Beslenme & Tarifler

Tefal titanium serisini denedik

Hiç inkar etmedim, hep de söylüyorum. Bizim evde mutfağı benden daha çok seven kişi: Arkın. Tabii ki yemek yapıyorum, değişik tarifler de deniyorum (blogdaki katıklı dolma tarifine bakabilirsiniz mesela) ancak Arkın kadar meraklı değilim. Bence bu yaştan sonra değişmem de zor.

O mutfağı bu kadar sevince Tefal’den yeni titanyum serisini tanımak için davet aldığımda dedim “sen de gel.” Burada görebilirsiniz birlikte yaptıklarımızı.

Gittik MSA’ya Şef Arda Türkmen ile birlikte yemek yapmaya. Arkın mest, çünkü Arda’nın sıkı takipçisi. (Diyorum çocuk gibi diye de kimseyi inandıramıyorum) Fritata yaptık, yani aslında patatesli omlet de diyebiliriz.

Granit kaplamaya göre 3 kata kadar daha dayanıklı olduğu test edilmiş ve kanıtlanmış Titanium serisindeki tava fırına giriyor ya işte benim gönlümü orada fethetti. Ocakta pişir, sonra fırına at. Tencere değiştirme derdi yok. Benim için pratik olan ve bulaşık makinesine giren ürünler ço kıymetli. Eminim sizin için de öyledir.

Tavanın bir özelliği de yapışmaz olması. Arda ile birlikte süt yatarak test ettik. Yaktık sütü, suya tuttuk ve geçti hepsi. Bir santim bile kalmadı tavada. Bu seriye ait Titanium Force ile 4 yıl, Titanium Pro ile 8 yıl, Titanium Excellence ile ise tam tamına 12 yıl boyunca yapışmaz kaplama dayanıklılığı sunuluyormuş. Ayrıca ideal pişirme sıcaklığı göstergesi Thermo-spot sayesinde, yemekleri tam kıvamında pişiriyor.

Ben daha yazarım da işi uzmanından öğrenmek için bence tefalshop.com.tr adresine bakmanız daha doğru.

 

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı