Sayılarla MentalUP - Şebnem Seçkiner | Mükemmel anne yoktur, kendimizi kandırmayalım...
Loading

Sayılarla MentalUP

Yazıyı okumadan bir not: Sınırsız üyelik kaldırıldı, indirim şu an geçerli değil.
Gazetede, dergide haber yaptığımızda genellikle “Sayılarla” kutusu eklerdik.
Mesela “sayılarla turizm, sayılarla estetik, sayılarla okul öncesi hazırlık” gibi gibi… Bir kaza haberi mi var hemen istatistik de çıkardı. Toplardık eski bilgileri, en dikkat çekicisinden bir infografik yapardık. Zaten yazıdan önce infografiklere bakılırdı. Ki mesela ben de hâlâ çok severim.
Geçen gün MentalUP İçerik Yöneticisi Bünyamin ile buluştuk. Konuşuyorduk. Dedim “Tamam, şahane, indirim sunuyoruz ama hadi farklı bilgiler verelim.” Yani size şimdi uygulamayı anlatmayacağım, sadece en çok merak edip öğrendiklerimi yazacağım. Kaç aydır beraber bir şeyler yapıyoruz, bu bilgiler pek hoşuma gitti. Mesela oynandığı saatler, kullanıcı yaşları, en çok gelen geri bildirimler gibi..
Hangi yaş aralığı en çok oynuyor?
Bilindiği gibi 4 yaş ve üzeri herkes kullanabiliyor ancak 6-10 yaş arası çocukların daha aktif kullandığını gözlemliyoruz. 4 yaş, 5 yaş, 11 yaş, 12 yaş, 13 yaş ve üzeri kullanıcıların sayısı da azımsanamayacak kadar fazla.
En çok hangi saatlerde oynanıyor?
18.00-22.00 saatleri arasında kullanım oranı zirveyi görüyor.
En çok hangi egzersizler tercih ediliyor?
Genellikle günlük çalışma planı uygulandığı için, egzersizlerin kullanım oranı aşağı yukarı aynı fakat özellikle dikkat egzersizlerinin daha sık tekrar edildiğini gözlemliyoruz. Dikkat bozuklukları, çocukların en sık karşılaştığı öğrenme güçlüklerinden biri olduğu için, dikkat egzersizlerine daha fazla çalışıldığı sonucu ortaya çıkıyor.
Kaç okuma yazma bilen, kaç bilmeyen var?
Esasen MentalUP, okuma yazma bilen çocuklar için geliştirilmişti fakat bir ebeveyn yardımıyla, okuma yazma bilmeyen çocukların da rahatlıkla kullanabildiğini gözlemlediğimizde, uygulamadaki egzersiz ayarlarını opsiyonel yaptık. Kullanıcıların büyük bir bölümü okuma yazma biliyor olsa da yüz binlerce okuma yazma bilmeyen kullanıcıya da ulaştık.
En çok uygulamadan mı oynanıyor, web sitesinden mi?
Okullar genellikle web sitesini tercih ediyorlar çünkü bilgisayar üzerinden kullandırmak istiyorlar. Bireysel üyeler ise daha çok tableti tercih ediyor. Bir miktar da akıllı telefon üzerinden kullanım var ama ezici üstünlük tabletlerde.
Erkek – Kız oranı?
MentalUP’ı hem kız çocukları, hem de erkek çocuklar, eşit oranda kullanıyor.  Arada, kayda alınmayacak, ufak farklar var sadece. Erkek oranı yüzde 3 daha fazla.
Anne babalardan en çok gelen geri bildirim? 
Aslında bu sorunun cevabı Google Play Store ve App Store yorumlarında. 5 üzerinden 4.8 gibi standartların üzerinde bir beğenilme oranıyla MentalUP, ebeveynlerden çok güzel yorumlar alıyor. Özellikle, hem eğitici, hem de eğlenceli olduğu yönünde geri bildirimler alıyoruz.
En çok gelen eleştiri?
Çocuklardan gelen yorumlar, keşke ücretsiz olsaydı şeklinde oluyor. Bir hafta hafta ücretsiz deneme hesabı yetmiyor tabii. Keşke böyle bir imkanımız olsa ancak MentalUP, hizmet vermeye devam edebilmek için ihtiyaç duyduğu finansal kaynağı, reklamlardan sağlamaz. Uygulama tamamen reklamsız. Amacımız, çocukları internetin zararlı içeriklerinden tamamen korumak olduğu için, reklamlara yer vermiyoruz. Haliyle MentalUP’ın hizmet vermeye devam edebilmesi, lisanslı kullanıcıların katkılarıyla gerçekleşmiş oluyor.
Hangi 3 şehirde en çok oynanıyor?
Dünya genelinde kullanılıyor ama en en eni soruyorsanız; İstanbul, İzmir, Ankara ilk 3 sırada.
Çok sevdim bu bilgileri. Ancak belirteyim, ezici çoğunluk tablet denmiş, Irmak bilgisayarda oynamayı seviyor. 🙂
Şimdi size MentalUP’ın ne olduğunu bir kez daha yazmayacağım. Çünkü bu yazıda tüm detayları görebilirsiniz. 
Sadece bize özel kodu hatırlatmak isterim.

3095

Avantajlarını buraya tıklayarak görebilirsiniz.

MentalUP hangi kampanyayı yaparsa yapsın bu kod ile daima avantajlı olacağız. O yüzden tüm fiyatları detaylıca yazdım. İndirimin indirimini aldık. 🙂

Şu an bu indirim ne zaman kadar geçerli bilemiyorum. Dönemsel olarak değişiyor oranlarımız.

O yüzden düşünüyorsanız eğer, acele etmenizde fayda var. Ne tür zeka oyunlarının olduğuna üye olmadan hızlıca göz atmak isterseniz bu sayfayı inceleyebilirsiniz.  Telefonunuza uygulama indirseniz dahi, indirim kodunu web sitesinde yazmanız ve öyle satın almanız gerekiyor. Sonra dilediğiniz yerden üye adınızla açabilirsiniz.

Bana bu harika uygulamayı duyurma ve hepimiz için geçerli indirim fırsatı sunduğun için bir kez daha teşekkür ederim MentalUP. Daha doğrusu MentalUP yetkilileri… 🙂

Leave a Reply