Biz Oyuncak & Aktivite

Oyuncak kasayla toplama öğretiyoruz

kasa

Irmak 1,5 yaşındayken almıştım bu Barbie kasayı. Tabii fotoğrafta görüldüğü üzere birkaç parçası kırıldı. Mikrofonu da mesela. Barkod okuyucusundan ses çıkmıyor. Fatura kağıdı kayboldu. Oyuncağın kendi paraları kayboldu, başka oyuncak para koyduk içine. Ve bunların hiçbiri oynamasını engellemiyor. Zaten ben de “ay şurası kırıldı, yenisini alayım” annelerden değilim…

Aldığım günden bu yana marketçilik oynamaya bayılıyor. Döküyoruz bütün evcilik oyuncaklarını, birimiz de kasaya geçiyor. Oynuyoruz. Ancak son birkaç gündür çaktırmadan toplama yapmaya başladık. Mesela ben kasadaysam, onun aldıklarının fiyatlarını tek tek söylüyorum. “Balık 2 Tl, tabak 1 TL. Yani ikisini toplayınca kaç TL ediyor?” diye soruyorum, o da parmak hesabı yaparak söylüyor. Böyle oynadığımız için de hiçbir alışveriş tutarı şimdilik 10 TL’yi geçmiyor. Dün 1 TL’lik bir oyuncağı iade ettirerek minik bir çıkarma işlemi de yaptırdım.

Hakkını yemeyeyim, bu oyuna matematik katmak Arkın’ın fikri. Bir de gelip bana “kıza bu oyunla toplama öğretebilirsin” diye ahkam kesmesi yok mu? 🙂 Ah babalar diyorum başka da yorum yapmıyorum.

Bu kasayı her yerde bulabilirsiniz. Az önce internetten baktım ve bu linki buldum. Büyük oyuncakçılarda her modeli var. Eğer sizde yoksa, benden bir #annetavsiyesi, #oyuncaktavsiyesi olsun.

4 Yorum
 1. sema 27 9 sene ago
  Reply

  ay bu kaç tl

 2. sema 27 9 sene ago
  Reply

  acı söyleyin

 3. sema 27 9 sene ago
  Reply

  ?

 4. sema 27 9 sene ago
  Reply

  ya bunlar harika valayi ben daha2

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı