Biz Pakolino

Perde Arkası!

Gezmeyi sevdiğimiz, aşikar. Her fırsatta kendimizi sokağa atsak da Irmak ilkokula başladığından bu yana Pazar akşamlarını sakin bırakmaya çalışıyoruz. Annelere yemeğe gitmiyoruz, pek dışarı çıkmıyoruz.

Hafta sonu banyosunun ardından ya kutu oyunu oynuyoruz ya kağıt. Ana okulu zamanı bu kadar titiz değildim açıkçası. Belki hata belki değil ancak sabah ben bıraktığım için saat konusunda azıcık daha esnektik. Bu haftaki “pazar akşamı şanslısı” Pakolino aktivite kutusuydu. Aslında Cuma günü ulaştı elimize fakat bir türlü fırsat bulamamıştık.

Bu kez, bizi 12’den vurdu. Sessiz sinemayı zaten yaklaşık 4 yaşından beri oynuyoruz, yazmıştım daha önce. Şimdi onun da kutu oyunu oldu. Pek mutlu birisi. Kasım kutusunun temasına gelince: Perde Arkası. Paketlerden sırasıyla Dönen Sahne, El Kuklası ve Sessiz Sinema çıkıyor.

img_6795

Ve buna inanın, bu kez el becerisi olmayan ben bile çok rahat yaptım. Dönen sahnede çizgi filmlerin perde arkasını ucundan da olsa görmüş oluyorlar. Annem bize defterin ucuna çizerek göstermişti, ben de denemiştim Irmak’a vakti zamanında top sektiren çöp adam. Aynı hizada çizemediğim için bir şeye benzememişti. 🙂 Bu paketi yapınca, hatırlatmadım bile. Yine ister falan, gerek yok.

 

img_6797

El kuklasında tabii ki bağımsız davranabiliyorsunuz. Bizim cimcim direkt boyadı mesela. Kendi bilir, kendi kuklası.

img_6815

Sessiz sinemayı farklı oynuyorduk, bu halini çok sevdi. O bana gayet güzel anlatırken ben tek boynuzlu at için epey çırpındım. İpucu vereyim, kendisi turuncu kartlarda. Anlatamayacağınıza inanıyorsanız, turuncuyu siz seçmeyin. Epey komik durumlara düşebiliyorsunuz. Özellikle “dıgıdık” kısmında. 🙂

img_6819

Her ay bana ve size özel indirimi hatırlatıyorum, yine yazayım. Buraya tıklarsanız, bir kutu alana bir de sürpriz kutu hediyesi var.  Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız sitede sol tarafta çıkacak “size özel fırsat” kulakçığından indirime ulaşabilirsiniz. Israrla söylüyorum ancak alın, deneyin, oynayın, eğer istemezseniz üyeliğinizi iptal etme şansınız var ertesi ayın ödemesini yapmadan. Biz öyle başladık, kaldık. 3-7 yaş aralığı için hazırlanmış olsa dahi bence daha devam ederiz. Alışkanlık oldu her ay kutuyu beklemek, zaman geçirmek. Her ne kadar zaten bol bol oyun oynuyor olsak da Pakolino aktivitelerinin tadı başka. Her ay sürekli oynayacağı 3 yeni oyuncağı, oyunu daha oluyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı