Biz Cimcirik & Ben

Playdate Turkey ile siz de tanışın…

Kokoshanne’miz Meltem harika bir iş başararak 22 Ağustos Perşembe günü bizi Hürriyet Aile sponsorluğunda bir araya getirdi. Hem de çocuklarımızla. Çok katılamıyorum blogger etkinliklerine ancak katıldığım zaman da bu kadar çocuğu bir arada göremiyorum. Resmen çocuk cennetiydi. Her ne kadar Irmak bensiz oynamayı pek kabul etmese ve kaldığım sürenin çoğunu oyun masasının başında geçirmiş olsam da yine de birkaç arkadaşımla iş ağırlıklı da olsa sohbet etmeyi başarabildim. Bir de koştum bolca. Parmak boyalara bulanan Irmak nedense beni de boyamaya karar verdi ve epey bir kovaladı. Kokoshanne’den annelere özel bir gün de beklemiyor değilim. Mesela Playdate değil de “Drinkdate” olabilir, “Silencedate” olabilir 🙂 

Gelelim neler yaptığımıza…
Çocuklar, Nunu’dan gelen Boğaziçi Üniversiteli ağabeyler ve ablalar eşliğinde eğlendi (Benim cadı tabii ki en çok “abi”yi sevdi. Abiyi korkuttu, abiyle oynamak istedi.), Oriflame standında el peeling’i ve masajı yaptırma fırsatı yakaladık (sadece oje kısmına dahil olabilsem de bayıldım bu duruma), oje denedik, anne arkadaşlarımızla “yazışarak değil konuşarak” sohbet etme fırsatı bulduk.  
Kahveler içildikten sonra binnazabla.com kuponları kullanarak online kahve falı baktırıldı. “Baktırdık” diyemiyorum çünkü Irmak’ı ben fal baktırırken düşünemiyorum. Ama kuponum duruyor. İlk fırsatta kullanacağım. Özellikle bu aralar, bir fal hiç fena olmaz. Kiehl’s uzmanları ise annelerin cilt analizini yaptı, reçeteler hazırladı. 

Şimdi doğum fotoğrafçısı Feride Kabuk’un çektiği fotoğrafları bekliyorum. Çünkü ellerini tamamen boyayan Irmak öyle pozlar verdi ki, hepsi birbirinden komik. Açıkçası diğer etkinliği heyecanla bekliyorum. Ancak bu kez Irmak’la tek gitmemeye kararlıyım. Mutlaka ya Gonca Abla bizimle gelir, ya annem. Böylece ben de uzun uzun sohbet etme fırsatı bulurum. Aylardır yazıştığım birkaç anneyle yüz yüze tanışamadım bile. 


Playdate’ten çıkıp Irmak Hanımcımla fırsat bu fırsat epey dolaştık. Gece uyutmadan önce “Çok güzel zaman geçirdik. Böyle uslu olduğun için teşekkür ederim” dedikten sonra cevabımı da aldım: “Annecim yanlış söyledin, vakit geçirdik’ demeliydin. Hep söylüyorum ya, bu kız benim gibi hazır cevap, altta kalmayan insanı bile susturmayı başarıyor.

1 Yorum
  1. Bademle Buduk 11 sene ago
    Reply

    çok beğendim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamı