Alışveriş Biz

Old Wood Design tutkum

IMG_2287

Bu eve taşınalı 1 yıl 1 ay oluyor. Kentsel dönüşüm nedeniyle bir hayli küçülen evimize geri taşınırken her şeyi değiştirmek zorunda kalmıştık. Sadece yemek masamız, yatağımız ve buzdolabımız aynıydı…

Masaya ilk günden beri takıktım. Ancak Arkın’ı ikna edemiyordum. Gerek yok diyordu. Yok efendim açılıyormuş, çok kişi gelince yemek yiyebiliyormuş. “8 iskemle ufacık evde ne arar, misafire göre mi evimizi düzenleyeceğiz” söylenmelerim bir sene sürdü. Baktım tık yok, o zaman içimdeki inatçı kadın uyandı. “Sen misin almayan, ben alırım.” Çaktırmadan biriktirdiğim miktardan olsam da içim çok rahat. Kazandım, aldım. Beğendi mi evet? O olsa alır mıydı? Hayır. Olsun, yine de rahatım 🙂 Hatta bana “Hah sonunda salonu cafe moduna çevirdin rahatladın” bile dedi.

Çünkü bu masayı Old Wood Design’da gördüğümden beri gözüm başkasını görmüyor. Harekete geçtim geçen hafta, siparişi verdim. Web sitesinde ya da Instagram hesabındakinden farklı istedim. Bir masa, bir bank, bir de arkalığı olan gerçek bank görünümlü bir bank… İskemleleri de IKEA’dan alacaktım. Ona da emindim. Biliyordum. 🙂

IMG_2282

Masa bugün geldi. Ardından Irmak’la IKEA’ya gittik, aldık. Yine Arkın “Ben görmeden almamalısın, alamazsın” dese de, fotoğraflarını gönderdim. O da biliyor beni, kafama koyduysam yapacağını. Ses çıkarmadı. Başka yerlere de bakalım dedi. Ancak açıkçası ne beklemek istiyorum ne de çok para vermek.

Hep söyledim. Benim için mobilyanın görünüşü önemli, rengi önemli. Yapıldığı ağaç ya da kaç yıl dayanacağı değil. Çok pahalı olmasın ki, bir şey olduğunda üzülmeyelim, ileride değiştirmek istediğimizde “ama ne çok para vermiştik” demeyelim.

Renk olsun evde. Renk. İçim açılıyor renk görünce. Bizim diğer masa ve iskemleler de annemlere gitti. Bu arada bu markadan ilk alışverişim değil. Mini bir gazetelik de almıştım. Aslında evde yer olsa yapacağımı biliyorum da, ne yer kaldı ne bütçe…

IMG_2292

Ve farkındayım. Susacağım demiştim. Benim susmam ancak 24 saat oluyormuş demek ki… 🙂 Olsun, susmasam da daha az konuşacağum bir süre. İkizler kadını susabilir mi sizce?

Uğur getirsin cici masa. Götürsün kötüleri, getirsin iyileri.

11 Yorum
 1. Zynp 8 sene ago
  Reply

  Aferin kız gaza geldim şimdi.!

 2. Buket 8 sene ago
  Reply

  Perdeye de mi bi el atsan 🙂

  • ManyakAnne 8 sene ago
   Reply

   Yok o yeni 🙂 taşınırken yaptırdım. Kıyamet kopar

 3. Ebrushk 8 sene ago
  Reply

  Bir İkizler kadını olarak siz burçdaşımı kutluyorum! Gerçekten harika bir seçim yapmışsınız. Ben de uzun zamandır bir hevesle almış olduğum masamı ağaç bir masa ile değiştirmeyi düşünüyordum. Sizin aldığınız yere de bir göz atacağım. Güle güle, çok sağlıklı ve mutlu günlerde kullanın!
  Sevgiler,
  http://www.ebrushk.com

  • ManyakAnne 8 sene ago
   Reply

   Çok teşekkürler

 4. nevin 8 sene ago
  Reply

  Tablolari begendim.Nereden almistiniz?

  • ManyakAnne 8 sene ago
   Reply

   Eşim Küba’dan almıştı… Galata Kulesi’ni de Tahtakale’den aldı…

 5. Serkan 7 sene ago
  Reply

  Old Wood Design’dan alıp, çok para vermemiş olmak pek aklıma yatmadı açıkçası. Ürünleri gereğinden pahalı bir atölye, bence.

  • ManyakAnne 7 sene ago
   Reply

   Ben çok memnunum bütün aldıklarımdan

 6. yağmur 7 sene ago
  Reply

  şu an hala memnun musunuz ? kullanıyormusunuz bütün ürünleri almaya düşünüyorum ucuzdu.

  • ManyakAnne 7 sene ago
   Reply

   memnunum 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamı