kalırsanız ALEV Okullarına da bakabilirsiniz. Kampüsü de eğitim tavrı da çok iyidir.

  • ManyakAnne 7 sene ago
   Reply

   Merhaba. Biz çoktan yaptık seçimimizi. 🙂 Çok teşekkürler ilginize. Ben de Avusturya Lisesi mezunuyum, ALEV’i biliyorum 🙂

   • Özge 7 sene ago
    Reply

    Merhaba hangi okula karar verdiniz öğrenebilirmiyim

    • ManyakAnne 7 sene ago
     Reply

     son yazılarda da var, KALEV

     • CLK 7 sene ago

      Merhaba Kalev ile ilgili gözlemlerinizi paylaşabilirmisiniz.
      Teşekkürler

     • admin 7 sene ago

      Merhaba. Dilerseniz bana e-mail atabilirsiniz. manyakanne@gmail.com O zaman daha detaylı bilgi verebilirim.
      Sevgiler

 17. Nermin 6 sene ago
  Reply

  BU yazı ve yorumlar faydalı oldu. Teşekkürler. Şu karalayan metni ben de tanıdım hemen. Resmen copy paste 👎

 18. Caglar Acar 6 sene ago
  Reply

  Merhabalar,
  Bir anaokulu egitiminde oncelikli olarak aradigim 5 kriter sunlar:

  1) Duygusal zeka gelisimine yonelik (toplu ve bireysel) aktiviteler yeterli miktarda mi?

  2) cocuklara bireysel sorumluluklari haricinde sorumluluklar yukleniyor mu? (Ödül sistemi olmamali; cocugun ic motivasyonu gozetilmeli)

  3) cocuklar gercek dunya ile ne derece yuzlestiriliyor, ve hazirlaniyor? (Saf cicek cocuklar olmaktan ote cevresine yabanci olmayan bilakis anlayabilen ve hatta yonlendiremese de bu ideale sahip, cesur bireyler yetistirilebiliyor mu?)

  4) sanatsal beceriler (kinestetik beceriler/spor dahil) ders olarak dayatilmaktan ote ozendirilebiliyor mu? (Ic motivasyon yaratilabiliyor mu?)

  5) Bilim dahil her alanda ogrenmenin oncusu olan merak ve bir seyin daha iyisini yaratma (yaraticilik) motivasyonu saglanabiliyor mu?

  Bu kriterleri gozeten anaokullari ve ilkogretim okullari var mi bildiginiz?

  Kulaga guzel gelen montessori veya finlandiya gibi egitim tiplerinde 3. Kriterin eksik oldugu hissiyatindayim. Ayrica benim icin en onemli kriter olan duygusal zeka gelisimine yonelik aktivitesi olan hicbir okul duymadim henuz.

  Tesekkurler

  • anonim 4 sene ago
   Reply

   böyle bir okul bulabildiniz mi

  • 9 senelik Denizatı ogrencisi 4 sene ago
   Reply

   Beni annen ve babam tamamen bu kriterler için yolladı tek adres DENİZATI okul veliler hatta öğrencilerle konuşun bence ben bu sene ortaokuldan mezun oldum 9 senen geçti ve 9 sene de aynen böyleydi

 19. Sezin 1 sene ago
  Reply

  Keşke Denizatına ilişkin buradaki olumsuz yorumları daha önce okusaydım. Bu sene Denizatında çocuğum birinci sınıfa başladı. İlkdönem sonunda öğretmeninin tüm öğrencilerin defterlerini, kitaplarını, kalemlerini kısaca sırada ne buluyorsa yere fırlattığını ve çocukları teneffüse çıkaemadığını öğrendik. 24 kişilik sınıfta 17 çocuk ayrı ayrı bu olayı teyit etti. Okul yönetimi öğretmeni değiştirmedi. Bunun üzerine zaten yapılacak bir yorum yok bu okul hakkında.

 20. Gökçen 7 ay ago
  Reply

  Çoğu yorum çok eski kalmış 10 ay önce yapılan son yorum okulu kabul edilemez bir konuma taşıyor maalesef. Güncel tecrübeleri olan başka arkadaşlar var mı? Ben çok ince eleyip sık dokumayan ama temelde çocuğumu bir yarış atına dönüştürecek bir sistemi asla istememekle birlikte çocuğumu eğitimi sıkı tutulan, rehavete düşmeyeceği ve bir çalışma disiplinine sahip olacağı, ülkemizin sınav sistemlerinde tökezlemesine neden olmayacak bir okula vermek istiyorum henüz ana okulu arayışındayım ama bu ilköğretim hayatını da belirleyecek gibi görünüyor. Teşekkürler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamı