Biz Cimcirik & Ben

Sosyal medya anneleri, Vialand’i doldurduk

     VIALAND_Tema Park (7)

Kışın evden çıkmaya üşeniyorum. Ancak baharla beraber tüm gün sokakta kalasımız var ailece. Arkın’ı bıraksak evde kalır da, o da bize uyuyor işte. Bu Cumartesi aynen bunu yaptık. Ailece Vialand’e gittik. Aslında aileceyi de aştık. Sosyal medya sayesinde tanıştığımız 24 anne idik. Ve kocalar, çocuklar, yardımcılar, anneanneler… Şubat ayında yapacaktık bunu fakat hava şartları nedeniyle ertelenmişti. İyi ki de öyle olmuş.

Vialand, sandığımdan çok daha büyük bir tema park. Öyle ki, biz bir ucuna gidemedik mesela. Aslında itiraf ediyorum, Arkın Irmak’la benden daha çok ilgilendi çünkü ben çalışıyordum. Organizasyondan sorumlu kişi olarak koşturdum parkın içinde. Irmak, çok eğlenmiş. Ah bir de korkmasa. Eskiden her şeye biniyordu. Büyüdükçe bir korku geldi ki çarpışan arabada bile ağlamaya başlıyor. Ne yapsam nafile. Ben de böyleymişim çocukken. Bu kadar benzeme zorunda mı korkuları?

Her şeye öyle eğlendi ki… Saat 15.00’da başlayan Olympia Sirki’ne yetişmemiz gerektiği için tema parkta akşama kadar kalmadık. Çıkışta gidecektik fakat bu sefer de “yorgunum”dedi bizim cimcirik. Uykusu geldiği zaman gözü parkı bile görmüyor! Nitekim dönerken eve gelene kadar uyudu.

VIALAND_Tema Park (3)

Şimdi sözüm var kendisine. İlk fırsatta bir daha gideceğiz. Bu sefer anne kız yalnız olalım. Yaşının, boyunun tuttuğu her şeye bindireceğim. Belki korkusuna yardımcı olurum.

Vialand’e gitmeden bunları okumanızda fayda var…

Konumlandığı alan, 120 bin metrekare. Yani eğer hâlâ pusetiniz varsa, yanınızdan ayırmayın. Mesela ben scooter götürmediğim için pişman oldum.

Geçen sezon 17 milyon dolarlık, 3 saniyede tam 110 kilometre hıza çıkan, dünyanın en iyi 4. Roller Coaster’ı “Nefes kesen” tema parkta…

Kendi yarattığı Kaptan Gaga, Vega, Apostrof gibi karakterler çok eğlenceli.

20 milyon dolarlık yatırımla, özel olarak 4 bin metrekarelik bir alana kurulan, İstanbul’un fethini anlatan “Fatih’in Rüyası” gibi 30’u aşkın ünite var. Yani tüm gününüzü buraya ayırmanız gerek!

Tema Park haricinde, öyle bir alışveriş caddesi var ki, yanımda el frenim Arkın olmasa kredi kartımı zorlardım. Açık alan, tüm mağazalar tek caddede. Hava da güzeldi. İkna edemedim alışverişe. İşte bu nedenle Irmak’la yalnız gitmem lazım 🙂

Sihirli Oda’da yer alan aynalarla beynimizin bize oynadığı oyunların en ilginçlerinden birine tanık oluyorsunuz. Optik ilüzyon sonucu aynaların bir köşesinde durduğunuzda, diğer köşeden 2 veya 3 kat daha büyük görünebiliyorsunuz. Girişteki sihirli aynalar ise çok eğlenceli. Irmak kahkahalar atarak baktı hepsine tek tek.

VIALAND_Tema Park (5)

Minik Kaşiflerde çocuklar, 160 metre uzunluğundaki kanaldan geçerek, dünya üzerindeki farklı kültürleri keyif alarak yakından tanıma şansı yakalıyor.

Dünyanın en popüler 4. eğlence treni Viking, hiç beklenmedik bir anda 15 metre yüksekten serin sulara düşerken, adrenalini de yükseltiyor.  (Bunun için boy sınırı var, yanılmıyorsam 120 cm…)

SüngerBob ve Kaşif Dora, 4D sinema ve simülasyon üniteleri ile de eğlence severleri kendi dünyalarına konuk ediyorlar

Daha yazarım ancak çok uzun sürer. Siz en iyisi bütün gününüzü ayırın. Girişte tek bir ödeme yapıyorsunuz ve sonra tema park için başka bir ücret ödemiyorsunuz. 15 bin kişi kapasiteli park için Vialand kart da çıkartır, sezon boyu sınırsız faydalanabilirsiniz. Ki sanırım ben bunu yapacağım. Çünkü bir kez gitmekle olacak gibi değil. Yaz geliyor. Hazırlanmak lazım.

Eğer yakın zamanda gideceksenz, Olympia Sirki’ne de girebilirsiniz Brezilyalı jonglör Rogério Piva’yı ve ip üzerinde topuklu ayakkabı ile yürüyen Lily’yi izlemeden dönmeyin…

1 (45)

Adres: Yeşilpınar Mahallesi, Şehit Metin Kaya Sokak, No: 11, Eyüp – İSTANBUL

Bilet ücretleri için buraya tıklayabilirsiniz.

2 Yorum
 1. NIlgun 9 sene ago
  Reply

  3,5 yas icin de uygun seyler var mi Sebnem? Bir de bizim minik 1 yasindakini tutabilir miyiz sence 🙂

  • ManyakAnne 9 sene ago
   Reply

   Merhaba. 3.5 yas için eğlenceli bölümler var, 1 yaşa yapacak yorum bulamadım 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı